علی حسینی:

مخالف زمان لیگ وزنه برداری بودم

مخالف زمان لیگ وزنه برداری بودم

به گزارش مرکز اسپرت، سرمربی تیم ملی وزنه برداری اظهار داشت: من مخالف زمان برگزاری لیگ پیش از قهرمانی جهان بودم و قرار بود رکوردگیری چهارشنبه هفته آینده باشد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، سعید علی حسینی، سرمربی تیم ملی وزنه برداری در مورد مصدومیت رسول معتمدی در هفته اول لیگ برتر وزنه برداری و از دست دادن مسابقات قهرمانی جهان بیان نمود: پیش از هر چیز باید بگویم که من با تاریخ برگزاری لیگ موافق نبودم و در جلسه کمیته فنی هم این مورد را اعلام کردم. ما قرار بود چهارشنبه هفته آینده رکوردگیری داشته باشیم و روند تمرینات هم بگونه ای بود که در آن تاریخ، بچه ها وزنه های سنگین خویش را بزنند. در این شرایط چطور می توانم زمان رکوردگیری از ملی پوشان را یک هفته جلو بیندازم و از آنها بخواهم در لیگ وزنه های خودشان را بزنند؟ مگر مسئول فنی تیم من نیستم؟ ما قرار بود هفته آینده سنگین بیاییم تا در فاصله دو هفته تا شروع رقابت های جهانی، شرایط ورزشکاران برای اعزام به مسابقات جهانی مشخص شود. من که به یک باره نمی توانم از بچه ها بخواهم یک هفته زودتر بدن خویش را در شرایط تمرین سنگین قرار بدهند. می توانم؟

کارها تقسیم شده بود
علی حسینی در مورد غیبت خود در زمان برگزاری رقابت دسته ۱۰۲ کیلوگرم لیگ برتر تصریح کرد: می گویند چرا سعید علی حسینی در سالن نبوده. من همان زمان که رقابت های دسته ۱۰۲ کیلوگرم لیگ برگزار شد در آکادمی ملی المپیک حافظ قشقایی، حسین سلطانی و میرمصطفی جوادی را تمرین می دادم. نگاه کردن لیگ، برای سرمربی تیم ملی واجب تر است یا تمرین دادن ملی پوشان؟ من کجا به رقابت های لیگ بی توجهی کردم؟ ما در کادر فنی تقسیم کار کرده بودیم و قرار بود تمرینات را زیر نظر بگیرم و وحید ربیعی و محمدرضا براری هم در سالن حضور داشته باشند. اتفاقا آقای ربیعی در سالن بود و آقای براری هم پشت صحنه حضور داشت. اینکه می گویند سعید علی حسینی در سالن حضور نداشته، انتقاد به جایی نیست چون اگر من در صحنه لیگ بودم و مثلاً میرمصطفی جوادی در اردوی تیم ملی صدمه می دید آن وقت می گفتند چرا سرمربی تیم ملی سر تمرین نبود! ما همان روز باید ساعت ۱۲ اتاق هایمان را در آکادمی تحویل می دادیم و به هتل هما می رفتیم. من که نمی توانم هم سر تمرین تیم ملی باشم، هم اتاق ها را تحویل بدهم و هم در صحنه رقابت های لیگ حاضر باشم.

ملی پوشان را تحت فشار گذاشتند

سرمربی تیم ملی در مورد رقابت غیر ضروری دهدار و معتمدی در لیگ برتر خاطرنشان کرد: ما دو روز پیش از شروع لیگ، ملی پوشان را جمع کردیم و به آنها برنامه دادیم. می توانید از تک تک نفرات تیم ملی بپرسید. من به هر کدام گفتم که در لیگ چه وزنه هایی را بزنند تا در آستانه رقابت های جهانی گرفتار مشکل نشوند. حتی خاطرم است که حسین سلطانی به من گفت اگر در لیگ کم بزنم شما مرا خط نمی زنی؟ که گفتم نه. تو باید وزنه های اصلی ات را یک هفته پس از لیگ در رکوردگیری تیم ملی بزنی. مشخصا در مورد دسته ۱۰۲کیلوگرم، به رضا دهدار گفته بودم در نهایت ۱۶۰یا ۱۶۵ یک ضرب بزند و ۱۹۰ دوضرب. به رسول هم گفته بودم ۱۶۵یا ۱۶۶ یک ضرب بزند و ۲۰۰ هم دوضرب اما وقتی تیم ها ورزشکاران را تحت فشار می گذارند من باید چه کنم؟ رضا دهدار می گوید که به او گفتند اگر صدرنشین شوی ۵۰ میلیون تومان پاداش می گیری یا رسول معتمدی می گوید اگر می باخت ۵۰ میلیون تومان از قراردادش کسر می شد! این مسائل اثرگذار است.

او افزود: من برای همه بچه ها برنامه داشتم. مثلاً مصطفی جوادی قرار بود ۱۵۵ یک ضرب و ۱۹۰ دوضرب بزند که همین حدود زد. حافظ قشقایی هم قرار بود ۱۲۰ یک ضرب و ۱۵۰ دوضرب بزند که زد و از حسین سلطانی هم خواسته بودیم ۱۵۰ یک ضرب و ۱۸۰ دوضرب بزند که این مورد را رعایت کرد اما در فوق سنگین ورزشکاران را تحت فشار گذاشتند تا از دستورات کادر فنی سرپیچی کنند. ما برای آیت شریفی در این برهه رکوردهای ۱۸۰ یک ضرب و ۲۲۰ دوضرب را در نظر گرفته بودیم و علی داوودی هم قرار بود ۱۹۰ یک ضرب بزند و ۲۳۰ دوضرب اما شب پیش از مسابقه فوق سنگین، آیت شریفی می گوید از او خواستند وزنه های سنگین تری بزند و با علی داوودی رقابت کند. در صحنه رقابت هم مربیان سایپا به آیت گفتند باید وزنه هایی که می گویند را بزند وگرنه فایده ای ندارد و از قراردادش کسر می شود. وقتی خود تیم ها در آستانه رقابت های جهانی این حساسیت ها را ایجاد می کنند، سرمربی تیم ملی چه باید بکند؟

منبع:

1401/08/26
12:18:49
0.0 / 5
492
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت