حواشی عجیب و غریب انتخابات کمیسیون های وزنه برداری

حواشی عجیب و غریب انتخابات کمیسیون های وزنه برداری

به گزارش مرکز اسپرت، انتحابات کمیسیون های فدراسیون وزنه برداری با حواشی زیادی همراه شده که دبیر مجمع پاسخگوی حواشی و شائبه ها شد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، انتخابات کمیسیون های داوران، ورزشکاران و مربیان وزنه برداری برای حضور در مجمع انتخاباتی برگزار شد اما این انتخابات چندان هم بدون حرف و حدیث نبوده است. یکی از شائبه های مطرح شده، اینست که کد ملی برخی رای دهنده ها هنگام ورود به سامانه، مورد پذیرش قرار نمی گرفت و از جانب فدراسیون خواسته شده کد ملی صحیح خویش را اعلام کنند و سپس با گرفتن کدی که به گوشی تلفن فرد رای دهنده ارسال می شد، به جای او رای داده اند. مورد دیگر اینست که برخی افراد نزدیک به فدراسیون بر مغایر قانون به صورت غیر حضوری ثبت نام کرده اند. همینطور خیلی افراد به علت ایراد داشتن کد ملی موفق نشدند، رای بدهند.
*بجای هیچ کسی رای نداده ایم چون تخلف است
داود مقامی سرپرست دبیری فدراسیون وزنه برداری در گفت و گو با ایسنا در مورد این حرف و حدیث هایی مطرح شده در مورد انتخابات کمیسیون های فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: کسی که این حرف ها را زده است، ۱۰۰ درصد دروغ می گوید. هر کسی می توانست راحت با کد ملی خود وارد سامانه شود. در واقع کد ملی فرد بعنوان نام کاربری و شماره تلفنش بعنوان رمز عبور بود و یک کد به گوشی فرد ارسال می شد که با وارد کردن آن کد، صفحه جهت شرکت در انتخابات باز می شد.
وی در مورد این که گفته می شود که فدراسیون از برخی رای دهنده ها خواسته است کد ارسالی به تلفن های همراهشان را بخوانند و نام کاندیدایی که می خواهند رای بدهند را هم اعلام کنند تا برایشان رای را ثبت کنند، خاطرنشان کرد: زمان رای گیری من، بازرس فدراسیون، مسئول کمیته حقوقی فدراسیون و نماینده امور مجامع وزارت ورزش حضور داشتیم و اگر این اتفاق می افتاد، تخلف محسوب می شد. اگر هر کدام از این افراد نبودند و من تنها بودم باز هم نمی گذاشتم این اتفاق رخ دهد. کسانی که این حرف را زده اند یا دروغ گفته اند یا شیطنت کرده اند.
مقامی در پاسخ به این پرسش که یعنی در فدراسیون به جای هیچ فردی رای داده نشده است: اظهار داشت: هیچ کسی. من برای تنها کسی که رای دادم، خودم بودم. حتی یک نفر از کسانی که در یکی از هیات های استانی فعالیت می کند، روز رای گیری در فدراسیون بود و وقتی از من خواست که انتخابات را برایش انجام بدهم، فقط راهنمایی کردم که پشت سیستم من بنشیند و خودش انجام دهد. ما بی تجربه نیستیم که بخواهیم این کار را انجام دهیم و بعد هم مساله ساز شود.

*ایراد به کد ملی در انتخابات وجود داشته است
دبیر فدراسیون در در پاسخ به این پرسش که آیا کسی با فدراسیون تماس گرفته بود مبنی براینکه کد ملی اش مشکل دارد و برای رای دادن نمی تواند وارد سامانه شود؟ اظهار داشت: بله، این مورد وجود داشته است. ما این مورد را از قبل با پشتیبانی سامانه هماهنگ کرده بودیم و به هیات های استانی هم اطلاع داده بودیم که شماره دبیرخانه در روز رای گیری از حالت فکس در آمده و اگر کسی برای ورود به سامانه به مشکل برخورده است با شماره دبیرخانه تماس بگیرد، تا مشکلش بررسی و حل شود. حتی من شنیدم برخی ها می گویند، کد ملی را که وارد می کنند، سامانه نمی پذیرد و افرادی که پیگیر حل مشکل رای دهنده ها بودند، کد ملی صحیح را از فرد خواستند و بعد از مطابقت آن با کد ملی که قبلا اعلام نموده بودند، متوجه شدند، یک یا دو رقم از کدملی ها به صورت صحیح وارد نشده است و بعد از تصحیح کد ملی، مشکل حل شد.
*چرا کدهای ملی ایراد داشته اند؟
سرپرست دبیری فدراسیون در پاسخ به این پرسش که چرا پیش از انتخابات، کد ملی رای دهنده ها بررسی نشده است تا افراد به مشکل برنخورند؟ اظهار داشت: فرم هایی را در اختیار هیات های استانی قرار دادیم و از آنها خواستیم که به افرادی که حائز شرایط رای دهی هستند، بدهند تا کامل کنند و بعد از امضا باردیگر به ما تحویل دهند. خودشان کد ملی و شماره تلفن را وارد کرده بودند. ما حتی این مساله را هم داشتیم که برخی هیات ها این فرم ها را ضمیمه معرفی نامه خود کرده بودند و بعد از بررسی متوجه شدیم که کد ملی فرد معرفی شده در نامه هیات و با آنچه خود فرد در فرم نوشته است، مطابقت ندارد و بعد از پیگیری، کد ملی را تصحیح کردیم.
*کسی نبوده که مدارک بدهد اما ثبت نامش نکرده باشیم
وی در مورد این که تعداد نفراتی که در انتخابات کمیسیون ها کاندیدا شدند، دقیقاً همان نفراتی بودند که ثبت نام هم کرده بودند؟ بیان نمود: هر کسی که ثبت نام کرد و مدارکش را به صورت کامل به ما تحویل داد، در میان کاندیداها وجود داشت. یکی، دو نفر بودند که ثبت نام کردند اما مدارکی به ما تحویل ندادند.
مقامی در مورد این که نبود برخی نام ها در انتخابات کمیسیون ها کمی تعجب برانگیز بود بخصوص در کمیسیون ورزشکاران و گفته می شود که آنها متوجه اطلاع رسانی جهت شرکت در انتخابات نشده اند، تصریح کرد: قاطعانه بگویم که هر کسی که اسمش نبوده است یا ثبت نام نکرده و یا کوتاهی از خودش بوده و مدارک را نداده است. هیچ کسی نبوده که مدارک را تحویل بدهد اما ما ثبت نامش نکرده باشیم و برای ما هیچ فرقی ندارد که چه کسی ثبت نام کند.
*اعتراض دارند چرا حسین توکلی و کوروش باقری هستند
سرپرست دبیری فدراسیون ضمن اشاره به اعتراض نسبت به کاندیداتوری افراد صاحب پست در فدراسیون، خاطرنشان کرد: این اعتراض را هم شنیدم که می گفتند چرا سرمربی و مربی تیم های ملی یا مدیر تیم های ملی در انتخابات شرکت کرده اند و سه نفر را اسم بردند که چرا آنها ثبت نام نکردند. پاسخ من این بود که از خودشان بپرسند چرا ثبت نام نکرده اند و من که نباید پاسخ بدهم. همیشه در اعتراض ها می گویند چرا افراد شاخص ثبت نام نکرده اند اما اینجا اعتراض می کنند چرا افراد صاحب نظر ثبت نام کرده اند. جای تاسف دارد که اعتراض می کنند نفراتی چون کوروش باقری، حسین توکلی و بهمن زارع ثبت نام کرده اند. در زمان فدراسیون علی مرادی اعتراض می کردند که این افراد کجا هستند و هم اکنون اعتراض می کنند که چرا این افراد حضور دارند. اگر این افراد نبودند و افراد بدون رزومه حضور داشتند، جای اعتراض داشت.
*نحوه اطلاع رسانی برای حضور در انتخابات
او افزود: یک نفر اعتراض کرده بود که آدرس سایت فدراسیون را نداشتم. این سوال را دارم که اگر کسی بخواهد برای کنکور ثبت نام کند، سازمان سنجش آدرس سایت را در خانه به طرف تحویل می دهد؟یک خانم از مشهد توانسته بیاید، ثبت نام کند اما کسی که در تهران بغل گوش ما بود ثبت نام کرده و الان معترض است که شرایط ثبت نام سخت بوده است. دستورالعمل می گوید از راه سایت فدراسیون، نامه به استان ها و اتوماسیون و یکی از شبکه های پیام رسان اطلاع رسانی صورت گیرد. با این وجود چون خودم حساس بودم، ساعت هفت و نیم بامداد روز رای گیری از راه یک سامانه پیامکی به ۳۸۰ نفر کاندیدا و رای دهنده اطلاع رسانی کردیم که از ساعت ۹ تا ۱۶ وارد سامانه شوند و در انتخابات شرکت نمایند. وزارت ورزش هم اعلام نمود که احتیاج به این کار نبوده و انجام دستورالعمل کافی بوده است. زمان رای گیری را به هفت ساعت افزایش دادیم تا اگر کسی می خواهد در انتخابات شرکت نماید باز هم فرصت داشته باشد. همینطور ساعت ۳ پس از ظهر هم باردیگر یک اطلاع رسانی از راه سامانه پیامکی انجام دادیم و یاد آوری کردیم که در انتخابات رای دهند.

*همه مدارک، حضوری به من تحویل داده شده است
مقامی در مورد این که گفته می شود بعضی از افراد مانند هادی پانزوان و مهدی بهرام زاده برخلاف قانون به صورت غیر حضوری در انتخابات ثبت نام کرده اند، تصریح کرد: همه مدارک به صورت حضوری به من تحویل داده شده و کسی که این حرف را زده، به نظر می آید بیشتر از من در فدراسیون بوده است. حتی این اعتراض هم داشته اند که یک نفر خواسته ثبت نام کند اما اجازه ثبت نام به او داده نشده است و ما خواستیم که به صورت مکتوب نام آن فرد را اعلام نماید که چه زمانی آمده و پیش چه کسی خواسته ثبت نام کند. در مورد رسول معتمدی هم گفتند که ثبت نام کرده اما اسمش بین کاندیداها نبوده است. از رسول معتمدی سوال کنید که آیا پیش من ثبت نام کرده است یا خیر. برپایه پیگیری هایی که من انجام دادم او نزد بهداد سلیمی فرم پر کرده است. سلیمی هم فردای آن روز به کلمبیا رفت. حالا مدارکش کامل نبوده یا چیز دیگری در هر صورت مدارکی تحویل من داده نشد و اسمش ثبت نشد. البته از آنجائیکه او عمل جراحی انجام داده بود و تهران نبود، آقای انوشیروانی از ابتدا این نظر را داشت برپایه اختیاراتی که دارد، معتمدی را در کمیسیون ورزشکاران منصوب کند.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا بهداد سلیمی به معتمدی اطلاع نداده است که برای ثبت نام باید نزد دبیر فدراسیون برود؟ اظهار داشت: اطلاع ندارم و سوال هم نکردم.

سرپرست دبیری فدراسیون در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه آیا همه افراد به صورت حضوری برای انتخابات ثبت نام کرده اند و نماینده وزارت ورزش انتخابات کمیسیون ها را تایید کرد؟ بیان نمود: همه افراد به صورت حضوری آمده بودند و انتخابات کمیسیون ها مورد تایید نماینده وزارت آقای جعفری قرار گرفت و حتی صورت جلسه را امضا کرد که موجود است.
* فکر می کنند توکلی و کوروش باقری تحت امر انوشیروانی هستند
مقامی در مورد این که گفته می شود نفراتی وارد کمیسیون شده اند که ارتباط نزدیکی با سجاد انوشیروانی دارند و در فدراسیون صاحب پست هستند بر این اساس انوشیروانی ۱۲ رای کمیسیون ها را دارد، خاطرنشان کرد: هیچ کدام از افرادی که انتخاب شده اند، تحت امر آقای انوشیروانی نیستند. شما فکر می کنید نفراتی چون حسین توکلی یا کوروش باقری می پذیرند که هر چیزی که آقای شیروانی بگوید را انجام دهند؟ در مورد بقیه دوستان هم این مساله وجود دارد. حتی این را هم شنیده ام که چرا انوشیروانی در دورانی که سرپرست است، مبادرت به برگزاری انتخابات کمیسیون ها کرده است. هم اکنون فدراسیون هایی که انتخابات دارند و رئیس یا سرپرست طبق اساسنامه، انتخابات کمیسیون ها را برگزار کرده اند، یعنی آنها هم دخل و تصرف کرده اند؟ باید در حرفهای خود، خدا را هم در نظر بگیریم. این کار یعنی تهمت زدن به بزرگانی که انتخاب شده اند.
منبع:

1401/10/28
14:59:56
0.0 / 5
503
تگهای خبر: تیم , داور , سایت , سرمربی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت