یك مدیر ورزشی مطرح كرد

ردپای اشتباهات تاج و فدراسیون فوتبال در ناکامی فولاد

ردپای اشتباهات تاج و فدراسیون فوتبال در ناکامی فولاد

مرکز اسپرت: خوزستان مدیرعامل سابق باشگاه استقلال خوزستان معتقد می باشد ردپای اشتباهات تاج و فدراسیون فوتبال را در ناکامی فولاد قابل مشاهده است.


جمالپور در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: یکی از دلیلهای نتایج ضعیف اخیر فولاد را به هم ریختن تمرکز این تیم توسط فدراسیون فوتبال با مطرح کردن حضور نکونام در تیم ملی می دانم که به رغم اعلام مخالفت مدیرعامل این تیم، کماکان اخبار ضدونقیض به گوش می رسد که در این شرایط گرشاسبی باید از نکونام می خواست که صریحا موضع خودرا اعلام نموده تا آرامش به تیم برگردد که متأسفانه این کار انجام نشد و همین مسئله اصلی ترین عامل ناکامی های اخیر فولاد بشمار می رود.
فدراسیون در ناکامی فولاد مقصر است
وی با اشاره به اینکه ردپای اشتباهات تاج و فدراسیون فوتبال در ناکامی فولاد قابل مشاهده می باشد، اضافه کرد: موضوع انتخاب جواد نکونام برای کادرفنی تیم ملی و اعلام آن خوب نبود. البته در این مساله فدراسیون فوتبال مقصر است و این سوءمدیریت حاکم بر فدراسیون فوتبال را نشان میدهد و این چیز عجیب و جدیدی نیست، اما یک مصداق جدید وجود دارد که به خوبی عمق این وضعیت ناهنجار را نمایان می کند. کل رفتارهای تاج و دوستانش از زمان بازگشت به قدرت دراین زمینه، مصداق بارز همه کارهایی است که یک مدیر خوب و استاندارد نباید انجام بدهد.
نکونام با تاخیر موضع خودرا اعلام کرد
این مدیر ورزشی اظهار داشت: کارلوس کی روش به ایران بازگشت و تاکید کرد تنها دستیار ایرانی که در کادرش می پذیرد، جواد نکونام است. تاج هم بدون این که هیچ احترامی برای باشگاه فولاد خوزستان قائل باشد، سرخود خبر حضور نکونام در تیم ملی را رسانه ای کرد؛ طوری که همه فکر کردند کار تمام است و جواد از فولاد جدا خواهد شد. بعد هم خود باشگاه بطور جداگانه و نکونام هم با کمی تأخیر و به شکل مستقل بوسیله بیانیه های مختلف از رد این پیشنهاد خبر دادند.
این چه مدل مدیریت کردن فدراسیون است؟
وی بیان کرد: لیگ برتر فوتبال در حالی وارد تعطیلات شده که تیم پرمهره فولاد خوزستان هم به رده دهم نزول کرده است و چه کسی باید جوابگو باشد. کاری نداریم به این که نکونام آخرش دستیار کی روش می شود یا نه و آیا با تیم به قطر می رود یا خیر، اما این چه مدل مدیریت کردن است که رییس فدراسیون از موضع «مالک» با سرمربی یک تیم باشگاهی برخورد می کند؟ و مهم تر این که چرا یک اشتباه را ۲ بار تکرار می کنید؟ نمی شد لااقل این دفعه پیش از رسانه ای کردن موضوع، با باشگاه فولاد مذاکره کنید؟ اما من یک نظر شخصی دارم؛ آقای نکونام آماده است به خاطر تیم ملی اخراج شود و ضمن رسیدن به تمام مبلغ قراردادش با فولاد، به نیمکت ملی نزدیک شود. جایی که باید اعضای هیات مدیره بدون در نظر گرفتن ملاحضات، عدم نتیجه گیری در بازی های خانگی و بیرون از خانه را جویا شوند و نباید ساده از این شرایط بگذرند.
شاگردان نکونام را مدعی قهرمانی نمی دانم
جمالپور درباره ی شکست فولاد و عملکرد این تیم مقابل ملوان اظهار داشت: ناکامی تیم فولاد خوزستان به هفت هفته رسید و چرا نتوانست نتایج فصل اخیر را تکرار کند؟ این سوالی است که نه فقط ذهن من بلکه ذهن همه فوتبالی های خوزستان و کشور را به خود مشغول کرده است. تیم فولاد در طول این مدت نشان داده فقط به هدف نباختن پا به میدان می گذارد و من فولاد را مدعی درجه یک قهرمانی نمی دانم و به عنوان یک خوزستانی مشکلات تیم را باید بگویم. فولاد هیچ فرقی بین حریفانش نمی گذارد و با همان سبک بازی مقابل گل گهر، در مقابل ملوان ته جدولی هم بازی می کند. هر تیمی وقتی به مصاف حریفش می رود شرایط آن تیم و نقاط قوت و ضعف را در نظر می گیرد و حتی ممکنست تغییر شیوه دهد اما فولاد اصلا این کار را نمی کند.
نسبت به شیوه بازی فولاد انتقاد دارم
وی اضافه کرد: آرایش تیمی دست مربی است اما از شیوه و سبک بازی فولاد انتقاد دارم. ما می توانیم درباره ی روش بازی ها نظر دهیم و به نظر من فولاد نکونام اصلا قبول نداشته بازی را به تیمی مثل ملوان ببازد. مشخص است که فولاد واقعا مشکل دارد و اگر مشکلات را برطرف نکنند، مقابل دیگر تیم ها در لیگ برتر هم به مشکل می خورند و فولادی ها باید برخی انتقادات را بپذیرند. بازهم می گویم وقتی فولاد مقابل ملوان ۳ گل می خورد، این پیامی برای فوتبال خوزستان است که احتمالاً تیم فولاد این نتایج را در رقابت های آسیایی نیز به دست آورد.
حرفی دلسوزانه با هیات مدیره فولاد دارم
وی با اعلان اینکه مدیران باشگاه حتما باید مشکلات تیم را برطرف کنند، اظهار داشت: حرفی دلسوزانه با هیات مدیره فولاد دارم؛ آقایان اعضای هیات مدیره محترم باشگاه فولاد خوزستان چگونه جوابگوی احساسات مردم خوزستان و هواداران خونگرم باشگاه فولاد را با این نتایج به دست آمده را خواهند داد؟ تیمی که در ابتدای فصل با صرف هزینه های میلیاردی برای قهرمانی بسته شده حالا هر روز به منطقه سقوط نزدیک می شود و حالا پس از شکست با ملوان در رده دهم قرار گرفت. شاید هزینه سه بازیکن فولاد با کل هزینه تیم ملوان بندر انزلی برابری می کند و من هنوز باور ندارم فولاد چگونه تسلیم این تیم شمالی شد.
این پیشکسوت بیان کرد: روز گذشته با تنی چند از پیشکسوتان فوتبال خوزستان هم صحبت شدم آنها گفتند فقط نتایج ویسی برای اعضای هیات مدیره باشگاه به چشم آمد که فصل قبل و پس از پایان بازی نفت مسجدسلیمان در میان راه او را برکنار کردند. هواداران فوتبال خوزستان امیدوارند که شاید طی این تعطیلات طولانی لیگ برتر فرصتی برای ترمیم نقاط ضعف نماینده فوتبال این استان باشد و پس از جام جهانی این نتایج ضعیف را جبران کنند.
*به بچه های خوزستان هم بها بدهید
وی با اشاره به اینکه به بازیکنان خوزستانی باید بها داد، اظهار داشت: البته فوتبال حرفه ای است، ما نمی گوییم بازیکن خارج از استان جذب نکنید ولی حداقل بازیکنانی که جذب می کنید باید یک سر و گردن از بازیکنان خودمان بالاتر باشند. خوزستان را نباید حیاط خلوت بازیکنان پا به سن گذاشته و بی کیفیت نماییم. از بازیکنان فولاد می خواهم همچنان به تلاش خود ادامه دهند تا بیش از این با کسب نتایج تلخ و غیرمنتظره در لیگ برتر نام و اعتبار فوتبال خوزستان و باشگاه فولاد خدشه دار نشود. امیدوار هستم مسئولان باشگاه های استان خصوصاً باشگاه فولاد با یک تصمیم خوب تیمشان را از این وضعیت نجات بدهند.
جایگاه فوتبال خوزستان بزرگ پایین جدول نیست
جمالپور عنوان کرد: به همه فولادیها و نفتی های آبادان و مسجدسلیمان و دیگر تیم ها می گویم که باید همگی بکوشند و بار دیگر سرزمین خوزستان را به قطب اصلی در کشور برگردانند و تیم ملی را پر از بازیکنان شایسته خوزستانی کنند. در اینجا اجازه بدهید که به صراحت بگویم که من از حامیان تیم های خوزستانی و فرزندان خوزستان هستم و هنوز هم امیدوار هستم خوزستان سر بلند و پیروز شود. اما این را باید بدانیم که جایگاه فوتبال خوزستان بزرگ پایین جدول نیست. خوزستان و مردمانش دوست ندارند تنها دلخوشی شان که فوتبال هست اینطور حال و روز خوشی نداشته باشد.
خوزستان از شکست و ناکامی در فوتبال خسته است
وی اشاره کرد: خوزستان از هرچه «شکست و ناکامی در فوتبال» خسته است. از بی توجهی به استعدادهای ناب خود خسته است. پس باید یاد بگیریم که بتوانیم با هم «حرف» بزنیم، و حتی از همدیگر انتقاد نماییم تا به مرز موفقیت برسیم و باور کنید بی گمان زندگیِ همه خوزستانی ها با کسب نتایج خوب بهتر می شود.
منبع:

1401/08/12
15:12:31
0.0 / 5
526
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت