ضعف بوکسورهای ایرانی چیست؟

ضعف بوکسورهای ایرانی چیست؟

مرکز اسپرت: مرکز اسپرت: سرمربی تیم ملی بوکس ایران، از نقاط ضعف و دلیلهای عدم موفقیت بوکسورهای ایران در رقابت ها پرده برداشت.حسین نهرودی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی وضعیت ملی پوشان بوکس در اولین اردوی تمرینی زیر نظر او به عنوان سرمربی تیم ملی، توضیح داد: امر طبیعی بود که بنده شناخت خیلی دقیقی از نفرات نداشتم، بنا بر این برمبنای داشته ها ما تصمیم گرفتیم از نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور (اول، دوم و سوم مشترک ها) در انتخابی های اول خود استفاده نمائیم.

او افزود: با این اوصاف در هر وزن ۴ نفر داشتیم که از داخل آنها ۲۸ نفر انتخاب شدند و فقط هم برد و باخت ملاک نبود، بیشتر بحث فنی بوکسورها مد نظر بود. سپس یک انتخابی درون اردویی هم گذاشتیم تا ۷ - ۸ نفر ضعیف تر را شناسایی نماییم. نهایتاً ۲۰ نفر در اردو ماندند تا بار دیگر در آخر این اردو که سوم اسفند است، انتخابی بزنیم و بهترین ها وارد ترکیب نهایی تیم ملی شوند.

سرمربی تیم ملی بوکس، درباره ی نحوه برگزاری انتخابی ها هم توضیح داد: نفرات باقی مانده در اردو به همراه افراد مدعی در سوم اسفند انتخابی می زنند و اگر موفق به کسب پیروزی شوند، کسی آنها را کنار نمی گذارد. در حقیقت ما با همان نفرات برتر انتخابی سوم اسفند وارد مسابقات جهانی می شویم.

او درباره ی مسابقات مهم پیش روی تیم ملی بوکس نیز اظهار داشت: نخستین مسابقه مهم ما قهرمانی جهان است که در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود، پس از آن قهرمانی آسیا را داریم و سپس در بازی های آسیایی شرکت خواهیم کرد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست. بازی های آسیایی مسابقات کسب سهمیه المپیک هم هست که بنا بر این اهمیت بسیار زیادی دارد.

نهرودی درباره ی شرایط اردوهای تیم ملی در آینده نیز اظهار داشت: اردوی ما تا سوم اسفند خواهد بود، تقریباً سه شب مسابقه انتخابی برگزار می نماییم و بعد از آن یک هفته تعطیلی داریم. سپس تمرینات را با نفرات اصلی برگزار می نماییم.

او درباره ی امکانات اردو و نارضایتی ملی پوشان از شرایط خوابگاه نیز اظهار داشت: امکانات نسبتا خوب است اما از بچه ها سوال می کردم تا غذا و خوابگاهشان اگر مشکل دارد آنرا اصلاح نماییم. الان در خوابگاه نصرت هستیم که اصولا خوابگاه همیشگی ملی پوشان بوکس است. امیدوار هستم پس از مشخص شدن تیم اصلی، بتوانیم از هتل آکادمی المپیک استفاده نمائیم که شرایط بهتری دارد.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران، درباره ی اردوهای تدارکاتی نیز اظهار داشت: در این یک سال و دو ماهی که خواهیم داشت، ۱۴ مسابقه در نظر داریم که مجموع مسابقات تدارکاتی و اصلی ما است. ۸ مسابقه تدارکاتی و باقی تورنمنت های بین المللی و اصلی ما هستند.

او در پاسخ به این پرسش که آیا برای مسابقات قهرمانی جهان هم اردوی تدارکاتی با کشورهای خارجی خواهند داشت؟ اشاره کرد: ما یک مسابقه تدارکاتی با ترکیه یا روسیه خواهیم داشت. شاید هم با هر دوی آنها اردویی را برگزار نماییم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا از سطح ملی پوشان حاضر در اردو رضایت دارد؟ توضیح داد: اگر صادقانه بگویم، از سطح مسابقات انتخابی که داشتیم راضی نبودم. ما نیاز داریم که بهتر شویم چون بوکس ایران در گذشته از قدرت های آسیا بود. نیازمند کار زیادی هستیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که نقطه ضعف بوکسورهای ایران را چه چیزی می داند؟ اشاره کرد: طبق مشاهداتی که داشتیم، ما نیازمند آن هستیم که در بحث هماهنگی اعضای بدن، عصب و عضله، به سطح بالاتری برسیم. البته باید تاکید کنم که شرکت در بازی های تدارکاتی، به رشد فنی بیشتر ملی پوشان کمک می نماید که باید این مهم را مد نظر قرار داد.
1401/11/11
08:48:08
0.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت