دنبال چهارمین حضور متوالی؛

دورخیز شمشیربازی برای ورود باردیگر به المپیک

دورخیز شمشیربازی برای ورود باردیگر به المپیک

مرکز اسپرت: شمشیربازی اسلحه سابر برای چهارمین حضور متوالی در بازی های المپیک و کسب سهمیه لازم برای آن باید از سال آینده در میادین مورد تایید فدراسیون جهانی شرکت کند؛ جام جهانی اسپانیا نخستین رویداد است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، فدراسیون جهانی شمشیربازی رویدادهایی که امتیاز آن بر رنکینگ المپیکی ورزشکاران و تیم ها برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس موثر است را اعلام نمود. بر این اساس جام جهانی جهانی اسپانیا نخستین رویدادی بشمار می رود که حکم انتخابی المپیک را دارد. این رقابت ها اردیبهشت ماه انجام می شود.
مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان دو رویداد دیگر هستند که نتایج آنها تاثیر مستقیم بر وضعیت المپیکی شمشیربازان شرکت کننده خواهد داشت. این رقابت ها به ترتیب خردادماه و تیرماه انجام می شود.
فدراسیون جهانی شمشیربازی تا به امروز این سه رویداد را به عنوان رویدادهای گزینشی برای المپیک اعلام نموده است. البته اساسا رویدادهای دیگری هم اعلام خواهند شد که نتایج آنها روی رنکینگ المپیکی شمشیربازان تاثیر مستقیم خواهد داشت.
در هر صورت شمشیربازی ایران از سال آینده باید با هدف کسب امتیاز المپیک در رویدادهای مصوب در تقویم فدراسیون جهانی داشته باشد تا بتواند چهارمین حضور متوالی در این بازی ها را قطعی کند.
شمشیربازی اسلحه سابر ایران برای المپیک ۲۰۲۳ لندن با طلسم شکنی موفق به کسب سهمیه توسط مجتبی عابدینی شد. این حضور برای المپیک ۲۰۱۶ ریو با افزایش سهمیه توسط مجتبی عابدینی و علی پاکدامن همراه بود. برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم شمشیربازی اسلحه سابر ایران برای اولین بار موفق به کسب سهمیه تیمی شد.


منبع:

1401/12/22
12:37:39
0.0 / 5
481
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , جام جهانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت