بازنشستگی یا ادامه فعالیت؛

48 ساعت تا اجرای حکم رییس والیبال

48 ساعت تا اجرای حکم رییس والیبال

مرکز اسپرت: رییس فدراسیون والیبال طبق حکم ابلاغی تا 48 ساعت دیگر بازنشسته می شود. وزارت ورزش هم تاکید دارد اگر تا آن زمان مجوز لازم برای ابطال این حکم صادر نشود آنرا اجرائی خواهدنمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، «بازنشستگی» موضوعی حدودا همیشه مطرح در ارتباط با رییس فدراسیون والیبال طی سالهای اخیر بوده است که حتی بازگشت وی به این فدراسیون را هم تحت تاثیر قرار داده بود تا این که هفته گذشته حکم بازنشستگی داورزنی بصورت رسمی از طرف معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش صادر شد.
بر اساس حکم صادر شده، داورزنی از اول دی ماه بازنشسته خواهد بود و باید ترک پست کند. این در حالیست که طبق اساسنامه فدراسیون های ورزشی و قانون جهانی والیبال، دولت ها حق دخالت در امور فدراسیون ها را ندارند و اگر فدراسیون جهانی از این مساله باخبر شود، شرایط برای والیبال ایران آشفته خواهد شد.
با این حال وزارت ورزش تاکید دارد که حکم صادر شده برای محمدرضا داورزنی قانونی می باشد و در صورتیکه وی نتواند مجوزی برای ادامه فعالیت داشته باشد از تاریخ مقرر بازنشسته خواهد شد.
آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی در گفتگو با خبرنگار مهر دراین زمینه اظهار داشت: طبق آنچه به ما ابلاغ گردیده است، داورزنی از اول دی ماه بازنشسته خواهد بود. اگر تا آن زمان مجوزی در خصوص ادامه فعالیت وی در اختیارمان قرار بگیرد طبیعتاً منعی وجود ندارد و رییس فدراسیون والیبال می تواند همچنان در این جایگاه فعالیت داشته باشد اما در غیر این صورت و اگر مجوزی در اختیارمان قرار نگیرد، وزارت ورزش برابر مقررات عمل خواهدنمود.
وی در مورد روند صدور مجوز برای ادامه ریاست داورزنیِ بازنشسته در فدراسیون والیبال اشاره کرد: خود ایشان می تواند پیگیر این مسئله باشد و مجوز را در اختیار وزارت ورزش قرار دهد یا این که در نتیجه پیگیری های صورت گرفته، چنین مجوزی از جانب نهادهای مربوطه به وزارت ورزش ابلاغ شود.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی با تأکید بر این که تا به امروز مجوزی در خصوص ادامه فعالیت محمدرضا داورزنی به وزارت ورزش ارسال نشده است، اظهار داشت: درحال حاضر ملاک عمل برای ما همان حکم بازنشستگی و زمان مقرر برای آنست. اگر تا اول دی ماه مجوزی در اختیار وزارت ورزش قرار نگیرد برابر با قانون عمل کرده و برای فدراسیون والیبال تعیین سرپرست خواهیم داشت.
آرش فرهادیان در حالی بر عمل به قانون در مورد محمدرضا داورزنی و حکم بازنشستگی وی تاکید دارد که اعضای هیات رئیسه فدراسیون والیبال روز گذشته در جریان نشست خود با استناد به اساسنامه مصوب فدراسیون جهانی، خواهان ادامه فعالیت داورزنی در فدراسیون والیبال تا برگزاری مجمع و تعیین تکلیف سرپرستی و ریاست فدراسیون شدند. در همین نشست درخواست برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون والیبال بمنظور بررسی موضوع و تطبیق با اساسنامه در کمترین زمان ممکن مصوب شد.


منبع:

1401/09/30
12:57:05
0.0 / 5
647
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت