دومین دوره لیگ یوگا با قدرت و انگیزه بالاتری

دومین دوره لیگ یوگا با قدرت و انگیزه بالاتری

مرکز اسپرت: رییس انجمن یوگا فدراسیون ورزش های همگانی اصرار کرد با افزایش جامعه تحت پوشش این انجمن، لیگ یوگا هر ساله در کشور انجام خواهد شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، نادر شکری رییس انجمن یوگا با اشاره به تجربه موفق اولین دوره لیگ یوگا و تاثیر آن در افزایش کارهای بدنی بین مردم اظهار داشت: کم تحرکی در میان بانوان بیش از آقایان است و بلای جان سلامتی مردم شده است. با اینحال بانوان استقبال خوبی از اولین دوره لیگ یوگا داشتند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری لیگ یوگا به همگانی و فراگیر شدن ورزش در کشور کمک می نماید، افزود: با توجه به این که این مسابقات در دو سطح آماتور و حرفه ای و نیز در رده های سنی مختلف برگزار می گردد این فرصت برای تمامی افراد جامعه مهیاست تا در این رقابت ها شرکت نمایند.
شکری با اشاره به سطح بالای رقابت های استانی گفت: در اولین دوره لیگ سراسری یوگا شاهد ظهور استعدادهای جدیدی در سطح کشور بودیم. امسال نیز رقابت ها در قالب لیگ دسته دو (مرحله استانی) و لیگ دسته یک (مرحله کشوری) انجام خواهد شد.
رئیس انجمن یوگا فدراسیون ورزش های همگانی افزود: در این دوره استانها نقش فعال در مسابقات داشتند و هر استان رقابتهای مربوط به خودش را برگزار و نفرات برتر به همراه نفرات برتر سال قبل به لیگ دسته یک (مرحله کشوری) راه خواهند یافت.
وی بر ضرورت ادامه لیگ یوگا در سال های آتی اصرار کرد و اظهار داشت: شرکت در مسابقات سطح حرفه ای سبب بالا رفتن مهارت ها چه در سطوح مربیگری و چه در سطح ورزشکاران می شود، خصوصاً که برندگان در مسابقات حرفه ای، وارد اردوهای تیم ملی خواهند شد.
نادر شکری اشاره کرد: در این دوره از مسابقات مرجع حرکات کلاس A (حرفه ای) مطابق آخرین نسخه از فدراسیون جهانی ورزش یوگا (IYSF) ویرایش شده است و مرجع حرکات کلاس B (آماتور) مطابق سال قبل بدون تغییر خواهد بود. مسابقات امسال برخلاف سال قبل بصورت حضوری برگزار می گردد و رقابت ها جذاب تر و پویاتر خواهد بود.
رئیس انجمن یوگا در آخر اظهار داشت: تجربه موفق اولین لیگ سراسری در سال قبل و استقبال ۴۵۰۰ نفری از این مسابقات موجب دلگرمی انجمن و تشویق برای تلاش هرچه گسترده تر دراین زمینه شده است. افق دید انجمن ورزش یوگا ایران جهانی شدن ورزشکاران، مربیان و داوران این رشته ورزشی و درخشش در عرصه های جهانی است.


منبع:

1401/12/09
12:04:13
0.0 / 5
552
تگهای خبر: برند , تیم , تیم ملی , داور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت