عبدی افتخاری:

سهمیه ایران در المپیك زمستانی دو ورزشكار است

سهمیه ایران در المپیك زمستانی دو ورزشكار است

به گزارش مركز اسپرت رئیس فدراسیون اسكی تصریح كرد كه كاروان ورزش ایران در المپیك بازیهای زمستانی شامل دو ورزشكار خواهد بود.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسكی و سرپرست كاروان اعزامی به بازی های المپیك زمستانی جوانان (۱۹ دی تا ۲ بهمن) امروز دوشنبه با حضور در محل كمیته ملی المپیك در مورد شرایط كاروان اعزامی به این بازی ها توضیح داد.
وی اظهار داشت: از سال ۲۰۱۲ برگزاری المپیك زمستانی جوانان در دستور كمیته بین المللی المپیك قرار گرفت و نخستین دوره آن با حضور ورزشكاران ۷ رشته برگزار گردید.
وی افزود: در نخستین دوره المپیك زمستانی جوانان ۲ نماینده داشتیم در دومین دوره هم ۲ نماینده اعزامی داشتیم. برای سومین دوره هم ۲ سهمیه در آلپاین، صحرانوردی و اسكی كوهستان در نظر گرفته شده است.
افتخاری با اشاره به اینكه این دوره بازی ها به میزبانی لوزان سوئیس برگزار می شود، تصریح كرد: از سه سال پیش برای اعزام كاروان به این بازی ها برنامه داشتیم، به برخی استان ها برای گرایش و فعالیت بیشتر در اسكی تجهیزات دادیم ضمن اینكه از حضور مدرس خارجی هم بهره مند شدیم.
سرپرست كاروان اعزامی به سومین دوره المپیك زمستانی جوانان تصریح كرد: سال قبل برای اولین بار اسكی بازان رده سنی جوانان و به تورنمنت های بین المللی اعزام كردیم. در این مورد فدراسیون جهانی به جهت چگونگی عملكرد در دو سال قبل در رده سنی جوانان حمایت خوبی از ما داشت.
وی با اشاره به اینكه تمرینات اسكی بازان برای المپیك زمستانی جوانان از ماه ها پیش آغاز شد، در مورد روند پیگیری آن در هر یك از بخش های آلپاین، اسكی كوهستان و صحرانوردی توضیحاتی ارائه نمود. افتخاری در مورد بدهی نداشتن فدراسیون اسكی تصریح كرد: سه سال پیش كار را شروع كردیم طلبكارها به فدراسیون ها آمده بودند و طلب خویش را می خواستند ما هم باید اعزام هایی به خارج از كشور انجام می دادیم. اما امروز فدراسیون اسكی روزانه كارهایش را انجام می دهد و مشكلی وجود ندارد. رئیس فدراسیون اسكی با اشاره به اینكه نمایندگان ایران آمادگی خوبی برای المپیك زمستانی دارند، اظهار داشت: این مورد در رقابت روز گذشته هم مشهود بود اما برای پیشبینی شرایط و نتیجه گیری آنها در المپیك باید به وضعیت دیگر كشورها هم توجه داشت.

1398/09/12
14:52:13
5.0 / 5
4981
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت