میزبانی های آسیایی برای فدراسیونی با رئیس مستعفی!

میزبانی های آسیایی برای فدراسیونی با رئیس مستعفی!

به گزارش مرکز اسپرت، فدراسیون شطرنج به خاطر اعلام استعفای رئیس و برخی افشاگری های نایب رییس برای برملا کردن اقدامات رئیس، آشفته است اما این فدراسیون در این شرایط میزبان مسابقات آسیایی شده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، در جریان انتخابات کنفدارسیون شطرنج آسیا پیشنهاد ایران برای میزبانی مسابقات غرب آسیا (بانوان و آقایان) مطرح و به تصویب رسید. این رقابت ها خردادماه سال آینده برگزار می گردد و شطرنجبازان می توانند از راه حضور در آن صاحب سهمیه جهانی شوند.
میزبانی مسابقات بزرگسالان آسیا دیگر پیشنهاد شطرنج ایران بود که در جریان این انتخابات مطرح اما با آن مخالفت شد باآنکه مقرر شد امتیاز برگزاری مسابقات نوجوانان آسیا یا مدارس آسیا هم به شطرنج ایران اختصاص یابد.
بدین ترتیب سال آینده فدراسیون شطرنج ایران میزبان دو رویدادی آسیایی خواهد بود این در شرایطی است که این فدراسیون این روزها به واسطه برخی اتفاقات اخیر در آشفته ترین حالت ممکن به سر می برد بخصوص که رئیس آن هم در آستانه جابه جایی قرار دارد.
حسن تامینی که دو سال پیش متصدی فدراسیون شطرنج شد دو هفته پیش در گروه در ارتباط با هیات های استانی این رشته از تصمیم خود برای کناره گیری اطلاع داد و پس از آن ضمن اعلام علل استعفای خود تاکید داشت که تصمیمش کاملا جدی است و حتما به دوره مدیریت خود در فدراسیون شطرنج پایان می دهد.
این تصمیم یکباره رئیس فدراسیون شطرنج در حالی عنوان شد که چند روز قبل از آن، شادی پریدر نایب رییس فدراسیون در سلسله استورهایی که در صفحه شخصی خود منتشر نموده بود، فدراسیون و ریاستش را محکوم به عدم شفافیت مالی برای حضور در مسابقات و جوانان جهان در گرجستان، رقابت های رده های سنی آسیا در اندونزی و مسابقات مدارس آسیا در سریلانکا کرده و مدعی شده بود که فدراسیون از خانواده شطرنجبازان برای حضور در این رقابت ها مبالغی بیشتر از حد نصاب گرفته است.
همین افشاگری های نایب رییس که بازرسی از فدراسیون را باعث شد، اعتراض خانواده شطرنجبازان را به دنبال داشت بخصوص که بعد از اتمام مسابقات هیچ مبلغی به آنها عودت داده نشد در صورتی که عنوان شده بود ای مبالغ به صورت علی الحساب دریافت شده و اضافه آن بازگردانده خواهد شد.
همین برملاکردن اقدامات داخلی و اعلام استعفای رئیس کافی است به جهت اینکه یک رشته به چالش کشیده شود کافی است، رشته ای که با وجود در پیش بودن بازی های آسیایی و مصوب شدن حضور در آن، اردوهای ملی پوشانش مدت هاست تعطیل شده و حتی ادامه همکاری مدیر تیم های با فدراسیون هم بعید به نظر می آید.
با این اوضاع نابسامانی که در فدراسیون شطرنج وجود دارد، این فدراسیون متقاضی میزبانی آسیایی شده و امتیاز برگزاری دو رویداد را هم کسب کرده است. بطور حتم این میزبانی ها هزینه هایی برای فدراسیون دارند حال آنکه فدراسیون شطرنج بابت آخرین میزبانی بزرگی که داشت (مسابقات زنان جهان) با بدهی سنگینی به فیده مواجه گردید که به خاطر آن بارها تا پای تعلیق پیش رفت و همچنان هم محکوم به پرداخت اقساط آن است. علاوه بر این، فدراسیون شطرنج بابت پرونده در ارتباط با سال ۹۰ با بدهی مالیاتی سنگینی مواجه می باشد که خود نیازمند اعتبار زیادی برای تسویه حساب است.
البته که کسب امتیاز میزبانی خود موفقیتی برای هر فدراسیون و رشته بشمار می رود اما این که فدراسیون شطرنج در چنین شرایط آشفته و بغرنجی مبادرت به پیگیری برای آن داشته، بیشتر از خرسندی جای تعجب دارد و حتی نگرانی که مبادا برگزاری این رقابت ها هم باری به حواشی امروز اضافه کند.

1401/12/14
11:32:04
0.0 / 5
490
تگهای خبر: بازی , تیم , رقابت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت