خلیلی:

فدراسیون آمادگی جسمانی دخالتی در وظایف فدراسیون همگانی ندارد

فدراسیون آمادگی جسمانی دخالتی در وظایف فدراسیون همگانی ندارد

به گزارش مرکز اسپرت، سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی یکی از وظایف این فدراسیون را توسعه فعالیتهای بدنی و ورزش همگانی عنوان نمود و اظهار داشت: اهداف و وظایف این فدراسیون مشخص است و با اهداف ورزش همگانی درگیر نیست.


علی خلیلی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: اهداف فدراسیون آمادگی جسمانی در جهت توسعه فعالیتهای بدنی و ورزش همگانی است، با راه اندازی این فدراسیون تلاش داریم تحرک بدنی زیادی ایجاد و مردم را درگیر فعالیت بدنی نماییم. در واقع یکی از اهداف اصلی این فدراسیون، افزایش تحرک بدنی، تندرستی افراد جامعه و جبران کم تحرکی شدید ناشی از بیماری کرونا و همینطور افزایش بهره وری و چابک شدن فدراسیون ورزش های همگانی است.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینکه بیماری های غیرواگیر طی سالهای اخیر افزوده شده و کم تحرکی و ناراحتی های قلبی و عروقی بیشتر شده، در جامعه نیاز داشتیم که تحرک و فعالیت بدنی را بیشتر نماییم تا مردم فعالیت بدنی خاص خویش را داشته باشند.
سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی در پاسخ به این پرسش که این فدراسیون با چه هدفی به راه افتاده است، اضافه کرد: پیش از این انجمن آمادگی جسمانی داشتیم که زیر پوشش فدراسیون ورزش همگانی بود، برای اینکه خدمات بهتری به جامعه 80 میلیون نفری جمعیت کشور عرضه دهیم، تلاش کردیم انجمن را به فدراسیون تبدیل نماییم تا وظایف آن گسترده تر و کامل تر اجرا شود، البته حوزه و وظایف این فدراسیون با ورزش همگانی کاملا تفکیک شده و دخالتی در اهداف و وظایف یکدیگر ندارند.
خلیلی افزود: جهت راه اندازی این فدراسیون کار کارشناسی خوبی در وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که برای توسعه فعالیت بدنی، فدراسیون آمادگی جسمانی را تشکیل دهیم.
وی درباره آغاز به کار این فدراسیون اظهار داشت: فعالیت این فدراسیون به صورت رسمی شروع شده و به دنبال این هستیم که هر چه سریعتر هیات های استانی آنرا تشکیل دهیم.
سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی در انتها در پاسخ به این پرسش که آیا مکان این فدراسیون مشخص شده است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: هنوز مکان مشخصی را پیشبینی نکردیم، اما این فدراسیون هم همانند سایر فدراسیون ها استقلال عمل دارد و به زودی کمیته های آن تشکیل می شود و اعضای هیات رییسه آن مشخص خواهد شد.1401/05/31
14:07:53
0.0 / 5
522
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت