دبیر خطاب به كشتی گیران:

بجای مسابقه در تمرین گریه کنید!

بجای مسابقه در تمرین گریه کنید!

مرکز اسپرت: رییس فدراسیون کشتی با حضور در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی با اعضای تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی دیدار و گفت و گو کرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات کادر فنی و کشتی گیران اظهار داشت: کار ما از ۳ ماه پیش شروع شده و تا پایان رقابت های جهانی و بازی های آسیایی ادامه خواهد داشت. بزرگترین چیزی که باید به آن فکر کنید و هدفتان باشد بالا بردن پرچم مقدس کشورمان است و برای انجام آن در این ۷ ماه پیش رو باید با تمام وجود و به خوبی تمرین کنید.

وی افزود: برای کسب موفقیت از الان باید زحمت بکشید. گریه هایتان را بجای این که در تشک مسابقات جهانی بکنید، در تشک تمرین بکنید و سختی ها را تحمل کنید تا در تشک مسابقات با شادی به کار خود پایان دهید. طبق چرخه بالای ۸ ماه باید تلاش کنید و کسی که آماده تر از نظر جسمی، فنی و روحی باشد و نظم اردویی را رعایت کند انتخاب می شود و ما بدنبال رعایت عدالت هستیم. خدا را شاکرم، اجرای چرخه سبب شده تا حق هیچ کشتی گیری ضایع نشود و همه باید یا در میدان داخلی یا بین المللی مسابقه دهند و اگر در حق کسی اجحاف شده بیاید و اعتراض کند.

وی اضافه کرد: اجرای چرخه برای فدراسیون هزینه های بسیاری دارد چونکه در جریان چرخه اعزام های بین المللی نیز وجود دارد که خود باتوجه به شرایط موجود هزینه های بالایی را در بر دارد، پس هرکس که برگزیده شد باید با تمام وجود به روی تشک برود و برای مردم کشورش افتخارآفرینی کند.

دبیر اظهار داشت: رعایت نظم و انضباط اردویی را بزرگترین عامل موفقیت می دانم چونکه این مساله در زندگی هم سبب موفقیت می شود. برای رسیدن به هدف باید نظم داشته باشید و استراحت، تغذیه و تمریناتتان بموقع باشد، ساعت ۱۰ شب بخوابید و از فضای مجازی دوری کنید. بر روی حریفان خود تمرکز کنید و تمرینات خودرا برمبنای آنالیز حریفان انجام دهید و فیلم حریفان خودرا حتما ببینید.

رئیس فدارسیون کشتی اظهار داشت: تمام جمعی که اینجا هستند، شانس انتخاب و ملی پوش شدن را دارند و هنوز کسی انتخاب نشده است. ما مسابقات جهانی صربستان که کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ نیز است و مسابقات بازی های آسیایی را پیش رو داریم که نفرات اعزامی به این رقابت ها از دل چرخه ی انتخابی که تا ماه های آتی ادامه خواهد داشت، انتخاب می شوند.

دبیر با اشاره به کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی اظهار داشت: هم از پژمان درستکار و همکارانش و هم از حسن رنگرز و همکارانش رضایت دارم و معتقدم که کار خودرا به خوبی انجام می دهند و تمامی این نفرات در اردوهای تیم ملی زحمت می کشند.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: پرچم کشتی الان دست شماست و باید بدانید که پشت این پرچم افتخارات زیادی کسب شده است. انتظار دارم که شما نیز بهتر از گذشته افتخارآفرین باشید و این پرچم پرافتخار را به نسل بعدی انتقال دهید. خدا را شکر امکانات خوبی مهیا شده است اما باید به درستی از آن استفاده کنید تا به نسل های بعدی نیز برسد.

دبیر با اشاره به کادر فنی و مربیان اظهار داشت: اگر می خواهید که کشتی گیران شما به حرفتان گوش دهند و نظم داشته باشند، اول خودتان باید پیش قدم شوید، از همه زودتر بیدار شوید و سر صبحانه حاضر شوید تا کشتی گیرتان از شما یاد بگیرد. در تمام موارد همچون اخلاق، معنویت و... برای شاگردان خود الگو باشید.

رئیس فدراسیون کشتی در آخر اشاره کرد: برای موفقیت تنها آمادگی جسمانی و فنی کافی نیست، بلکه باید از نظر روحی نیز خودرا قوی کنید و راهش داشتن معنویت و انس با خداست. هرچقدر که بتوانید بر روی روح خود کار کنید هم قهرمانی تان طولانی مدت تر می شود و هم نتایج بهتری را می توانید بر روی تشک کسب کنید. کشتی گیری که معنویت داشته باشد ماندگار می شود.

منبع:

1401/12/18
18:11:26
0.0 / 5
459
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت