فخری تشریح كرد:

افزایش چشم گیر حضور بانوان در المپیك و تدابیر ویژه ژاپنی ها

افزایش چشم گیر حضور بانوان در المپیك و تدابیر ویژه ژاپنی ها

به گزارش مركز اسپرت معاون سرپرست كاروان اعزامی به المپیك توكیو آخرین وضعیت كاروان ایران و شرایطی برگزاری این دوره از بازیهای المپیك را شرح داد.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، پیمان فخری در جریان نشستی كه امروز در محل كمیته ملی المپیك برگزار شد، در مورد آخرین وضعیت كاروان اعزامی به المپیك ۲۰۲۰ توكیو توضیح داد.
اضافه شدن ۵ رشته به المپیك
رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی با یادآوری برگزاری ۱۷ روزه المپیك توكیو اظهار داشت: این دوره بازی ها در ۳۳ رشته و با حضور ۵ رشته جدید نسبت به المپیك قبل برگزار می گردد. ۱۱ هزار و ۹۰ ورزشكار هم شركت می كنند. البته با وجود افزایش سهمیه ها نسبت به المپیك قبل ۱۴۸ ورزشكار كمتر خواهیم داشت كه نشان از سخت شدن شرایط كسب سهمیه دارد.
افزایش چشم گیر حضور بانوان
به گفته فخری در این دوره بازی های المپیك شاهد افزایش ۴۸.۵ درصدی بانوان خواهیم بود ضمن اینكه ۱۰۵۸ مدال شامل ۳۳۹ طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز توزیع می شود.
دهكده ای بر روی رودخانه
رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی در مورد دهكده بازی ها اظهار داشت: این دهكده در مركز شهر و در یك زمین مصنوعی برگزار می گردد. در واقع یك وردخاته را خشك كرده و دهكده را بنا كرده اند. این دهكده از سه جهت مشرف به رودخانه است.
به رخ كشیدن پیشینه ژاپنی ها
معاون سرپرست كاروان اعزامی به المپیك توكیو با اشاره به اینكه استادیوم افتتاحیه ۱۹۶۴ توكیو محل برگزاری استادیوم افتتاحیه المپیك توكیو خواهد بود، تصریح كرد كه اختتامیه بازی ها هم در همین استادیوم برگزار می گردد. ژاپنی ها با این كار در واقع می خواهند پیشینه خود در برگزاری المپیك را یادآور شوند.
مشكل انتقال پول حل شد
وی با یادآوری دومین جلسه هماهنگی سرپرستان كاروان های اعزامی به توكیو كه آبان ماه در تایلند برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست مذاكرات رو در رویی با كمیته برگزاری بازی ها و كمیته بین المللی المپیك داشتیم، در مورد مشكل انتقال پول را مطرح و با موافقت نماینده IOC حل شد.
پایان مهلت ثبت نام
بنا بر اعلام پیمان فخری ثبت نام اولیه ورزشكاران در حال انجام می باشد و ۵ روز دیگر مهلت تعیین شده تمام می شود. این ثبت نام از ۲۰ آبان ماه شروع شده و تا ۵ روز دیگر تمام می شود. تا به امروز هم ۵ فدراسیون أسامی خویش را اعلام نموده اند.
معاون سرپرست كاروان اعزامی به المپیك خاطرنشان كرد: به صورت هفتگی با كمیته برگزاری بازی های المپیك ارتباط داریم تا مسایل مربوط به كاروان را پیگیری نماییم.قوانین سختگیرانه ژاپنی ها
بازدید كارشناسان مركز نظارت بر تیم های ملی از اردوهای تیم ها و ورزشكاران اعزامی به بازی های المپیك و پیگیری نشست های تخصصی با فدراسیون ها دیگر مبحث مطرح توسط پیمان فخری بود. وی با اشاره به اینكه المپیك توكیو با حضور ۵۲ اسپانسر برگزار می شود، تصریح كرد كه استفاده از هرگونه تبلیغات و آرم تجاری توسط تیم ها ممنوع می باشد و قوانین سختگیرانه در این مورد وجود دارد.۲۷ سهمیه كسب شده است
فخری همینطور توضیحاتی در مورد دیگر اقدامات انجام شده توسط كمیته ملی المپیك در ارتباط با كاروان اعزامی عرضه و خاطرنشان كرد كه تا به امروز ۲۷ سهمیه در رشته های بسكتبال، كشتی، تیروكمان، تیراندازی و دوچرخه سواری عرضه كرد.بلیت ها را رزرو كرده ایم
رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی اظهار داشت: بر مبنای پیشبینی اولیه ای كه در ارتباط با وضعیت فدراسیون ها و ورزشكاران شان داشته ایم (تعداد كلی سهمیه) مبادرت به رزرو بلیت كرده ایم.

1398/09/11
13:53:34
5.0 / 5
4903
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت