رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه ایران:

مسابقه کاپ آسیایی دواتلون در تبریز

مسابقه کاپ آسیایی دواتلون در تبریز

به گزارش مرکز اسپرت، رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه کشور اظهار داشت: مسابقه کاپ آسیایی دواتلون از ۲۵ تا ۳۰ مهرماه به میزبانی شهر تبریز برگزار می گردد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مهدی گودرزی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به برگزاری مسابقه کاپ آسیایی دواتلون ۲۰۲۲ تبریز، اضافه کرد: همزمان با این مسابقه ۲ رویداد دیگر شامل دوره سطح یک جهانی مسؤلان فنی مسابقه با حضور ۲۵ داور و مجمع عمومی ورزش های سه گانه هم برگزار می شود.
وی عنوان کرد: از آنجاییکه ورزشکاران برای حضور در مسابقات جهانی و المپیک باید امتیاز لازم را کسب کنند بنابراین حضور در این مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و با این توضیح تابحال هفت کشور درخواست حضور در مسابقات داده اند و از کشور خودمان ۲ ورزشکار آقا و ۲ ورزشکار خانم حضور خواهند داشت.
وی در مورد فعالیت ورزشکاران سه گانه در سطح کشور افزود: به غیر از یک هیأت که نمی خواهم نامش فاش شود، همه هیأت های سه گانه استان ها فعال می باشند و برای کسب سطح بندی کشوری و جهانی تلاش می کنند.
گودرزی اذعان کرد: کشور ما از لحاظ سطح بندی جزو چهار کشور رده بالای سطح چهار می باشد و تنها ۲ کشور در جهان در سطح پنج که بالاترین سطح رده بندی ورزش های سه گانه است، قرار دارند.
رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه عنوان کرد: با این که در دین اسلام سفارش شده است به فرزندان خود شنا کردن را یاد دهید متأسفانه ورزش در استخر و شنا به شکلی آب بازی قلمداد می شود و ایران در بحث شنا عقب ماندگی دارد.
گودرزی بیان نمود: ۱۰ هزار نفر را در سطح کشور آموزش دادیم تا به شکلی مبلّغ ورزش های سه گانه باشند و شاهد افزایش روز به روز تعداد ورزشکاران در این رشته ورزشی کارآمد و جلوگیری کننده از بیماری های میانسالی باشیم.
وی افزود: با برگزاری دوره سطح یک جهانی داوران در کنار این مسابقه از هزینه درخلال ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان توسط هر یک از داوران جلوگیری کردیم و همینطور مابقی هزینه ها توسط کنفدراسیون ورزش های سه گانه آسیا و جهانی پرداخت خواهد شد.
گودرزی خاطرنشان کرد: این دومین مسابقه کاپ آسیایی ورزش های سه گانه از زمان ورودم در ریاست فدراسیون سه گانه است که دور اول در سال ۹۷ به میزبانی کرج انجام گرفت و پس از آن به علت انتشار کرونا متوقف گردید.
انسی کانی نماینده فدراسیون جهانی هم در مورد حضور خود در کشور ایران و میزان فعالیت ورزش های سه گانه کشور اضافه کرد: خیلی خوشحال هستم از این حضور و معتقد هستم با حضور آقای گودرزی در رأس فدراسیون رشته سه گانه روز به روز این رشته پیشرفت داشته و برای این منظور تلاش شبانه روزی دارند که گواه این مورد جایگاه ورزش های سه گانه ایران در سطح جهان است و امیدوارم این مسابقه با خوبی و بدون هیچ مشکلی دنبال شود.


منبع:

1401/07/24
14:38:34
0.0 / 5
601
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , داور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت