مرتضی قربانی عنوان كرد:

مسئولیت سنگینی را پذیرفته ایم

مسئولیت سنگینی را پذیرفته ایم

به گزارش مرکز اسپرت، مشاور عالی کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون تیراندازی ضمن اشاره به مسئولیت جدیدش اظهار داشت: مسئولیت سنگینی را پذیرفته ایم.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مرتضی قربانی درباب مهم ترین اهداف و برنامه های ورزش کشور در دوره ی جدید کمیته ملی المپیک گفت: در ابتدا از برادر عزیزم، سیدرضا صالحی امیری به پاس خدماتی که در مدت حضورش در کمیته ملی المپیک به ورزش داشت قدردانی می کنم. لازم می دانم از آقای خسروی وفا که با شایستگی مدال جانبازی و قهرمانی در دفاع را به دست آورده و در ورزش کشور نیز سابقه سرشار از موفقیت و تصمیم گیری دقیق را داشته است، تشکر کنم. خدمتگزاری در کنار وی به قهرمانان، مربیان داوران و مدیران ورزش کشور موجب افتخار است و البته آنرا مسئولیتی سنگین می دانم.
وی در ادامه اضافه کرد: خوشحالم که این افتخار نصیب من شده که خدمتی به جامعه ورزش داشته باشم. کسانی که قبلاً در کمیته ملی المپیک به ورزش کشور خدمت کردند، اثر خدمات آنها باقی است و امیدوار هستم اثر خدمات گروه مدیریت جدید نیز تا سال ها باقی بماند. فکر می کنم امروز موقع ارائه خدمت خالصانه و بدون ادعا است. گروهی از جوانان، مدیران و ورزشکاران برای خدمت به ورزش تلاش می کنند و کار همه این عزیزان را باید در وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در راستای پیشبرد اهداف همسو کرد.
رئیس فدراسیون تیراندازی اشاره کرد: هم افزایی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برای تحقق این مساله مورد نیاز است و تنها در این صورت می توان فرصت کافی را برای شکوفا شدن استعدادهای جوانان مستعد کشور ایجاد کرد. هم افزایی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک کلید موفقیت در این راه است و تنها در این شرایط فرصت بروز استعدادهای جوانان کشور در عرصه ورزش ایجاد می شود.
مشاور عالی کمیته ملی المپیک اشاره کرد: یکی از وظایف کمیته ملی المپیک ایران به عنوان عضوی از کمیته بین المللی المپیک (IOC) در عرصه بین المللی ایجاد شرایطی است تا ورزشکاران سراسر جهان به کمک همدیگر محیطی را برای تعامل و گفتگو فراهم آورند تا ارتباط میان ملت ها توسعه یابد. آنچه در منشور المپیک بیان شده تقریباً بطور کامل همسو با اعتقادات ارزشی ما است و این چیزی است که باید دنبال شود. همین طور ارتباط کمیته ملی المپیک ایران با کشورهای همسایه باید ادامه داشته باشد و باید تعامل و فرصتی ایجاد شود تا آنها از ظرفیت های ورزش ایران بهره گیرند.
وی در ادامه اضافه کرد: در کنار حمایت و توجه به رشته هایی که همیشه برای کاروان های ایران مدال آوری کرده اند همچون کشتی، تکواندو و وزنه برداری و همین طور تیراندازی و دوومیدانی که به جمع رشته های مدال آور در المپیک اضافه شدند، باید روی رشته های پایه و پرمدال نیز سرمایه گذاری کرد تا انشالله بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد افزایش مدال های کاروان ایران در رشته های مختلف باشیم. ما ظرفیت های خوبی در تمام رشته های ورزشی در کشور داریم که باید از آنها به بهترین نحوه ممکن استفاده نمائیم. ایجاد فرصت برای ورزش هایی که کمتر مورد توجه رسانه ای هستند در کشوری که نیمی از جمعیت ان جوان هستند و می توانند در این ورزش ها استعداد بخود را شکوفا کنند، فقط نباید به سفارش خلاصه شود و باید عمل کرد.
رئیس فدراسیون تیراندازی اشاره کرد: باید در راه توسعه ورزش قهرمانی علاوه بر حمایت های دولت محترم از ظرفیت های مختلف کشور همچون مجلس شورای اسلامی نیز بهره برد تا موقعیتی ایجاد شود که قهرمانان ما بتوانند در بهترین شرایط در المپیک، بازی های آسیایی و مسابقات مختلف جهانی بدرخشند و پرچم ایران را به اهتزاز در آوردند. خوشبختانه دولت محترم با ابلاغ سند تحول، چرخش مورد انتظار را در ورزش تبیین کرده است و باید برای اجرای این سند اهتمام نماییم.
وی با اشاره به جایگاه ورزش بانوان در کشور اظهار داشت: دختران و بانوان ورزشکار ایرانی همیشه در میادین مختلف ورزشی با حفظ شان و جایگاه یک بانوی مسلمان با حفظ حجاب اسلامی، درخشیدند و بارها پرچم ایران را در رشته های مختلف به اهتزاز در آوردند. دختران ایرانی می توانند بهترین نتایج را در مسابقات ورزشی کسب کنند و باید از طرف وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون های حمایت های ویژه ای از دختران ورزشکار صورت گیرد. کشورهای موفق در المپیک با تاکید بر مهارت ورزشی بانوان از رقبا سبقت گرفتند اگر می خواهیم نتایج بهتری در بازی های بزرگ به دست آوریم فقط کافی است فرصت مناسبی را در اختیار بانوان قرار دهیم. باید به سمتی پیش برویم که در هر دوره از المپیک شاهد افزایش تعداد سهمیه دختران و مدال آوری آنان در کنار مردان باشیم.
وی در آخر اظهار داشت: اینجانب در تمام عمر و از صمیم دل از هر چه در توان داشتم برای تعالی ارزش هایی که نظام مقدس اسلامی برای صیانت از ان به وجود آمد استفاده کردم و الان نیز مسیر پیش رو که به حول و قوه الهی و با نیت خالص منجر به شادی و غرور ملت ایران و ورزشکاران دختر و پسر عزیزمان خواهد شد، را در همان مسیر می دانم. برای تحقق این خواسته دست تمام کسانی که سربلندی ایران عزیز را در سر دارند، خصوصا ریاست کمیته ملی المپیک، هیات اجرائی و اعضای مجمع کمیته ملی را می فشارم.

1401/06/14
23:36:45
0.0 / 5
363
تگهای خبر: المپیك , بازی , خدمات , داور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت