حمید سجادی :

امکان بازگشت فدراسیون به انجمن هست

امکان بازگشت فدراسیون به انجمن هست

به گزارش مرکز اسپرت، وزیر ورزش با تکیه بر اینکه سیاست وزارت ورزش تشکیل چند فدراسیون دیگر از رشته های مختلف است اظهار داشت: اگر در یک برهه زمانی فدراسیونی نتواند به اهداف تعیین شده برسد، باردیگر به انجمن تبدیل خواهد شد.حمید سجادی امروز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر به تصمیم جدید وزارت ورزش و تبدی انجمن آمادگی جسمانی به فدراسیون اشاره نمود و اظهار داشت: ما حدود یک دهه پیش فدراسیون آمادگی جسمانی داشتیم که به انجمن تبدیل و به زیر مجموعه فدراسیون آمادگی جسمانی افزوده شد.
سجادی افزود: اهدافی که ما در وزارت ورزش دنبال می نماییم بر مبنای سند تحول کشور است و طی آن در نظر داریم برخی انجمن های ورزشی که قابلیت و شاخصهای فدراسیون شدن دارند را تغییر وضعیت دهیم. این شاخص ها شامل مواردی مثل جمعیت مخاطب، سوابق و داشتن نیروهای تخصصی می شود.
وزیر ورزش و جوانان افزود: در سه ماه اخیر بنده مقدماتی از این تغییرات را عرض کرده بودم و اعلام نموده بودم که در نظر داریم برخی انجمن ها که در زیر سایه فدراسیون ها قرار گرفتند و به بلوغ و رشد کامل رسیده اند و می توانند روی پای خودشان بایستند و فعالیت هایشان را گسترده تر کنند، به فدراسیون تبدیل نماییم.
حمید سجادی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر از احتمال بازگشت فدراسیون ها به انجمن اطلاع داد و اظهار داشت: برخی این تغییر وضعیت ها شاید موقت باشد. وزارت ورزش این فدراسیون ها را در یک دوره زمانی مثلا یک یا دو سال زیر نظر می گیرد و اگر نتوانسته باشند با اهداف تعریف شده برسند، همانطور که ارتقا پیدا کرده اند مجدداً تنزل پیدا خواهند کرد و به انجمن تبدیل خواهند شد. منظورم از تنزل تغییر وضعیت است و موارد دیگر مد نظرمان نیست.
وی تصریح کرد: اگر در بررسی هایمان در یک برهه زمانی به این نتیجه برسیم که آن فدراسیون به شاخص هایی که برایش تعریف کرده ایم نرسیده است مجدداً آنرا به انجمن تبدیل خواهیم کرد. این شکل کار در قانون هم پیشبینی شده است.
وزیر ورزش از تشکیل چند فدراسیون دیگر هم اطلاع داد و اظهار داشت: در فدراسیون انجمن های ورزشی هم چند رشته را داریم که نامزد تبدیل به فدراسیون هستند. منتهی این رشته ها باید به پختگی و شرایط لازم برسند. برخی فدراسیون ها هم هستند که قابلیت تبدیل به دو فدراسیون را دارند. مثلا در قایقرانی ما چندین رشته داریم که حداقل می تواند یک فدراسیون دیگر از دل آن بیرون بیاید.
وی افزود: یا مثلا فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس می تواند دو فدراسیون شود. یا فدراسیون اتومبیلرانی، موتورسواری و کارتینگ هم می تواند به دو فدراسیون تبدیل گردد. در نجات غریق و غواصی هم این شرایط را داریم که دو فدراسیون مجزا داشته باشیم. این برنامه جدید وزارت ورزش است.
وی در پاسخ به این پرسش که با عنایت به مشکلات مالی که فدراسیون ها دارند آیا تأسیس یک فدراسیون جدید درست است اظهار داشت: محدودیت مالی تنها دلیل اینکه یک رشته ورزشی انجمن و یا فدراسیون شود نیست.
حمید سجادی ضمن اشاره به اقداماتی که در فدراسیون ورزشهای همگانی صورت گرفته است اظهار داشت: رسالتی که برای فدراسیون همگانی تعریف کردیم بسیار گسترده است. امکان دارد در آینده چند رشته به فدراسیون همگانی اضافه شود. یا چند رشته از فدراسیون انجمن های ورزشی با هماهنگی و مشورت مسؤلان آن بیرون برود. همه مسؤلان باید سعه صدر داشته باشند و به وزارت ورزش اعتماد کنند.
وزیر ورزش و جوانان افزود: جایی خواندم که نوشته بودند قلب فدراسیون همگانی از کار افتاد. اینطور نیست. یک روزی این فدراسیون با چند انجمن کارش را آغاز کرده بود و حالا سبک ها و انجمن های زیادی دارد.
وی افزود: یکی از برنامه های ما اینست که چند رشته دیگر هر زمان شاخصهای تعریف شده از جانب وزارت ورزش را داشته باشند و اصطلاحاً مثل یک سیب رسیده باشند، به فدراسیون تبدیل نماییم. مثل مینی فوتبال که در برنامه ما قرار دارد به شرط اینکه «برسد» و شرایط لازم را داشته باشد.
حمید سجادی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر تصریح کرد: موارد اینچنینی را از خود من بشنوید. برخی افراد مطالبی را منعکس می کنند که نه زیبنده وزارت ورزش است و نه زیبنده فدراسیون. باید به وزارت ورزش اعتماد کنند.
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که ۳۱ هیأت استانی انجمن آمادگی جسمانی مخالفت شأن را با جدایی این انجمن و تبدیل به فدراسیون اعلام نموده اند اظهار داشت: این کار کارشناسی بوده که در وزارت ورزش انجام شده و مدتها در موردش کار صورت گرفته است. اتفاقاً وقتی انجمن تبدیل به فدراسیون می شود همه باید خوشحال شوند. خیلی ها هم در این مورد به ما تبریک گفتند.


منبع:

1401/06/03
13:25:57
0.0 / 5
616
تگهای خبر: تیم , فدراسیون , فوتبال , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت