تمجید اتحادیه جهانی كشتی از درخشش كشتی گیر ایران

پیروزی سوادکوهی مقابل جردن باروز شاهکار خاص و تاریخی!

پیروزی سوادکوهی مقابل جردن باروز شاهکار خاص و تاریخی!

به گزارش مرکز اسپرت، اتحادیه جهانی کشتی نوشت: جردن باروز هیچ گاه در خانه مقابل هیچ کشتی گیر خارجی شکست نخورده نبود اما علی سوادکوهی ضمن رقم زدن این اتفاق بزرگ، به طلسم شکست ناپذیری باروز مقابل کشتی گیران ایران تمام کرد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، اتحادیه جهانی کشتی با تمجید از شکسته شدن طلسم شکست ناپذیری جردن باروز دارنده ۶ طلای جهان و یک طلای المپیک مقابل کشتی گیران ایران توسط علی سوادکوهی دارنده مدال طلای آسیا و برنز زیر ۲۳ سال جهان، نوشت: جردن باروز تا حالا هیچ گاه در خانه از یک کشتی گیر غیرآمریکایی شکست نخورده بود. او تا حالا در جام جهانی نیز شکست نخورده بود. هیچ کشتی گیر ایرانی تابحال او را شکست نداده بود اما همه چیز زمانی تغییر نمود که علی سوادکوهی از ایران موفق شد مقابل باروز با نتیجه ۶ بر ۶ به برتری برسد.
سوادکوهی نخستین کشتی گیر ایرانی بود که قهرمان المپیک ۲۰۱۲ را شکست داد، ماموریتی خاص که حدود ۱۵ سال طول کشید. تا حالا تنها ۵ کشتی گیر در جهان موفق به شکست جردن باروز شده اند و علی سوادکوهی قهرمان آسیا نیز به این فهرست افزوده شد.
اتحادیه جهانی کشتی در ادامه اشاره کرد: البته شاهکار سوادکوهی برای قهرمانی ایران در جام جهانی کافی نبود برای اینکه در نهایت ایران با نتیجه ۶ بر ۴ برابر آمریکا شکست خورد و آمریکا در سال۲۰۲۲ با عملکردی تماشایی به عنوان قهرمانی مسابقات جهانی بلگراد و جام جهانی دست یافت.
سوادکوهی در این مبارزه توانست زمان را مدیریت کند، او به چیزهای غیر قابل تصور دست یافته بود. او می دانست که این پیروزی در خاک ایالات متحده اتفاقی خاص است.
سوادکوهی بعد از این پیروزی اظهار داشت: بدنبال این بودم که حرکت رو به جلو داشته باشم. از دقیقه اول می دانستم که وی در طول مبارزه اشتباه خواهد داشت. خوشحالم که نخستین ایرانی هستم که باروز را شکست دادم و با اهمیت تر از آن این است که توانستم در کشورش او را شکست بدهم. از حمایت مردم ایران و اعتماد مربیان تیم ملی تشکر می کنم.
وی اشاره کرد: مربیان تیم ملی بخصوص پژمان درستکار انرژی زیادی به من دادند و معتقد بود که پیروز این مبارزه خواهم شد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، جردن باروز تا حالا برابر هیچ کدام از کشتی گیران ایران شکست نخورده بود. او سال قبل و ۳ ماه و ۲۰ روز بعد از قهرمانی در مسابقات جهانی نروژ با شکست محمد نخودی، اینبار مقابل علی سوادکوهی در جام یاشاردوغو به سختی و در ثانیه های پایانی به برتری رسید؛ اتفاقی که باتوجه به عملکرد خوب سوادکوهی مقابل این کشتی گیر سیه چرده آمریکایی موجب شد کادر فنی تیم ملی، محمد نخودی را که دو مرتبه در فینال های مسابقات جهانی ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ مقابل جردن باروز شکست خورده بود را برای فینال جام جهانی کنار بگذارند و علی سوادکوهی را به میدان بفرستند تا در نهایت طلسم شکست ناپذیری جردن باروز مقابل کشتی گیران توسط او شکسته شود.
باروز طی سالهای قبل و در رویدادهای مختلف در مجموع ۱۴ مرتبه مقابل صادق گودرزی، عزت الله اکبری، پیمان یاراحمدی، مرتضی رضایی قلعه، علیرضا قاسمی، سیدعلی موسوی، مصطفی حسین خانی، محمد نخودی و علی سوادکوهی، صاحب پیروزی شده بود اما اینبار برابر علی سوادکوهی در خانه تن به شکست داد.1401/09/21
15:14:16
0.0 / 5
665
تگهای خبر: المپیك , پیروزی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت