تجلیل از مدال آوران تهرانی با حضور استاندار تهران

تجلیل از مدال آوران تهرانی با حضور استاندار تهران

مرکز اسپرت: مراسم تجلیل از مدال آوران تهرانی در المپیک و پارالمپیک توکیو، بازی های کشورهای اسلامی قونیه و سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور برگزار شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، این مراسم با شعار «ورزش، همبستگی ملی، ایران قوی» با حضور منصوری استاندار تهران، جوهری معاون سیاسی و انتظامی استانداری، کیانی زاده مدیرکل دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان، علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، ذاکریان فرماندار شمیرانات، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی، قارداشی رییس فدراسیون تنیس روی میز، بابویی رییس فدراسیون دانش آموزی، رضوانی رییس فدراسیون شنا، عباسی مدیرعامل باشگاه پیکان تهران، پیشکسوتان و قهرمانان و تعدادی از روسای ادارات ورزش و جوانان و هیات های ورزشی در سالن شهید بهشتی مجموعه فرهنگی شهید باهنر تهران انجام شد.
در شروع این مراسم، کرمعلی ایرجی معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، گزارشی از روند فعالیت ها و نتایج ورزشکاران تهران در سومین دوره المپیاد ارائه کرد و اظهار داشت: استان تهران در آخر یک ماه رقابت با ۷۰ مدال طلا به مقام قهرمانی کشور رسید. در این ارتباط قدردان استاندار محترم تهران هستیم که با برگزاری جلسات شورای ورزش استان با موضوع المپیاد استعدادهای برتر، نشان داد که برای نوجوانان و جوانان اهمیت ویژه ای قائل هستند و جا دارد از ذهنیت دولتمردان خصوصاً استاندار تشکر نماییم.
کرمعلی ایرجی همین طور از ۱۰ فدراسیون ورزشی که در میزبانی استان تهران در جریان رقابت های سومین دوره المپیاد خصوصاً در اعزام، تدارکات و برگزاری مسابقات کمک کردند، تشکر کرد و اضافه کرد: بدون هماهنگی و همکاری فدراسیون های ورزشی برگزاری و میزبانی این رقابت ها میسر نبود و همراهی و همدلی فدراسیون های ورزشی کمک ویژه ای به استان تهران بود، چونکه از تجربه و دانش فدراسیون های مربوطه در میزبانی و پذیرایی ۵۳۶۰ ورزشکار در تهران و در ۱۸ رشته ورزشی استفاده کردیم.
وی افزود: در آخر این رقابت ها، استان تهران با ۷۰ مدال طلا در شرایطی به مقام قهرمانی رسید که استان دوم ۲۹ مدال طلا و استان سوم ۲۸ مدال طلا کسب کردند.
ایرجی از شهرداری تهران و حسین اجاقی در برگزاری مسابقات کشتی که به نحو شایسته ای انجام شد و از آموزش و پرورش شهر تهران در اسکان ورزشکاران و در شهرستان ها به خاطر در اختیار گذاشتن اماکن ورزشی قدردانی و اشاره کرد: همه دستگاهها به کمک ما آمدند تا بتوانیم میزبان شایسته ای برای این رقابت ها باشیم و امیدواریم آنچه در تهران اتفاق می افتد، جوابگوی زحمات ما باشد.
معاون توسعه امور ورزش اداره کل اظهار داشت: سومین دوره المپیاد که با جسارت وزارت ورزش و جوانان پس از سه سال برگزار شد، نوید استعدادیابی داد و امیدواریم این طرح پررونق ادامه یابد و در سال های آتی در وضعیت بهتری اجرا شود.
در ادامه این مراسم، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: علی جوادی مدیرکل ورزش تهران را فردی زحمتکش می دانم که تهران را به خوبی می شناسد. وی تمام قد پای کشتی ایستاد و سالن هفتم تیر را برای تهران حفظ کرد.
علیرضا دبیر اشاره کرد: ورزش تهران نیاز به کمک استاندار تهران دارد و اگر مقرر است ورزش تهران جان بگیرد، استانداری باید کمک نماید. مهم ترین کمکی که می تواند استانداری داشته باشد این است که کمک کرده و مانع از اجاره دادن سالن های ورزشی تهران شود. با اجاره دادن سالن ها، ورزش تهران درحال نابود شدن است.
وی با اشاره به این که اگر فردی می خواهد موفق باشد نیاز به چهار فاکتور دارد، خطاب به نوجوانان و جوانان المپیادی اشاره کرد: یک آدم موفق نباید استثنایی باشد، باید پشتکار داشته باشد. در این ارتباط عوامل مهم پشتکار، دعای خیر پدر و مادر و توسل به دوده (ع) است و هر کاری می کنید خط قرمزتان گناه باشد و نه حرف مردم.
وی در آخر اشاره کرد: ورزش تهران الگوی کشور است و امیدوار هستم همانند گذشته، طلایی های زیادی را در المپیک داشته باشد.
رییس هیات تنیس روی میز استان تهران نیز به عنوان نماینده رؤسای هیات های ورزشی، به خاطر حمایت های استاندار و معاونان شان، فرمانداری و شورای ورزش استان تقدیر کرد و اظهار داشت: امیدوار هستم اتفاقات خوبی در راستای توسعه و پیشرفت استان تهران رقم بخورد.
صابری ضمن تشکر از مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران؛ علی جوادی را فردی باانگیزه و کاردان توصیف کرد که حاصل زحمات و کوشش های او قهرمانی در سومین دوره المپیاد با فاصله بسیار نسبت به استانهای دیگر بود.
وی به شارژ مالی هیات های ورزشی از طرف اداره کل اشاره نمود و افزود: حضور مدیرکل و یا نمایندگان شان در زمان اعزام تیم های ورزشی به المپیاد استعدادهای برتر از نظر ایجاد انگیزه برای ورزشکاران بسیار حائز اهمیت بود که جای قدردانی دارد.
رییس هیات تنیس روی میز همین طور از رؤسای فدراسیون ها و تعامل خوب شان با هیات های استان تهران گفت و اضافه کرد: این تعامل موجب موفقیت هیات های ورزشی استان تهران می شود و امیدواریم که در آینده هم ادامه پیدا کند.
بنا به همین گزارش، در جریان این مراسم بعد از اجرای گروه باستانی و پخش کلیپ های متفاوت، کلیپ سرود ورزش تهران برای نخستین بار پخش گردید که با استقبال خوب حاضران در مراسم روبرو گردید.
همچنین ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی توکیو، مدال آوران تهرانی بازی های کشورهای اسلامی قونیه، ورزشکاران ناشنوا اعزامی به مسابقات جهانی و مدال آوران استان تهران در سومین دوره استعدادهای برتر ورزشی کشور مورد تقدیر قرار گرفتند و در جریان این مراسم، یادبودی از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان توسط حمید استیلی به استاندار تهران و مجدداً از طرف این اداره کل به بابویی رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی اهدا شد. مهدی میرجعفری از پیشکسوتان کشتی هم توسط استاندار تهران، مورد تقدیر قرار گرفت و یادبود علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از طرف استاندار به وی اهدا شد.


منبع:

1401/08/09
09:31:42
0.0 / 5
613
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت