حسین اوجاقی:

۷ هزار نفر در جام بازیهای الکترونیک شرکت می کنند

۷ هزار نفر در جام بازیهای الکترونیک شرکت می کنند

به گزارش مرکز اسپرت، رییس سازمان ورزش شهرداری تهران اظهار داشت: پیش بینی ما این است که 7 هزار نفر در جام بازیهای الکترونیک شرکت نمایند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نشست خبری اولین جام بازی های الکترونیکی شهر تهران امروز سه شنبه با حضور حسین اوجاقی رییس سازمان ورزش شهرداری اجرا شد.
حسین اوجاقی در این جلسه اظهار داشت: علاوه بر کالبد شهر، روح و مردم شهر هم مهم هستند. قسمتی از این بر عهده سازمان ورزش است و این سازمان وظیفه دارد به مردم برای نشاط خدماتی ارائه نماید. رویکرد ما خانواده محور و هویت بخشی به محلات است.
وی اضافه کرد: کارهای ما در راستای ایجاد نشاط اجتماعی است. در جشنواره آرمان ۵۲ جشنواره و رویداد برای محلات تعیین شده و در ابعاد مختلف است که بخش ورزش آن در سازمان ورزش انجام میشود.
رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران اشاره کرد: قسمتی از ورزشها ورزش کامپیوتری است و بیش از ۳۰ میلیون نفر درگیر آن هستند. این سونامی با گوشیهای هوشمند بوجود آمد. قشر جوان و نوجوان درگیر ین بازیها هستند.
اوجاقی اظهار داشت: مدتی پیش طرح بازیهای کامپیوتری ارائه شد و می تواند رویداد کم نظیری باشد. تا ۱۸ بهمن ثبت نام است و بازیها از ۲۳ بهمن شروع می شود. پیش بینی ما حضور ۷ هزار نفر است و مسابقات بصورت حضوری انجام می شود. جوایز نفیسی هم از جانب اسپانسرها پرداخت می شود.
وی اشاره کرد: این مسابقات می تواند به حدی بزرگ باشد که حتی یک انتخابی برای تیم ملی ورزشهای کامپیوتری محسوب شود.
در قسمتی از این جلسه خبری، اوجاقی در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال تیمداری شهرداری در ورزش اظهار داشت: در برنامه چهارم شهرداری کلمه استعدادیابی و کمک به ورزش قهرمانی اضافه شده است که این دست ما را باز می کند. اگر بخواهیم تیمداری نماییم ورزشی خواهد بود که مختص تهران و تهرانی ها باشد و بطورمثال برای کشتی نباید سراغ کشتی گیران مازندران برویم.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، در ادامه این جلسه محمد مشهدی یاری رییس بخش تفریحات شهرداری اظهار داشت: پنج رشته برای زنان و مردان انتخاب شده است. بخاطر مشکلاتی نتوانستیم از بازی های ایرانی استفاده نمائیم. از نفر اول تا شانزدهم هر رشته جایزه می گیرند. دو سوله برج میلاد برای بازی ها درحال تجهیز است. بزرگترین مسابقات الکترونیک ایران را برای نخستین بار برگزار می نماییم.
علاوه بر این، محمود آزوش مسئول کمیته برگزاری مسابقات انجمن ورزشهای الکترونیک ایران اظهار داشت: نفرات برتر بازیهای کامپیوتری نماینده تهران در مسابقات انتخابی تیمهای ملی هستند.
وی اضافه کرد: نخستین بار ورزشهای الکترونیک در بازی های آسیایی هانگژو برگزار می گردد و پس از این مسابقات، نگاه ها به ورزش های الکترونیک عوض می شود.
آزوش اظهار داشت: سال بعد جام جهانی رومانی و رقابتهای فیلیپین را داریم. سال شلوغی خواهیم داشت و باید چند دوره انتخابی تیم ملی بگذاریم.

1401/11/13
16:36:57
0.0 / 5
478
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , جام جهانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت