در گزارش مركز اسپرت مطرح شد؛

۴۹ درصد جمعیت كشور فعالیت ورزشی انجام نمی دهند

۴۹ درصد جمعیت كشور فعالیت ورزشی انجام نمی دهند

به گزارش مركز اسپرت معاون فرهنگی وزارت ورزش با اشاره به اینكه ۴۹ درصد جمعیت كشور فعالیت ورزشی انجام نمی دهند، اظهار داشت: به دنبال افزایش مشاركت در برنامه های ورزشی به ۷۵ درصد هستیم.عبدالحمید احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه سه هزار خانه ورزش روستایی با هدف ترویج تربیت بدنی در روستاهای كشور، تا آخر امسال به بهره برداری می رسد، اظهار نمود: روستانشینان از ظرفیت های ورزشی ارزشمندی برخوردار می باشند.
احمدی با اشاره به اینكه ۴۹ درصد جمعیت كشور فعالیت ورزشی انجام نمی دهند، افزود: برای افزایش ۵۱ درصد مشاركت كننده در برنامه های ورزشی به ۷۵ درصد، تلاش می نماییم.
وی با اشاره به اینكه تجهیز روستاها به امكانات ورزشی علاوه بر بهبود سلامت جامعه و ترویج بازی های بومی و محلی، در كشف و شكوفایی استعدادهای جدید موثر است، اظهار داشت: مسابقات جام خوشه چین با مشاركت یك میلیون و ۵۰۰ هزار روستایی در استان های مختلف كشور در حال برگزاری است و در دهه فجر امسال، مرحله ملی آن هم برگزار می شود.
احمدی با تاكید بر اینكه باید همراه با ورزش قهرمانی به ورزش همگانی در كشور اهمیت داده شود و در این راستا به توجه رسانه ها، نخبگان جامعه، مدارس و دانشگاه ها نیاز داریم، اظهار نمود: در عصر ماشینی كنونی كه همه گرفتار كم تحركی هستند، همگانی شدن ورزش و شركت در ورزش های همگانی ضرورتی اجتناب ناپذیر برای سلامت تن و روان است.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، خاطرنشان كرد: توسعه ورزش های همگانی نقش پررنگی در ارتقای شاخصهای اجتماعی و فرهنگی دارد.


منبع:

1398/09/09
23:09:43
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: بازی , تیم , سلامت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت