رهبر انقلاب در دیدار دست اندركاران كنگره شهدای ورزشكار و جمعی از مادران شهدای ورزشكار:

پایبندی ورزشکاران به مسائل دینی و فعالیت جهادی تاثیر معنوی و اجتماعی زیادی دارد

پایبندی ورزشکاران به مسائل دینی و فعالیت جهادی تاثیر معنوی و اجتماعی زیادی دارد

به گزارش مرکز اسپرت، بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای ورزشکار و تعدادی از مادران شهدای ورزشکار که در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ برگزار شده بود، بامداد امروز در محل برگزاری این همایش در تهران منتشر گردید.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار ضمن اشاره به تصریح قرآن به زنده بودن شهیدان، گفتند: شهیدان به جامعه ایمانی بشارت و دلگرمی می دهند که مجاهدت در راه خدا با وجود دشواری ها، عاقبت بسیار خوبی دارد و آخر آن نه با ترس همراه می باشد نه با اندوه.
ایشان این بشارت امیدبخش را باعث حرکت و پیشرفت دانستند و خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی باعث ایجاد جاذبه عمومی برای جهاد و شهادت در راه خدا شد و بیشتر از ۵ هزار شهید ورزشکار نشانه های ممتازی از این جاذبه فراگیر و اثرگذار هستند.
رهبر انقلاب، محیط کنونی ورزش را متأثر از معنویت شهدای ورزشکار دانستند و با برشمردن جلوه هایی از تدیّن و پایبندی ورزشکاران کشورمان گفتند: حضور بانوی ورزشکار بر سکوی قهرمانی با حجاب اسلامی و دست ندادن با مرد بیگانه، اهداء مدالهای قهرمانی به خانواده های شهدا، سر به خاک ساییدن و ذکر نام ائمه هدی بعد از پیروزی، و عزیمت هیئت ورزشی به زیارت اربعین، پدیده های شگرف و بی بدیلی در دنیای مادی و پر از فساد امروز است که برای شناخت اعماق روحی و اخلاقی ملت ایران باید مورد توجه قرار بگیرند.
ایشان ضمن اشاره به نقش برجسته چهره ها همچون ورزشکاران صاحب نام در تزریق معنویت به لایه های متعدد اجتماعی، گفتند: پایبندی ورزشکاران و مدیران ورزشی به مسائل دینی و حضور جهادی چهره ها در میادین، تاثیر معنوی زیادی بر افراد مستعد دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای ورزش همگانی را عامل سلامت جسم و نشاط روح و امری لازم و واجب برای همه خواندند و افزودند: ورزش حرفه ای و قهرمانی هم اهمیت زیادی دارد چونکه هم باعث تشویق عموم مردم به ورزش همگانی است هم مایه افتخار ملی است و پیروزی در آن باعث خرسندی و سرافرازی همه ملت می شود و به همین علت بنده همواره از قهرمانان ورزشی تشکر می کنم و به آنها تبریک می گویم.
ایشان با تاکید بر ضرورت همراه کردن پیروزی فنّی در میدان با پیروزی ارزشی افزودند: این که ورزشکار ما به دلیل مسابقه ندادن با فرستادگان رژیم صهیونیستی از مدال محروم می شود، در واقع یک پیروزی است چون که مسابقه دادن به مفهوم به رسمیت شناختن رژیمی غاصب، جلاد و کودک کش و پامال کردن پیروزی اخلاقی به بهای پیروزی فنّی و ظاهری است که به هیچ وجه ارزش ندارد.
ایشان تحریم های ورزشی پس از جنگ اوکراین را باعث رنگ باختن ادعاهای مستکبران و دنباله روهای آنها در رابطه با دخالت ندادن سیاست در ورزش دانستند و گفتند: این قضیه نشان داد هر جا منافع غربی ها اقتضاء کند به سادگی از خطوط قرمز خود عبور می کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای ورزشکاران را به حفظ شرف و آبروی خود و ملت و کشور با مراقبت از رفتارشان در میدان مسابقه و خارج از آن، سفارش کردند و افزودند: در گذشته محیط ورزشی ما همیشه به نام خدا و ائمه معصومین و جنبه های دینی و اخلاقی آراسته بود اما غربی ها تلاش کردند همراه با ورزشهای جدید، فرهنگ خویش را هم وارد کنند که باید ضمن فراگیری و پیشرفت در ورزشهای جدید، فرهنگ خویش را غالب نماییم و نگذاریم ورزش به پلی برای ورود فرهنگ غربی تبدیل گردد.
رهبر انقلاب، همینطور از تولیدکنندگان فیلم مستطیل قرمز با مبحث شهادت تعدادی از ورزشکاران و تماشاگران در جریان بمباران یک زمین فوتبال در استان ایلام در دوران دفاع مقدس، تشکر و تاکید کردند: بیان حقایق با آثار هنری کار لازمی است که باید با قوت صورت گیرد.
منبع:

1401/07/18
12:03:36
0.0 / 5
534
تگهای خبر: پیروزی , دیدار , سلامت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت