از برخی دل چركین شده ام؛

پولادگر: وزارت ورزش پیگیر اتفاقات شبانه مجمع فوتبال خواهد بود

پولادگر: وزارت ورزش پیگیر اتفاقات شبانه مجمع فوتبال خواهد بود

به گزارش مرکز اسپرت، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش تصریح کرد که این وزارت خانه حتما اتفاقات شبانه رخ داده پیرامون مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال را پیگیری خواهد نمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سید محمد پولادگر که در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال حضور دارد پس از انتخاب مهدی تاج بعنوان رئیس دو سال آینده این فدراسیون اظهار داشت: انتخابات این فدراسیون مانند انتخابات کمیته ملی المپیک که دو روز پیش برگزار شد، اهمیت داشت. می دانیم که فوتبال در بین فدراسیون ها به خاطر مخاطبان زیادش جایگاه ویژه ای دارد. این فدراسیون باید سر و سامان می گرفت.
وی با اعلان اینکه خدا را شاکریم که انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد، افزود: اعضای مجمع با درایت و هوشمندی کمک کردند تا انتخابات برگزار شود، برگزاری این انتخابات نماد هوشمندی اعضای مجمع است. در واقع نشان داده شد که به این میزان از هوشمندی رسیدیم که می توانیم خودمان تصمیم بگیریم.
معاون وزیر ورزش در واکنش به پرسشی که در مورد اتفاقات شبانه پیرامون مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال عنوان شد، اشاره کرد: من که خواب بودم و بامداد که بیدار شدم متوجه انتشار خبر لغو انتخابات شدم. البته بلافاصله خبری منتشر گردید با تکیه بر این که انتخابات انجام می شود. دلیل این اتفاقات را نمی دانم مهم اینست که انتخابات با حضور نمایندگان AFC برگزار شد، از مجموع ۸۷ عضو مجمع ۸۰ نفر حضور داشتند. فکر می کنم دلیل غیبت برخی هم همان انتشار خبر لغو مجمع بود، اینطور که آگاه شدم برخی بعد از این خبر بازگشتند.
پولادگر همینطور تصریح کرد که وزارت ورزش حتما اتفاقات شبانه رخ داده پیرامون مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال را پیگیری خواهد نمود تا متوجه بشود که چرا این اتفاقات به صورت شبانه رخ داده است.
وی با اعلان اینکه به فدراسیون فوتبال که امروز رئیس خویش را شناخت تبریک می گویم، خاطرنشان کرد: امیدواریم همه موارد اینجا فراموش شود، همه دست به دست هم می دهیم برای حضور تیم ملی در مسابقات پیش رو و کسب موفقیت.
اتفاقات و صحبت های اخیر مطرح شده ضد سید محمد پولادگر پرسش دیگری بود که وی در واکنش به آن و این که آیا این مسائل سبب دلخوری شده است، اظهار داشت: واقعا متاثر می شوم، ورزش این گونه که بعضی نشان می دهند نیست، جامعه ورزش محجوب و با حیا است، یک نفر و صحبت هایش نباید ملاک باشد. البته بهتر است سکوت نماییم اما دل چرکین شده ام و این طبیعی است.
وی در این حوزه افزود: واقعا رعایت نکردن اصول، کسوت ها، ادب و... سبب تاسف می شود. دین ما دین اخلاق است، پیامبر می فرمایند مبعوث شدم برای کامل کردن کرامت انسانی، سفارشات امامان معصوم ما هم بر اینست. ما یک دین اخلاق مدار داریم.
معاون وزیر ورزش در بخش دیگری از صحبت هایش با تکیه بر اینک بطور قطع وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال و رئیس جدیدش حمایت می کند، اظهار داشت: رویداد مهمی را پیش رو داریم که به شکلی مهم ترین اتفاقی است که می افتد. باید بتوانیم مردم را شاد نماییم. پولادگر در واکنش به اینکه«با تصمیم کمیته بدوی و با استناد به چهار بند اعلام گردید که انتخابات لغو شده است، آیا کسی نباید تایید صلاحیت می شد که شده است»، اظهار داشت: نهادهای نظارتی حضور داشتند، مبحث را آقای کامرانی آغاز کرد اما در نهایت برگزار کرد. وی در مورد این که «امکان دارد نتیجه انتخابات باطل اعلام گردد، مثلاً مشخص شود که کمیته بدوی سهوا یا اشتباه نباید یک نفر را تایید صلاحیت می کرد اما این کار را انجام داده است انتخابات باطل می شود»، اظهار داشت: من در این مورد اطلاع ندارم اما فرایند انتخابات مدت زمان طولانی طول کشید. اگر قرار بود کسی تایید صلاحیت نشود، که می شد. معاون وزیر در واکنش به پرسش هایی که در مورد تخلفات برخی کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال و تغییر یکباره آنها عنوان شد، اشاره کرد: من اطلاعی از دادستانی ندارم، به هر حال همه ما می دانیم حتی نهادهای بین المللی هم رای دادگاه صالحه را ملاک قرار می دهند. برای متهم کردن یک فرد فرآیندی طی می شود، از او سوال می شود و اجازه پاسخ به او می دهند و در نهایت دادگاه صالحه که شامل قاضی، وکیل و هیات منصفه است رای را صادر می کند که همه به آن تمکین می کنند. آیا رایی برای کسی صادر شده است؟ وی در عین حال تصریح کرد: به حواشی نپردازید، فوتبال به آرامش نیاز دارد، کمتر از دو سه ماه زمان داریم تا تیم ملی در یک رویداد بزرگ حضور پیا کند. پولادگر در انتها در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص این که «بازگشت کی روش به نیمکت تیم ملی یکی از وعده های انتخاباتی تاج برای ریاست در فدراسیون فوتبال بود. وزارت ورزش از این برنامه حمایت می کند؟»، اظهار داشت: تصمیم گیری در این حوزه با خود رئیس فدراسیون و اعضای هیات رئیسه است. هر تصمیمی که بر اساس قانون و هوشمندی باشد از آن حمایت می نماییم.


منبع:

1401/06/08
16:21:24
0.0 / 5
454
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت