در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

واکنش رییس فدراسیون سوارکاری به برگزاری باردیگر انتخابات وتبعات آن

واکنش رییس فدراسیون سوارکاری به برگزاری باردیگر انتخابات وتبعات آن

مرکز اسپرت: رییس فدراسیون سوارکاری با اشاره به مذاکراتی که در رابطه به انتخابات این فدراسیون با وزارت ورزش داشته به طرح پیشنهادی با این وزارتخانه و احتمال پیشروی برمبنای آن اشاره نمودبه گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، با وجود گذشت بیش از سه ماه از برگزاری انتخابات فدراسیون سوارکاری، حرف و حدیث پیرامون این فدراسیون و سلامت انتخابات و نتیجه اش همچنان ادامه دارد. البته با توجه به این حرف و حدیث ها، مسعود خلیلی به عنوان رییس فدراسیون به مجمع کمیته ملی المپیک دعوت شد و در آن حضور یافت. با اینحال قبل و پس از آن این مجمع، تجدید انتخابات فدراسیون مورد نظر وزارت ورزش بود طوریکه که مسئولان مربوطه بارها در اظهارنظرهای مختلف به آن اشاره داشتند.
حتی سید حمید سجادی وزیر ورزش در نشست خبری هفته گذشته به این مساله اشاره و اصرار کرد که برگزاری باردیگر انتخابات فدراسیون سوارکاری در برنامه است.
مسعود خلیلی که در مجمع انتخاباتی ۲۱ خردادماه با کسب اکثریت آرا به عنوان رییس فدراسیون سوارکاری ابقاء شد اما می گوید هنوز ابلاغی دراین زمینه به فدراسیون نشده است اما وی در عین حال به نشست هایی که با مسئولان وزارت ورزش در ارتباط با پرونده انتخاباتی فدراسیونش داشته اشاره نمود و پیشنهادی که دراین زمینه مطرح شده و احتمال دارد انتخابات باردیگر برمبنای آن صورت گیرد.
مسعود خلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ارتباط با انتخابات فدراسیون سوارکاری نشست هایی با مدیران وزارت ورزش داشته ایم اما در مورد تجدید این انتخابات هنوز هیچ ابلاغی از جانب وزارتخانه به فدراسیون نشده است.
وی اشاره کرد: به هر حال انتخابات خردادماه طبق اساسنامه و بخشنامه انجام شد و نتیجه آن به بیرون کشورها و به فدراسیون جهانی منعکس شده است اما دوستان مان در وزارت ورزش هم روی مواردی تاکید دارند که باید مدنظر قرار داد. امیدوار هستم به تعامل قانونی و منطقی دراین زمینه برسیم.
رئیس فدراسیون سوارکاری با تأکید بر این که امیدوار هستم چاره اندیشی لازم صورت بگیرد و طی یکی دو هفته آتی به توافق و نتیجه لازم برسیم، در پاسخ به این پرسش که «در نشست های برگزارشده با مسئولان وزارت ورزش چه صحبت هایی مطرح و چه نتایجی حاصل شد؟»، اظهار داشت: اگر قرار بر انتشار و مطرح شدن این صحبت ها بود حتما خودِ مسئولان وزارت ورزش به آن اشاره می کردند اما از جانب فدراسیون پیشنهادی مطرح شده که روی آن بحث و بررسی است.
خلیلی در توضیح بیشتر این مساله اظهار داشت: این که انتخابات اجرا شود یعنی قبلاً انتخاباتی برگزار نشده یا این که رییس استعفا داده است. در مورد فدراسیون سوارکاری هیچ یک از این موارد نبوده است. بدین سبب این که بگوئیم انتخابات باردیگر برگزار می شود، درست و قانونی نیست و حتی ممکنست تبعاتی داشته باشد.
وی افزود: بدین سبب از جانب فدراسیون و مساعدت خودِ وزارت ورزش یک متن حقوقی را تنظیم کرده و در اختیار این وزارتخانه قرار دادیم. در این مکاتبه پیشنهادی را در ارتباط با انتخابات فدراسیون داشتیم. کلیت این پیشنهاد درحال حاضر مورد توافق قرار گرفته اما بحث و بررسی حقوقی روی آن ادامه دارد.
رئیس فدراسیون سوارکاری در پاسخ به این پرسش که «دقیقا چه پیشنهادی مطرح شده است؟»، اظهار داشت: اجازه دهید تا زمان نهایی شدن موضوع صحبتی دراین زمینه مطرح نشود اما کلیت پیشنهاد این است که مجمع انتخاباتی با همان شرایط قبلی و به شکلی که شأن و جایگاه وزارت ورزش هم حفظ شود، شکل بگیرد. البته تاکید می کنم که بررسی آن ادامه دارد و شاید هم اصلاً این اتفاق نیفتد.
خلیلی اشاره کرد: در هر صورت درحال حاضر برنامه ها و امور فدارسیون سوارکاری را پیگیری می نماییم تا زمانیکه از جانب وزارت ورزش تصمیم گیری نهایی اتخاذ شود.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری ۲۱ خردادماه انجام شد که طی آن مسعود خیلی با کسب ۴۵ رأی از ۴۷ رأی مأخوذه به عنوان رییس چهار سال آینده ابقاء شد. آن مجمع در شرایطی انجام شد که محمد کاظمیان و محمد اسد مسجدی دو کاندیدای دیگر انتخابات در اعتراض به اطلاع رسانی دیرهنگام نسبت به تأیید صلاحیت شأن و حضور در مجمع و خطاب به محمد پولادگر معاون وزارت ورزش خواهان لغو برگزاری مجمع در زمان مقرر و تعویق آن شده بودند.
در همین راستا وزارت ورزش یک روز پیش از زمان مقرر برای تشکیل مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری (جمعه ۲۰ خردادماه) با بیان لغو برگزاری مجمع از تشکیل آن در تاریخ ۳۱ خردادماه آگاهی داد. با اینحال انتخابات فدراسیون در همان روز ۲۱ خردادماه انجام شد اما بدون حضور نماینده ای از وزارت ورزش و در محل کمیته ملی المپیک!

1401/06/19
23:57:20
0.0 / 5
580
تگهای خبر: المپیك , تیم , سلامت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت