وزنه برداری یك قدم به سمت انتخابات برداشت

تصویب اساسنامه فدراسیون وزنه برداری

تصویب اساسنامه فدراسیون وزنه برداری

به گزارش مرکز اسپرت، مجمع فوق العاده فدراسیون وزنه برداری برگزار شد و اساسنامه فدراسیون و آئین نامه های برگزاری انتخابات کمیسیون ها به تصویب رسید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، مجمع فوق العاده فدراسیون وزنه برداری در محل هتل المپیک برگزار گردید. مریم کاظمی پور بعنوان نماینده وزارت ورزش در این مجمع حضور داشت و غلامرضا نوروزی نایب رئیس کمیته ملی المپیک هم با تاخیر در مجمع شرکت کرد.

سجاد انوشیروانی سرپرست، بهداد سلیمی سرپرست نایب رییسی به همراه حسین مقامی سرپرست دبیری فدراسیون وزنه برداری مجمع را برگزار کردند.

بدهی ۴ میلیاردی به شرکت توسعه و تجهیز داریم

سجاد انوشیروانی سرپرست فدراسیون در مجمع بیان نمود: از وزارت ورزش و جوانان تشکر می کنم که به من اعتماد کردند. امیدوارم در این راه امانت دار خوبی باشم و این امانت را به سر منزل مقصود برسانم. با این که وزنه برداری ایران در دنیا آوازه زیادی دارد اما در قسمت پسران المپیاد استعدادیابی بیشتر از ۱۱۶ ورزشکار نداشتیم که عمق فاجعه را می رساند. هیچ کسی را مقصر نمی دانیم و آگاه هستیم هیات های استانی دلسوزانه تلاش می کنند اما مشکلات اذیت می کند. ما در سفرهای استانی که داشتیم، وضعیت سالن ها دل همه ما را به درد آورد. ما از روزی که این مسئولیت را قبول کردیم، به تمام این مشکلات واقف بودیم و می دانیم مشکلات سخت افزاری داریم. با بهداد سلیمی و مقامی و دیگر قهرمانان تلاش می نماییم در این زمان کوتاه گام هایی برداریم که برای آینده وزنه برداری خوب باشد. با مخبر معاون اول رئیس جمهور جلسه داشتیم و اعتباراتی مصوب شده تا مشکلات سخت افزاری ما را حل کند.

انوشیروانی در مورد بدهی های فدراسیون اظهار داشت: فدراسیون بدهی های کلانی داشته است که برای نمونه بدهی مالیاتی آن ۳ و نیم میلیارد بوده است و با تلاشی که کردیم به پایین تر از یک میلیارد رسیده است و تلاش می نماییم آنرا رفع نماییم. فدراسیون ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به شرکت توسعه و تجهیز بدهکار است. خوابگاه شرایط مناسبی برای اسکان ندارد و بیشتر از ۴ میلیارد هزینه بازسازی خوابگاه مجموعه آزادی است که بازسازی آنرا شروع کرده ایم.

او در انتها اظهار داشت: همه باید همدل باشیم و دلسوزانه برای وزنه برداری ایران تلاش نماییم. این شرایط زیبنده وزنه برداری ایران نیست. کارمان دشوار می باشد و از حداقل ها برخوردار نیستیم اما تلاشمان را می نماییم. بانوان ما خیلی خوب کار می کنند و اگر همینطور حمایت شود، نیم نگاهی داریم به این که در المپیک آینده صاحب مدال شویم. در روابط بین المللی رایزنی های خوبی کردیم و در انتخابات کنفدراسیون آسیا قول جایگاه های خوبی را گرفته ایم. همه این خانواده باید کنار هم باشد و نباید اجازه دهیم کسی غیر از این خانواده برای این رشته تعیین تکلیف کند و خواهش می کنم همه همدل باشیم. در قسمت اسپانسری توافقات خوبی صورت گرفته است و می دانیم اعتبارات ما کفاف برنامه ها را نمی دهد.

همکاری نکردن خزانه دار و علی مرادی برای عرضه گزارش مالی به مجمع

مقامی در مورد تبدیل مجمع سالیانه به فوق العاده اظهار داشت: با وجود تلاش حراست و بازرس نتوانستیم هیچ مستندات مالی از مسؤلان فدراسیون قبلی بگیریم. خزانه دار و مسئول قبلی فدراسیون مستنداتی در اختیار ما نگذاشتند تا گزارش مالی فدراسیون پارسال را عرضه نماییم ازاین رو مجمع سالیانه به فوق العاده تبدیل شد تا بتوانیم فرآیند برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون را آغاز نماییم.

مقامی در مورد تعداد آرای مجمع در صورتیکه فرد باشد، اظهار داشت: در مورد تعداد آرای فرد، ابهامی در نصف به اضافه یک وجود داشت و حتی انتخابات فدراسیون هم بنابراین باطل شد و ما با مثال این بند را کامل کردیم و اگر تعداد آرا ۱۷ و نیم رای شد، فرد کاندیدا باید ۱۸ رای بیاورد تا انتخاب گردد.

تعیین سابقه مدیریت برای مدال آوران

در مجمع تصمیم گرفته شد، ورزشکارانی که مدال المپیک و پارالمپیک، بازی های آسیایی و پاراآسیایی دارند، ۳ سال سابقه مدیریت حساب می شود و برای مدال آوران جهانی و آسیایی ۲ سال سابقه مدیریت محاسبه می شود. البته در مسابقات قهرمانی جهان و آسیا مدال مجموع شرط است نه تک مدال یک ضرب و برنز.

آیین نامه کمیسیون های ورزشکاران، داوران و مربیان به تایید مجمع رسید

مقامی اظهار داشت: ما شرایط را بگونه ای دیدیم که ۵۰ نفر می توانند کاندیدا می شوند و نزدیک ۱۵۰- ۱۶۰ نفر هم در سطح کشور حائز شرایط رای دادن هستند.

بند پنج آئین نامه انتخابات کمیسیون مربیان به این علت که با بند ۶ هم پوشانی داشت، با رای مجمع حذف شد. این بند در مورد محروم نبودن فرد کاندیدا در زمان ثبت نام است.


تصمیم گیری در مورد مربیگری محرومان دوپینگی به جلسه بعد واگذار شد
غلامرضا نوروزی نایب رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: مبحث این که فرد محروم به علت دوپینگ پس از پایان محرومیت بلافاصله امکان فعالیت بعنوان مربی دارد یا خیر را به نظرم در مجمع تصمیم گیری کنید. می توانید در نظر بگیرید سه تا پنج سال از پایان محرومیت، فعالیت خویش را بعنوان مربی از سر بگیرد. این را به مجمع واگذار می کنم که خودش تصمیم بگیرد.
فرهادی زاد پیشنهاد کرد، بندی به آئین نامه انتخابات کمیسیون ها اضافه شود که فردی که محرومیت دوپینگ دارد پس از چند سال از پایان محرومیتش می تواند مربیگری کند.
این مساله مورد توافق مجمع قرار نگرفت و قرار شد که چون مجمع سالیانه فدراسیون نزدیک است، از فدراسیون جهانی هم استعلام گرفته شود و در نهایت در مورد این مساله تصمیم گیری شود.
* توجه به بانوان بیشتر از مردان شود
مریم کاظمی پور معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: نتیجه تلاشهای دختران وزنه بردار در قهرمانی آسیا را تبریک می گویم و هدفمند پیش می رود. مردان در ارتقاء تجربه بانوان تلاش می کنند. با وجود این که وزنه برداری مدال آور است اما صدمه هایی دارد که اگر نپردازیم، از لحاظ سلامت جسمی مشکلاتی را خواهد داشت. در خواست دارم تلاش و توجه به بانوان بیشتر شود چون صدمه های این رشته بسیار زیاد است و زندگی اجتماعی دختران ما در آینده با کمترین صدمه باشد.
همچنین رئیس هیات فارس در مورد مشکلات دختران وزنه بردار اظهار داشت: دختران مشکلات سخت افزاری دارند و آنها با هالتر مردان تمرین می کنند. همینطور در بعضی استان ها تبعیض قائل می شوند.1401/08/08
12:57:48
0.0 / 5
516
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت