در گزارش مركز اسپرت عنوان شد:

پاسخ به یک شبهه دردسرساز اساسنامه فدراسیون جهانی دوچرخه سواری

پاسخ به یک شبهه دردسرساز اساسنامه فدراسیون جهانی دوچرخه سواری

به گزارش مرکز اسپرت، انتخابات فدراسیون دوچرخه سواری درحالی برگزار می شود که اجرای یک بند از اساسنامه فدراسیون جهانی می تواند حضور برخی نامزدها را در این انتخابات مختل کرده یا در آینده زیر سوال ببرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، انتخابات پر حاشیه فدراسیون دوچرخه سواری مقرر است پس از نزدیک به یک سال و نیم روز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه با حضور محمدبابایی، حمیدرضا پارسی منش، محمود ترابی گودرزی، محمد میرابوطالبی، افشین داوری، رسول هاشم کندی سرپرست فعلی فدراسیون و محمد صانعی و شرکت ۵۵ عضو در سالن آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار گردد.
بنابر اطلاع فدراسیون دوچرخه سواری مقرر است دو نماینده از جانب Uci و Acc از کشور هندوستان بعنوان ناظر بین المللی در مجمع حاضر شوند تا شبهات دوره قبل این انتخابات که منجر به ابطال آن گردیده بود تکرار نشود.
ظاهراً باز هم اهالی دوچرخه سواری در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون به دنبال حواشی می گردند و نمی خواهند این رشته المپیکی پس از یک افول و سقوط فاجعه بار در سال های گذشته در راه آرامش قرار بگیرد.
در یکی از بندهای اساسنامه فدراسیون جهانی (بند ۷) آمده است که انتخابات ملی فدراسیون ها باید بدون دخالت دولت ها برگزار شده و در کنار آن کاندیداها باید از یک سال قبل فعالیت مجوز دار در این رشته را داشته باشند.
به طور قطع با حضور کاندیداهای انتخابات از صنوف مختلف ورزشی نمی توان اظهار داشت که تمامی این نفرات در یکسال قبل فعالیت مستمر و مجوز داری را در این رشته داشته و ثبت کرده اند.
در این بین هاشم کندی سرپرست فدراسیون با داشتن سابقه مدیریتی و سرپرستی و مربیگری این رشته قطعا مشکلی بابت این بند ندارد. صانعی مدیر عامل باشگاه پدافند هم در این رشته تیم داری می کند و یکی از افرادی است که منعی جهت شرکت در مجمع ندارد. ابوطالبی پزشک اسبق فدراسیون دوچرخه سواری، داوری یک دوره سرپرست این فدراسیون بوده، پارسی منش در رشته های رزمی هیئت اصفهان فعالیت دارد، بابایی و گودرزی کارمند وزارت ورزش و از مدیران ورزشی می باشند که به نظر می آید فعالیت مستمری در این رشته نداشته اند.
اما انتخاب یکی از نامزدها بعنوان رئیس آینده این رشته ورزشی در صورتی که کاندیداها اعتراضی به حضور وی در خصوص عدم فعالیت مستمرش در این رشته نداشته باشند، منعی ندارد.
مجید ناصری داور بین المللی دوچرخه سواری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همیشه اجرای کامل اساسنامه در انتخابات دشوار می باشد اما این بند هم یکی از مواردی است که امیدوارم مشکلی در برگزاری انتخابات به وجود نیاورد.
محمود وفایی مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری و سخنگوی فدراسیون هم در گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر در این مورد توضیحاتی را عرضه کرد و اظهار داشت: طبق اساسنامه فدراسیون جهانی افرادی که کاندیدای انتخابات می شوند باید از یک سال قبل فعالیت مستمر و مجوز دار با کارت uci داشته باشند اما این که فردی بدون داشتن این کارت رای بیاورد اشکال نداشته و منعی برای فعالیت ندارد مگر این که نامزدی به اجرای این بند اعتراض کند.
وی در مورد شبهات دیگری که در راه برگزاری این انتخابات وجود داشته هم اظهار داشت: در راه ثبت نام کاندیداها به حضور یکی از نامزدها اعتراض شد که این نامزد با دریافت مجوز و نامه استعلام فدراسیون پزشکی ورزشی از نادو و کمیته دوپینگ فدراسیون جهانی و … مشکل و موانع قانونی را حل کرد.
وفایی بیان نمود: قانون انتخابات فدراسیون جهانی دوچرخه سواری در سال ۲۰۱۱ تدوین گردید و بعد از آن چندین بار تغییراتی در آن داده شد. در بندهای آن آمده است که افرادی که مقرر است در فدراسیون های ملی کاندیدا شوند نباید محرومیت بیشتر از شش ماه داشته باشند و مواردی مانند تعلیق شش ماهه منعی برای ورودشان به انتخابات نیست.
وی افزود: همینطور در این بخش آمده است افرادی با سابقه دوپینگ نمی توانند در پست های اصلی کنفدراسیون آسیا و uci نامزد شوند که ما قبلاً هم روسا و مسئولینی را از ایران داشته ایم که با در نظر گرفتن سوابق خود برای حضور در انتخابات جهانی نامزد نمی شدند و دیگر اعضای فدراسیون را بعنوان نماینده ایران معرفی می کردند. به صورت مثال آقای خالقی دبیر فدراسیون نماینده ایران در کنفدراسیون دوچرخه سواری آسیا و فدراسیون جهانی بودند.
وفایی افزود: همینطور در اساسنامه به روز شده اشاره ای به اجرای قانون عطف به ما سابق نشده است به صورتی که یکی از دوچرخه سواران دوپینگی در المپیک های گذشته با وجود محرومیت چهار ساله در زمان خود الان مدیر باشگاه حرفه ای آستانای قزاقستانی است که در توردوفرانس مطرح ترین تور دنیا فعالیت دارد.
دوچرخه سواری یکی از فدراسیون های المپیکی کشورمان پس از اینکه انتخابات خردادماه سال ۱۴۰۰ اش به علت رای نماینده وزارت ورزش و جوانان ابطال گردید از مهرماه سال قبل همچنان با سرپرست اداره می شود.
پس از این اتحادیه جهانی دوچرخه سواری با عرضه ایراد و سوالاتی به اساسنامه فدراسیون و انتخابات و برگزاری این مجمع چالش های زیادی را برای این رشته بوجود آورد به صورتی که برای حل ماجرا پای رئیس کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و برگزاری نشست ها و جلسات مختلفی برای رفع احتمالی تعلیق این رشته و حل مساله انتخابات و اساسنامه برگزار شد و در نهایت مقرر است این انتخابات روز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه با حضور ۷ کاندیدا و شرکت ۵۵ عضو در سالن فارسی آکادمی کمیته المپیک برگزار گردد.


منبع:

1401/11/30
10:09:34
0.0 / 5
746
تگهای خبر: المپیك , باشگاه , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت