محمد تابع خبر داد؛

تدوین آئین نامه برای انتخابات پارالمپیک

تدوین آئین نامه برای انتخابات پارالمپیک

به گزارش مرکز اسپرت، دبیراجرایی کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به اینکه برای انتخابات این کمیته آئین نامه انتخاباتی تدوین خواهد شد، تصریح کرد: شرایطی برای پست های مختلف تعیین می شود که سختگیرانه نیست.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، محمد تابع دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری که بامداد امروز یکشنبه در محل این کمیته برگزار شد با یادآوری برگزاری مجمع انتخاباتی در روز ۲۲ آذرماه اظهار داشت: ۴۵ روز پیش از مجمع، دعوتنامه برای اعضا ارسال می شود. در جلسه قبلی هیأت اجرایی مقرر شد آئین نامه انتخابات تدوین و مصوب شود تا بر مبنای آن نحوه برگزاری مراحل مختلف انتخابات مشخص شود.
وی افزود: برای تدوین آئین نامه یک گروه چهار نفره مشخص شده اند تا در جلسه بعدی هیأت اجرایی تصویب شود. آن زمان تاریخ دقیق اعلام می شود.
تابع با اشاره به اینکه الزامی برای حضور نماینده شورای پارالمپیک آسیا در انتخابات وجود ندارد، در رابطه با ورود خود به انتخابات جهت تصدی پست ریاست و همینطور صحبت های مطرح در مورد پولادگر و این که مقرر است رئیس آینده کمیته ملی پارالمپیک است، اظهار داشت: فعلا هیچ تصمیمی برای ریاست در کمیته ندارم. در مورد پولادگر هم باید بگویم این مورد را از شما می شنوم.
وی در رابطه با انتخاب نفرات منتخب از کمیسیون های مختلف جهت شرکت در انتخابات اظهار داشت: اساسنامه ما با کمیته المپیک کمی متفاوت است. در واقع انتخاب برخی افراد منوط به هیأت اجرایی شده است و ضرورتی به انتخابات در کمیسیون نیست.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که در ارتباط با تدوین آئین نامه و محدودیت های احتمال جهت کاندیدا شدن افراد عنوان شد، اظهار داشت: اساسا شرایطی برای پست های مختلف خواهیم داشت که در آئین نامه به آن اشاره خواهد شد. این شرایط البته سخت گیرانه نخواهد بود.
تابع همینطور اشاره ای به دوران طولانی ریاست محمود خسروی وفا کمیته ملی پارالمپیک داشت و با اشاره به اینکه شیوه مدیریتی وی در ورزش مثال زدنی است، خاطرنشان کرد: احتمالا تغییر مدیریت مشکلاتی را بوجود می آورد و البته شاید هم پیشرفت هایی داشته باشد. بعید می دانم کسی مثل او بتواند کمیته پارالمپیک را مدیریت کند. امیدواریم کمیته پارالمپیک در آینده هم همین روند رو به جلو را داشته باشد. ضمن این که خسروی وفا کمیته پارالمپیک را تنها نخواهد گذاشت.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در بخش دیگری از این نشست خبری در مورد ۲۴ مهرماه که در تقویم به نام روز ملی پارالمپیک نامگذاری شده و برنامه های ویژه این روز اظهار داشت: در دو سال قبل به خاطر کرونا مراسم به صورت محدودتر برگزار گردید. این مراسم سال جاری در مجموعه ورزشی آزادی و در سالن دوازده هزار نفری برگزار می گردد و فکر می کنم حداقل هفت هزار نفر در این جشن شرکت می کنند.
وی با ابراز امیدواری نسبت به همکاری سازمان ها و نهادهای مختلف در برگزاری مراسم سال جاری، تصریح کرد: ما سال جاری میهمان خارجی هم داریم، این دوره با پیام «اندرو پارسونز» رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار می گردد و «واحد راشد» رئیس کمیته پارالمپیک آسیا به همراه دبیر این کمیته بعنوان میهمان ویژه حضور خواهند داشت.
تابع خاطرنشان کرد: روز پارالمپیک بهانه ای است که خانواده ها افراد معلول را از خانه بیرون بیاورند و آنها با مشارکت در برنامه های این روز با برخی رشته ها آشنا گردند. خانواده ها بدانند که فرزندان معلولشان می توانند ورزش کنند و برگزاری این جشن به شکلی گام اول در این راه است. البته قاعده استعدادیابی به این جشن منتهی نمی گردد و این فقط ورود است اما میتوان از این طریق کار را شروع کرد.
وی در رابطه با تغییر کلاس بندی در حوزه ورزش معلولین اظهار داشت: تغییر کلاس بندی ها بگونه ای است که طلایی های پارالمپیک شاید در بازی های پاراآسیایی شرکت نکنند و یا نهایتا به نقره و برنز برسند.
«انتخابات سرمربیانی تیم های مختلف در حوزه پارالمپیک، تغییرات ایجاد شده، مشکلات برخی ورزشکاران با سرمربیانی همچون در پاراتیرانداری و پاراتیروکمان و …» دیگر موضوعی بود که تابع در این جلسه خبری در ارتباط با آن توضیح داد. وی در این حوزه اظهار داشت: ما برای انتخاب کادر فنی آئین نامه داریم که قبلاً مصوب شده است. طبق آن کادر فنی برای هر رویداد و بازی ها، یک شرایطی را باید داشته باشد که انتخاب گردد. این آئین نامه برای فدراسیون ها ارسال شده و طبق آن به ما معرفی می شود.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک تصریح کرد: فدراسیون این مربیان را انتخاب می کنند و دست آنها باز است و تلاش می کنند با آئین نامه ها انطباق داشته باشند. به هر حال برخی مسائل در همه رشته ها و ورزش ها است و خاص ما نیست. به هر صورت فدراسیون های تیروکمان و جانبازان به دنبال کادر ایده آل و بهترین نتیجه هستند. آنها باید آئین نامه همسو باشند تا این موفقیت رقم بخورد. در مورد زهرا نعمتی هم باید بگویم که او هنوز تصمیمی برای حضور در بازی های پاراآسیایی نگرفته است. گفته می شد که نمی خواهد در پاراآسیایی شرکت نماید و نمی دانم این تصمیم تغییر کرده است یا نه.

1401/07/13
10:31:50
0.0 / 5
558
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , سرمربی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت