محمدی:

با اهمیت ترین اتفاق سال رفتن بنا بود

با اهمیت ترین اتفاق سال رفتن بنا بود

به گزارش مرکز اسپرت، مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی، اظهار داشت: باتوجه به اهمیت رقابت های قهرمانی جهان و همین طور کسب مدال طلای بازی های آسیایی، ممکنست در بعضی از اوزان یک کشتی گیر به هر دو رویداد اعزام شود.


علی محمدی در گفتگو با ایسنا، درباره ی ارزیابی خود از سالی که کشتی فرنگی ایران پشت سر گذاشت، اظهار داشت: خدا را شکر کشتی فرنگی ما در مجموع سال خوبی را پشت سر گذاشت. ما در رده های پایه بهترین نتایج ممکن را کسب کردیم و تیم های ما به عناوین قهرمانی جهان رسیدند. در رده بزرگسالان نیز معتقدم بهترین تیم جهان را در اختیار داشتیم اما اشتباهات برخی کشتی گیران و یا غیبت نفراتی مثل دلخانی که شانس اصلی مدال طلا برای ما بود موجب شد به نتیجه مورد انتظار نرسیم.
مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی، درباره ی مهم ترین اتفاق سال ۱۴۰۱ در کشتی فرنگی ایران، اظهار داشت: به نظر من با اهمیت ترین اتفاق امسال رفتن محمد بنا از تیم ملی کشتی فرنگی بود. واقعا فدراسیون کشتی و همه ما خواهان ادامه حضور بنا تا المپیک بودیم اما وی در نهایت بخاطر دو دهه تلاش و خستگی و فشارهای زیاد ناشی از آن دیگر تصمیمش را گرفته بود و از سرمربیگری تیم ملی کنار کشید.
وی با تمجید از توانایی های فنی حسن رنگرز، اشاره کرد: از آمدن حسن رنگرز به عنوان یک قهرمان جهان و یک فرد مدیر و مدبر که توانایی های فنی بالایی دارد خوشحالیم. او واقعا تازه نفس و همه جوره پای کار است. او هم کار بسیار سختی در پیش دارد و امیدوار هستم بتواند بهترین نتایج را برای کشتی فرنگی ایران در میادین پیش رو رقم بزند. توانایی های رنگرز بالاست اما او واقعا کار سختی در پیش دارد. البته همه ما با همدلی به او و کادرش کمک می نماییم تا به موفقیت برسند.
محمدی افزود: مسابقات جهانی امسال واقعا سخت و دشوار است چونکه حکم کسب سهمیه را دارد و همه کشورها با همه توان به میدان می آیند تا بهترین نتایج را کسب کنند. هر چند این مسابقات برای همه کشورها دشوار است اما معتقدم برای ما سختی بیشتری خواهد داشت. معتقدم بهترین تیم کشتی فرنگی جهان را در اختیار داریم اما کشتی رشته بی رکوردی است و با اتفاقات زیادی هم راه است. ما در بازی های آسیایی نیز با وجود حضور روس ها واقعا کار سختی بخصوص در اوزان سبک داریم که در حد مسابقات جهانی خواهد بود. هدف ما کسب مدال های طلا در این مسابقات است چونکه ارزش بالایی در جایگاه کشتی و کاروان ایران دارد.
مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی، درباره ی نزدیکی دو رویداد مهم رقابت های قهرمانی جهان و بازی های آسیایی به لحاظ زمانی و این که آیا حضور کشتی فرنگی ایران با دو ترکیب متفاوت در این دو رویداد قطعی شده است یا خیر، اظهار داشت: ما هم اکنون حداقل دو تیم در اردو داریم و حتی در بعضی اوزان نیز ۳ یا ۴ نفر را در اختیار داریم. فدراسیون کشتی نیز دست کادر فنی را برای دعوت نفرات مدنظر باز گذاشته تا از این حیث محدودیتی نداشته باشند. مسابقات قهرمانی جهان بخاطر بحث کسب سهمیه المپیک اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد و بازی های آسیایی نیز از اهمیت فوق العاده ای برای کشتی و ورزش ایران برخوردارست بنا بر این ممکنست در بعضی اوزان بخاطر اهمیت کسب مدال طلا در بازی های آسیایی از یک نفر استفاده گردد. البته هنوز در این زمینه تصمیم گیری نهایی صورت نگرفته است.
وی اشاره کرد: رئیس فدراسیون کشتی از هر کجا که بتواند برای کشتی پول می آورد تا مشکلی در برگزاری اردوها و اعزام ها با هزینه های سنگینی که دارد، پیش نیاید و الحق که تا الان هم هیچ کدام از برنامه های ما لنگ نمانده است.
محمدی در آخر اظهار داشت: برای حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی آرزوی موفقیت در سال مهم پیش رو دارم. همین طور از محمد بنا نیز بصورت ویژه تشکر می کنم که انصافا برای مجموعه کشتی ایران زحمت زیادی کشیده است. امیدوار هستم شاهد موفقیت بیش از پیش تیم های ملی کشتی ایران در میادین بین المللی باشیم.1401/12/24
16:24:39
0.0 / 5
425
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت