زمان مزایده بلوک ۵۱ درصدی پرسپولیس

زمان مزایده بلوک ۵۱ درصدی پرسپولیس

به گزارش مرکز اسپرت، مزایده بلوک ۵۱ درصدی سهام باشگاه پرسپولیس، روز یکشنبه (هفتم اسفند) برگزار می شود.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، فرابورس ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود: عطف به نامه سوم بهمن ۱۴۰۱ شرکت کارگزاری بانک ملت(سهامی خاص)، سازمان خصوصی سازی در نظر دارد تعداد پنج میلیارد و ۳۶۲ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۶۵۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس(سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به طور عمده و شرایطی از راه بازار پایه فرابورس ایران در حالی به فروش برساند که تاریخ این عرضه روز یکشنبه هفتم اسفند ۱۴۰۱ تعیین شده است.
بر طبق این گزارش، قیمت پایه هر سهم پرسپولیس برای این مزایده معادل قیمت تابلو فرابورس در روز عرضه(معادل قیمت پایانی روز پیش از عرضه) به اضافه ۱۱۰ درصد بشرط آن که از ۵۱۰۶ ریال کمتر نباشد، تعیین شده است.
همینطور تعداد سهام قابل عرضه، ضربدر قیمت پایه هر سهم معادل قیمت تابلو فرابورس در روز عرضه(معادل قیمت پایانی روز پیش از عرضه) به اضافه ۱۱۰ درصد به شرط آن که از قیمت ۲۷ هزار و ۳۸۱ میلیارد و ۷۲۹ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۹۰۰ ریال ریال کمتر نباشد، هم برای قیمت پایه کل این بلوک مدیریتی گزارش شده است.
در مورد سپرده شرکت در این مزایده نیز، تعداد سهام قابل عرضه، ضربدر ۱۰ درصد، ضربدر قیمت پایه هر سهم معادل قیمت تابلو فرابورس در روز عرضه(معادل قیمت پایانی روز پیش از عرضه) به اضافه ۱۱۰ درصد بشرط آن که از قیمت ۲۷۳۸ میلیارد و ۱۷۲ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۹۰ یال کمتر نباشد، و کارگزار عرضه کننده شرکت کارگزاری بانک ملت اعلام شده است.
همینطور سازمان خصوصی سازی هم با صدور اطلاعیه ای اعلام نموده بود که در نظر دارد به استناد قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، مصوبه هیئت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه، سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس را با رعایت «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری ها»، از راه فرابورس عرضه و واگذار کند.
براساس اعلام این سازمان، بلوک ۵۱ درصدی سهام باشگاه پرسپولیس که پنج میلیارد و ۳۶۲ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۶۵۰ سهم این باشگاه را شامل می شود به ارزش کل پایه ۲۷ هزار و ۳۸۱ میلیارد و ۷۲۹ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۹۰۰ ریال، به صورت ۲۰ درصد نقد و بقیه طی شش سال به صورت قسطی و با فاصله هر قسط شش ماه و مدت تنفس یکساله در فرابورس عرضه خواهد شد.
منبع:

1401/11/04
15:01:43
0.0 / 5
529
تگهای خبر: باشگاه , پرسپولیس , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت