در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

شرایط ساره جوانمردی در پاراتیراندازی پس از بازیهای پاراآسیایی

شرایط ساره جوانمردی در پاراتیراندازی پس از بازیهای پاراآسیایی

به گزارش مرکز اسپرت، رئیس انجمن پاراتیراندازی با تکیه بر این که ساره جوانمردی با تصمیم شخصی در بازی های پاراآسیایی غایب خواهد بود در مورد شرایط این قهرمان پارالمپیک پس از این بازی ها توضیح داد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، امتناع از حضور در بازی های پاراآسیایی مهم ترین تصمیم اخیر ساره جوانمردی است؛ نخستین بانون ورزشکار ایرانی در ادوار مختلف بازی های پارالمپیک که به واسطه عملکرد قابل تحسینش در این بازی ها و بخصوص دو قهرمانی در بازی های ۲۰۱۶ ریو و رکوردشکنی در بازی های ۲۰۲۰ توکیو، لقب «ملکه تپانچه» را یدک می کشد.
برای جوانمردی که به جز سه طلای بازی های پارالمپیک، از حضور در ادوار مخالف بازی های پاراآسیایی هم ۴ مدال طلا در اختیار گرفته است، دوره جدید این بازی ها بهترین فرصت بود تا هم از عنوان قهرمانی اش در این بازی ها دفاع کند و هم کارنامه طلایی اش را سنگین تر کند اما برخی مسائل شخصی منجر به تصمیم وی برای امتناع از حضور در این بازی ها شد.
بدین ترتیب ساره جوانمردی پس از سه دوره حضور متوالی در بازی های پاراآسیایی در دوره پیش روی این بازی ها غایب خواهد بود درحالیکه به صورت دقیق معلوم نیست برای پس از آن چه برنامه ای دارد. وی طی ماه های اخیر حضور پرنقدی در اردوهای و مسابقات داشت بگونه ای که در جام جهانی کره جنوبی (مردادماه) به نایب قهرمانی بسنده کرد و در مسابقات اخیر قهرمانی جهان (آبان ماه - امارات) اصلا شرکت نکرد.
همین مساله ابهامات در مورد این پاراتیرانداز و آینده او را بیشتر کرده است و این که «بعد از بازی های پاراآسیایی هانگژو چه سرنوشتی در انتظار اوست؟ غیبتش ادامه دار خواهد بود و اصلا مسؤلان راهی برای بازگشت او خواهند گذاشت؟»
رقیه الله کرم رئیس انجمن پاراتیراندازی در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه اظهار داشت: ساره جوانمردی از ورزشکاران همیشه مدال آور برای پاراتیراندازی و کاروان ورزش ایران بوده است. در این مقطع زمانی اما به علت برخی مسائل شخصی شرایط همراهی را ندارد بنابراین از حضور در بازی های پاراآسیایی کناره گیری کرده است.
وی افزود: ساره نخستین ورزشکاری نیست که تصمیم به کناره گیری و انصراف از یک رویداد گرفته است. پیش از این هم داشته ایم ورزشکارانی که هر یک به دلایلی مشابه چنین تصمیمی را گرفته اند اما پس از مدتی بازگشته اند و بازهم به ورزش حرفه ای خود ادامه داده اند.
«یعنی پس از بازی های پاراآسیایی بازگشت ساره جوانمردی به میادین قطعی است بخصوص با عنایت به در پیش بودن بازی های پارالمپیک؟» رئیس انجمن پاراتیراندازی ایران در واکنش به این پرسش اظهار داشت: آنطور که عنوان شده، تصمیم ساره برای بازی های پاراآسیایی بوده و این که در این بازی شرکت نداشته باشد. با این اوصاف باید منتظر بازگشت پرقدرت او پس از این بازی ها باشیم اما بازهم شرایط این ورزشکار و تصمیماتش تعیین کننده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا جایگاه ساره جوانمردی در تیم ملی پاراتیراندازی محفوظ خواهد ماند یا این که وی پس از بازگشت باید یکسری مراحل ابتدایی را برای حضور باردیگر درترکیب تیم ملی طی کند؟»، اظهار داشت: به هر حال پاراتیراندازی یک رشته رکوردی است و حضور ورزشکاران درمیادین مختلف و نتیجه گیری در آنها هم به این رکوردها بستگی دارد اما در مجموع جایگاه ساره جوانمردی بعنوان ورزشکاری که چند مدال طلای پارالمپیک و آسیایی و جهانی را دارد برای ما محفوظ است.
الله کرم همینطور در پاسخ به این پرسش که «بعد از بازی های پاراآسیایی برای ساره جوانمردی که چندماهی از اردو و میادین دور بوده است فرصتی برای حضور در رقابت های کسب سهمیه وجود دارد؟»، اظهار داشت: پس از این بازی ها و چند رویداد وجود دارد که محلی برای توزیع سهمیه بشمار می رود. از این حیث مشکلی وجود ندارد.
رئیس انجمن پاراتیراندازی در ادامه خاطرنشان کرد: چهار رویداد در تقویم فدراسیون جهانی وجود دارد. حضور در این رویدادها فرصت مناسبی است به جهت اینکه ورزشکارانی که کسب سهمیه کرده اند خویش را محک بزنند یا ورزشکارانی که سهمیه ندارند بتوانند امتیاز لازم برای آنرا به دست بیاورند. البته برای ما زمانی یک رویداد و حضور در آن قطعی می شود که دستورالعملش را دریافت نماییم. فعلاً دستورالعمل جام جهای کره جنوبی در اختیارمان قرارگرفته که خردادماه آینده برگزار می گردد. ازاین رو فعلاً مبنا حضور در این جام است.
وی در مورد ترکیب تیم اعزامی به این رویداد اظهار داشت: ۲۹ بهمن ماه مسابقات قهرمانی کشور در هر دو بخش مردان و بانوان برگزار می گردد. پس از آن بر مبنای بررسی نتایج در کمیته فنی و با همفکری انجمن، ترکیب تیم اعزامی مشخص خواهد شد.
الله کرم همینطور تصریح کرد که پاراتیراندزای ایران به دنبال اینست که در بازی های پاراآسیایی هانگژو درخشان تر از همیشه ظاهر شود.


منبع:

1401/11/10
09:32:45
0.0 / 5
579
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت