برخی فراموش می كنند سرباز هستند؛

عضو کمیته فنی: تصمیمات در فدراسیون تیراندازی جمعی است نه فردی

عضو کمیته فنی: تصمیمات در فدراسیون تیراندازی جمعی است نه فردی

به گزارش مرکز اسپرت، عضو کمیته فنی فدراسیون تیراندازی با انتقاد از رفتار برخی افراد اظهار داشت: برخی فراموش می کنند که در تیم ملی سرباز هستند.یوسف آجرلو در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تصمیمات کمیته فنی تفنگ و تپانچه و ارزیابی خود از فعالیت این کمیته عنوان کرد: با حضور آقای قربانی در فدراسیون تیراندازی، یکی از سیاست های وی این بود کمیته فنی که در سالهای گذشته نیمه فعال و حتی میتوان گفت غیر فعال بوده را فعال کند. خوشبختانه این کمیته فعال شد و در سه ماه گذشته ۱۰ تا ۱۲ جلسه در قسمت تفنگ و تپانچه برگزار شده است. البته باید بگویم این کمیته قبلا در تفنگ و تپانچه مجزا بود اما با عنایت به کمبود وقت و این که موانع و مشکلات در هر دو اسلحه یکسان است، دو کمیته ادغام شد.
وی در ادامه اضافه کرد: نخستین اقدام تدوین شرح وظایف این کمیته با حضور آقای قربانی بود. وی تمام نظرات و مطالب را شنید و در نهایت شرح وظایف مشخص شد. تدوین آئین نامه انتخاب ورزشکاران هم از مهم ترین اقدامات این کمیته بود. پیشتر انتخاب تیراندازان در تیم ملی بر مبنای سلایق شخصی کادر فنی بود البته با تدوین این آئین نامه صددرصد انتخاب ها توسط کمیته فنی نیست اما به جهت اینکه ورزشکاران نگران حق و حقوق خود برای حضور در تیم ملی نباشند و ابهامی وجود نداشته باشد، این اقدام انجام شد. این آئین نامه در مراحل پایانی است. این آئین نامه با حضور کادر فنی تیم ها بررسی گردید و آنها هم از این آئین نامه رضایت داشتند. همینطور نحوه اعزام به مسابقات برون مرزی تصویب گردید.
عضو کمیته فنی تفنگ و تپانچه اظهار داشت: در این جلسات عملکرد مربیان گذشته مورد بررسی قرار گرفت. بخشی از عدم موفقیت آنها به امکانات و تجهیزات و بخشی به خود مربیان باز می گشت و در نهایت تصمیم گرفته شد تا مربی تفنگ تعویض شود و خانم مریم طالبی با عنایت به این که کمک مربی لازلو و مربی در زمان هاشمی بود بعنوان سرمربی تفنگ در رده بزرگسالان و نوجوانان و جوانان انتخاب گردد.
وی خاطرنشان کرد: در رشته تپانچه با عنایت به موانع و مشکلاتی که ورزشکاران داشتند، آقای جعفرزاده، از پیشکسوتان و مربیان و قهرمانان با سابقه تیراندازی بعنوان مربی به کادر فنی این تیم افزوده شد. محسن نصر اصفهانی هم کماکان طبق روال گذشته کار خویش را ادامه می دهد. رکوردگیری برای مسابقات پیش رو داشتیم که نتایج خوبی از مربیان به ثبت رسید و تیراندازان چند درصدی پیشرفت داشتند. امیدوارم ورزشکاران در مسابقات نتایج خوبی بگیرند.
آجرلو یادآوری کرد: آئین نامه اخلاقی ورزشکاران در کمیته فنی درحال تدوین است. در زمان دکتر هاشمی این آئین نامه وجود داشت ولی این آئین نامه زمان دادگر، رئیس سابق فدراسیون به کارگیری نشد. حتی تا جایی که می دانم کمیته فنی هم تنها چند جلسه تشکیل داد و عملا تصمیمات توسط خود رئیس گرفته می شد.
تصمیمات در فدراسیون تیراندازی جمعی است نه فردی
وی در پاسخ به این سؤال که آیا حالا در تصمیمات کمیته فنی از خارج از کمیته اعمال نظر می شود؟ اظهار داشت: در هر فدراسیون کمیته های فنی تصمیمات و مصوباتی دارند که به هیات رییسه یا رئیس فدراسیون ارجاع داده می شود. بر مبنای آنچه که در جهان هم وجود دارد، با عنایت به این که رئیس فدراسیون پاسخگوی تصمیمات خواهد بود، میتوان تصمیمات کمیته را رد یا قبول کند ولی آقای قربانی تمام مصوبات را پذیرفته و اعلام نموده به اعضا اعتقاد دارد و تصمیمات کاملا گروهی است نه شخصی.
وی در مورد این که ظاهرا برخی از تصمیمات کمیته فنی به مذاق بعضی از افراد خارج فدراسیون خوش نیامده و هجمه هایی را ضد این کمیته آغاز کردند، اظهار داشت: متاسفانه بعضی از ورزشکاران و مربیان نگاه نمی کنند که در حکم یک سرباز هستند و اگر آنها را از جایی به جای دیگر منتقل می کنند و یا از انها استفاده نشود، نباید ناراحت شوند. من از سال ۵۹ بعنوان دبیر، نایب رییس، سرمربی و مسئولیت های مختلف در کمیته ها، در تیراندازی حضور داشتم اما وقتی دادگر، رئیس فدراسیون شد، از من استفاده نکرد. شاید وی اعتقادی به کار من نداشت و من ناراحت نشدم و موضع گیری و اعتراض نکردم.
مربی حق ندارد پشت سرمربی دیگر بدگویی کند
پیشکسوت تیراندازی کشورمان اضافه کرد: ما بعنوان مربی یا ورزشکار باید نقاط ضعف خویش را بررسی نماییم نه این که زیر پوستی به دنبال ایجاد تنش و حاشیه باشیم یا دیگری را تخریب نماییم. من همواره می گویم یک مربی حق ندارد پشت سر یک مربی دیگر صحبت کند اگر این کار را انجام دهد عملا خویش را تخریب کرده است و به خودش بی احترامی کرده است. مربی باید الگو و سمبل باشد. کمیته فنی با کسی مشکل شخصی ندارد. مریم طالبی و حسین باقری هر دو مانند فرزندان من هستند. کمیته فنی هیچ گاه به خاطر دشمنی با کسی تصمیمی نمی گیرد.
هیچ کس نمی تواند بگوید مربی او بوده است
آجرلو در مورد دلیل افت فروغی در یک سال گذشته اظهار داشت: چه پیش از المپیک و چه پس از المپیک همیشه گفته ام که جواد فروغی یک تیرانداز خود ساخته است و هیچ کس نمی تواند بگوید که من مربی او بودم شاید از دکتر خدابنده لو، غیاثی و باجلانی مشاوره گرفته باشد ولی این که بگوییم فدراسیون یا مربیان تیم ملی او را قهرمان کرده اند، درست نیست. وی پیش از حضور در اردوها با هزینه خودش ساعت ها تمرین می کرد. با عنایت به سن بالایی که داشت او را به اردو دعوت نمی کردند اما آنقدر تمرین کرد که علیرغم میل باطنی خودشان، او را به تیم ملی دعوت نمودند.
وی اظهار داشت: هم اکنون نمی توان افت و فرود فروغی را ارزیابی کرد. باید در مسابقات مصر و مسابقات بعدی عملکرد او را بررسی کرد. در تیراندازی این گونه نیست که اگر در المپیک قهرمان شوند، در سایر مسابقات هم باید حتما فینالیست یا جزو سه نفر اول باشند. همه قهرمانان در دنیا حتی تا رده سی ام هم نزول وی کنند اما باردیگر به اوج برمیگردند، این موضوعات طبیعی است. بخشی از آن فنی و بخشی برنامه تاکتیکی و تمرینی مربیان است. فروغی با پشتکاری که دارد تا المپیک به شرایط خود باز می گردد. وی باید مثل پیش از دعوت به تیم ملی، با همان پشتکار تمرین کند تا فروغی سابق شود. وی حتی باید خارج از اردو برنامه حساب شده تمرینی داشته باشد.
در هشت سال قبل مربی پروری انجام نشده است
آجرلو در انتها اظهار داشت: سطح مربیان ما بالا نیست. در ۸ سال قبل مربی پرورش ندادیم. ابراهیم اینانلو، مریم طالبی و الهام هاشمی اگر مربیان خوبی بودند آنها را لازلو تربیت کرده و در گذشته اصلا مربی تربیت نشده است. هم اکنون پیشنهاد دادیم آکادمی تیراندازی فعال شود و برای مربیان استانی دوره های آموزشی قرار دهیم و برای آینده مربی تربیت نماییم.


منبع:

1401/10/16
13:31:13
0.0 / 5
482
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت