یك ماه از برگزاری مجمع گذشت؛

دلیلهای عدم صدور حکم برای رییس قانونی اسکواش

دلیلهای عدم صدور حکم برای رییس قانونی اسکواش

مرکز اسپرت: حواشی انتخابات پرحرف و حدیث اسکواش با وجود گذشت یک ماه از تشکیل مجمع و به سبب تعلل در صدور حکم همچنان ادامه دارد، تعللی که سرما و آلودگی هوا و تعطیلات ناشی از آنها دلیل آن عنوان شده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، اسکواش همچون فدراسیون هایی است که یکی از مجامع انتخاباتی پر سر و صدا و البته نادر در تاریخ ورزش کشور را به نام خود ثبت کرد؛ مجمعی که یک دفعه با وجود حضور اعضای مدعو به محل برگزاری مجمع و شروع رسمی آن کنسل شد و در نهایت هم در شرایطی باردیگر شکل گرفت که گزینه ردِ صلاحیت شده پیروز آن شد بااینکه وی هنوز نتوانسته از این برتری استفاده تمام و کمالی داشته باشد.
امیر عزیزی رییس منتخب مجمع فدراسیون اسکواش است که 12 دی ماه اجرا شد. وی در حالی در آخر دور دوم رای گیری، ریاست خود برای این فدراسیون را قطعی کرد که یکبار بواسطه عدم تایید صلاحیت و اعلام دیرهنگام و عجیب آن با سنگ بزرگی برای ورود به انتخابات و تصدی ریاست روبه رو شده بود و حالا هم با وجود کنار گذاشتن این سنگ و قانونی کردن ریاستش، با معضل دیگری برای آغاز به کار روبه رو شده است شاید بدین سبب که گزینه مقبول وزارت ورزش نبوده است.
یک ماه از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکواش می گذرد اما هنوز وزیر ورزش حکم رییس منتخب این فدراسیون را صادر نکرده و همین مسئله سبب شده روال کار در فدراسیون اسکواش با وجود برگزاری انتخابات هنوز به حالت عادی و قانونی بازنگشته باشد ضمن این که حرف و حدیث ها پیرامون این انتخابات کماکان ادامه داشته باشد.
عدم صدور حکم ریاستِ امیر عزیزی پور سبب شده وی هنوز ریاست فدراسیون اسکواش را به دست نگرفته باشد. البته بگفته محسن خمارلو سرپرست فدراسیون، این مساله موجب توقف فعالیت ها نشده است. وی که همزمان مدیریت مجموعه ورزشی کشوری را بر عهده دارد، در گفتگو با خبرنگار مهر اصرار کرد که عدم شروع به کار رییس منتخب، هیچ کاری در فدراسیون روی زمین نمانده است. همه فعالیت ها طبق برنامه دنبال می شود.
وی همین طور در مورد عدم صدور حکم برای رییس فدراسیون ابراز بی اطلاعی کرد و اظهار داشت: پیگیری این مسئله از حیطه اختیارات بنده خارج است. فقط موظف هستم تا زمان صدور حکم و شروع به کار رییس قانونی، پیگیر فعالیت ها باشم و دراین زمینه کوتاهی نخواهد شد.
دبیر مجمع فدراسیون اسکواش اما این مساله یعنی تاخیر در عدم صدور حکم رییس منتخب مجمع را پیگیری کرده است. وی در گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید بر این که برگزاری انتخابات در حیطه اختیارات بنده و فدراسیون بود که به سرانجام رسید، اظهار داشت: با اینحال با علم به این که صدور حکم نیازمند پیموده شدن یک سلسله مراحل اداری است، نتیجه نهایی و دلیل تاخیر در صدور حکم رییس را هم پیگیری کرده ایم. اینطور عنوان شد که تعطیلات اخیر کشور دلیل این مساله بوده است.
این پاسخی است که پیگیری های خودِ امیر عزیزی پور هم منجر به دریافت آن شده است. وی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه شخصا دلیل تاخیر در صدور حکم ریاستم را پیگیر بوده ام، اظهار داشت: همین روز گذشته هم به محل وزارت ورزش رفتم تا این مسئله را از دفتر معاون وزیر ورزش دنبال کنم. اینطور به من پاسخ دادند که تعطیلات اخیر روند کار برای صدور حکم را کند کرده است.
وی افزود: علاوه بر من باید برای دیگر نفرات منتخب هیات رئیسه که در مجمع صاحب رای شدند هم حکم صادر شود. یعنی در مجموع منتظر صدور هفت هشت رای هستیم. انجام استعلام و پیموده شدن روند اداری برای هر یک از این زمان احکام به زمان خاص خود نیاز دارد در حالی که تعطیلات اخیر در انجام آنها وقفه به وجود آورده است. اینها مجموع مطالبی بود که پیگیری هایم بدنبال داشت.
عزیزی پور اشاره کرد: من از دفتر معاون وزیر ورزش (محمد پولادگر) پیگیر احکام و دلیل تاخیر در صدور آنها بود. در پاسخ ضمن اعلام دلیلهای تاخیر، این مساله مورد تاکید قرار گرفت که طی یکی دو روز آینده احکام مورد نظر امضا و صادر می شود.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سرما و آلودگی هوا طی هفته های اخیر، تعطیلی مستمر و دنباله داری را در شهرهای مختلف و خصوصاً تهران به همراه داشت. با این وجود اما طی همین مدت وزارت ورزش در صدور حکم بیکار نبود کمااینکه طی همین مدت برای حسین شهریاری حکم سرپرستی صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان صادر شد ضمن این که پیروز هاشمی ارس هم به عنوان عضو موظف در هیات رئیسه این صندوق حکم گرفت، فردی که بازنده انتخابات اسکواش بود.
بنابراین تعلل در صدور حکم برای کاندیدای پیروز مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکواش، بیش از هر مسئله ای این ابهام را پررنگ و قوی می کند که مدیران وزارت ورزش با نتیجه این انتخابات و این که گزینه مورد نظرشان پیروز آن نبوده است، کنار نیامده اند وگرنه چه مسئله ای واجب تر از مهیا شدن شرایط برای شروع به کار یک رییس قانونی؟!


منبع:

1401/11/12
08:53:53
0.0 / 5
522
تگهای خبر: تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت