پاكزاد:

کمانداران ریکرو برای مدال آوری هنوز به خودباوری لازم نرسیده اند

کمانداران ریکرو برای مدال آوری هنوز به خودباوری لازم نرسیده اند

به گزارش مرکز اسپرت، مربی تیم ملی ریکرو اظهار داشت: کمانداران ریکرو در قونیه می توانستند مدال کسب کنند، اما هنوز به خودباوری لازم نرسیده اند.


بهزاد پاکزاد در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از عملکرد ریکرو در بازیهای کشورهای اسلامی، اظهار داشت: در این دوره از بازیها شانس همراه تیم ریکرو نبود و متاسفانه پیش از شروع رقابتها مهتا عبداللهی که یکی از شانس های کسب مدال بود به سبب مبتلاشدن به کرونا نتوانست از نظر بدنی عملکرد موفقی در این بازیها داشته باشد، سایر کمانداران نیز هر چند خوب کار کردند اما انتظارات را از نظر کسب مدال برآورده نکردند.
وی با اشاره به بالا بودن سطح مسابقات کشورهای اسلامی، اشاره کرد: بیشتر کمانداران شرکت کننده در این دوره از بازیها از مدال آوران جهان و المپیک بودند و کسب مدال به آسانی امکانپذیر نبود، هرچند کمانداران ما امتیازات خوبی را در مرحله مقدماتی و حذفی به ثبت رساندند، اما برای کسب مدال هنوز به این خودباوری نرسیده اند که با آن اعتمادی که در تمرینات تیر پرتاب می کنند، در مسابقات نیز اگر همان اعتماد و باور را داشته باشند کسب مدال دور از انتظار نیست، البته نیاز است که در تورنمنت های بیشتری حضور پیدا کنند.
پاکزاد با اشاره به جوانگرایی در تیم ریکرو، اظهار داشت: یکی از اشکالات کمانداران جوان عدم حضور در مسابقات برون مرزی و کمبود تجربه است که سبب می شود تا در رویدادهای بزرگ به سبب استرس نتوانند خوب تیر بزنند، در ریکرو تیمی باتوجه به رکوردهای ثبت شده در تمرینات پیش از اعزام به قونیه، انتظار مدال داشتیم اما در میکس تیم کمانداران در تیر طلایی رقابت را به ازبکستان واگذار کردند و چهارم شدند.
مربی تیم ملی ریکرو در پاسخ به این پرسش که چقدر از شرایط میزبانی راضی بودید، اضافه کرد: متاسفانه کشور میزبان شرایطی را برای رعایت پروتکلهای بهداشتی چه در جریان بازیها و چه در دهکده برای تیم ها ایجاد نکرده بود و هیچ الزامی جهت استفاده از ماسک وجود نداشت، در نتیجه بیشتر ورزشکاران کشورهای شرکت کننده علائمی همچون کرونا داشتند، البته وضعیت تغذیه و سایر امکانات خوب بود و مشکل خاصی وجود نداشت.
وی اشاره کرد: اگر در گذشته بازیهای کشورهای اسلامی اهمیت خاصی برای کشورها نداشت، این دوره شرایط متفاوت بود و تیم ها با بهترین ورزشکاران خود در بازیها حضور داشتند و سطح آن سنگین و حتی بالاتر از بازیهای آسیایی بود، به هر صورت فکر می کنم این بازیها جایگاه خودرا پیدا کرده است.
پاکزاد در آخر پیرامون این پرسش که چه برنامه ای برای تیم ریکرو دارید، اظهار داشت: فعلا برنامه خاصی ندارم و منتظر تصمیم فدراسیون هستم.1401/06/06
10:04:06
0.0 / 5
618
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت