جلالی:

كمر مشكلات را می شكنیم

كمر مشكلات را می شكنیم

مركز اسپرت: سرمربی تیم فوتبال گل گهر می گوید تیمش با عبور از موانع به روزهای خوبش بر می گردد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از ایسنا، مجید جلالی، سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان در نشست خبری قبل از دیدار با نفت مسجد سلیمان اظهار نمود: هر چند كه ما در بخش امتیاز گیری كارمان پیش نرفته است ولی در یك سری از بخش ها كه زمینه امتیازگیری است به پیشرفت های خوبی رسیدیم. تمام مشكلات تیم را رصد كردیم و بطور شبانه روزی به آنها می پردازیم. بعضی مشكلات الان چاره دارند و بعضی مشكلات را هم باید در زمان خودشان حل كرد. ما می توانیم از این شرایط خیلی سریع رها شویم. امیدوارم كه خدا هم به ما كمك نماید. بازیكنان ما از نظر ذهنی نیاز به كمك دارند. امیدوارم در بازی فردا هواداران ما این را بدانند كه این یك مسئولیت مشترك است.

او افزود: حفظ این تیم یك مسئولیت مشترك برای من، بازیكنان، باشگاه، هواداران، رسانه ها و همه كسانی كه برای این تیم نگران هستند، بشمار می رود. امیدوارم دست به دست هم به این مهم دست پیدا نماییم.

جلالی افزود: بازی ها سنگین است. ما چهار بازی تا اختتام نیم فصل داریم كه سه بازی در خانه است. به نظر من این یك فرصت خوب برای ماست. امیدوارم بتوانیم به لطف خدا از این فرصت حداكثر استفاده را ببریم. با تیمی بازی داریم كه این فصل فوق العاده نتیجه گرفته است. با همه وجودمان متحد هستیم تا بتوانیم به نتیجه دلخواه در بازی فردا برسیم.

سرمربی گل گهر در پاسخ به این پرسش كه دلیل نتیجه نگرفتن تیمش چیست هم، اظهار داشت: این مشكلی كه درگیرش هستیم بسیار بزرگ است اما اصلا دلم نمی خواهد كنار این مشكل بهانه تراشی كنم. این مسئولیتی است كه من پذیرفته ام و زندگی هم به من یاد داده كه باید مبارزه كنم. آن زمانی كه بچه بودم زندگی به من آموخته كه چگونه با مشكلات مبارزه كنم. با همه توانم با این مشكل هم مبارزه می كنم و به لطف خدا كمر این مشكل را هم می شكنیم. در بخش های تاكتیكی و دفاعی كوشیدیم اشكالات را رفع نماییم. شاید چیزی را كه نتوانسته ام هنوز رفع كنم، اشتباهات فردی در لحظه باشد. این را هم نمی گویم كه تقصیر بازیكن است، نه این هم یكی از مسئولیت های من است. من با روانشناس تیم هر روز درباره این مساله صحبت می كنم تا تمركز بازیكنان را در طول ۹۰ دقیقه بالا ببریم و اعتماد به نفس آنها تقویت نماییم. این اصلی ترین مشكل ماست كه امید خدا حل می شود.

او در پاسخ به این پرسش كه دلیل ضعف تیمش در بازی سازی و خلق موقعیت چیست هم توضیح داد: در بازی با پیكان كه حدودا به همه تیم ها گل زده، توانستیم این تیم را كنترل نماییم. یا در مشهد و بازی با شهر خودرو كوچك ترین موقعیتی به حریف ندادیم و موقعیت های خوبی به دست آوردیم. ما در نتیجه گیری خوب پیش نرفتیم ولی در بخش های تاكتیكی خوب بودیم. ما تیمی نیستیم كه بتوانیم تمام بازی را هم خوب دفاع نماییم و هم خوب حمله نماییم. باید اولویت بندی نماییم. وقتی برابر تیمی مثل شهر خودرو و فولاد قرار می گیریم اولویت تیم من گل نخوردن است. من با ایده به زمین می روم. از اینكه در لحظه اشتباهات بدی می نماییم واقعا ناراحت هستم. خیلی هم در تمرینات متمركز شدیم كه این اشتباهات را نكنیم. باید به جایی برسیم كه خودمان تعیین كننده بازی باشیم. آن جا می توانیم ایده های مختلف را عملیاتی نماییم.

جلالی در پاسخ به این پرسش كه چقدر از عملكرد دروازه بان تیمش راضی است هم بیان كرد: اصلی ترین مشكل ما اشتباهات فردی است. گلی را كه از شاهین بوشهر یا شهر خودرو دریافت كردیم ببینید. وقتی یك تیم در بازی های گوناگون اشتباهات ویرانگر انجام می دهد باید به ذهن و روح بازیكن نفوذ نماییم و آن جا را ترمیم نماییم. باید این را به بازیكنان آموزش دهیم كه چطور آنقدر تمركز داشته باشند كه در لحظه های حساس اشتباه نكنند. فكر می كنم دراین زمینه پیشرفت های خوبی كرده ایم. بازیكنان ما تلاش می كنند و دروازه بان هم یكی از آنها است. باید اهتمام نماییم اشتباهات فردی را كاهش دهیم.

سرمربی گل گهر درانتها اظهار نمود: شاید مهم ترین چیزی كه من به آن فكر می كنم این است كه از من توقع می رود این مسئولیتی كه به من واگذار شده است را خوب انجام دهم. من سال ها در این فوتبال و در تیم های مختلف كار كردم. خدا را شكر هر جایی كه كار كردم توانستم از عملكردم دفاع كنم و این چیزی است كه من در طول نزدیك به ۴۰ سال به دست آوردم و دوست ندارم در عرض یك سال آنرا از دست بدهم. این مهم ترین عاملی است كه به آن فكر می كنم و بابت این، خودم، گروه مربیگری و تمام باشگاه شبانه روزی كار می نماییم. با اطمینان می گویم از این مشكل بزرگ عبور می نماییم. به امید خدا این تیم ماندنی است.

منبع:

1398/09/13
23:51:35
5.0 / 5
4863
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت