با انتقاد از بی توجهی ها؛

شادی پریدر: وزارت ورزش از نحوه برخورد با شطرنج خجالت نمی کشد؟

شادی پریدر: وزارت ورزش از نحوه برخورد با شطرنج خجالت نمی کشد؟

به گزارش مرکز اسپرت، نایب رییس فدراسیون شطرنج با انتقاد از عدم توجه و حمایت وزارت ورزش از این رشته اظهار داشت: واقعاً این وزارتخانه از چگونگی برخورد با شطرنج خجالت نمی کشد؟


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، شادی پریدر در نشست خبری فدراسیون شطرنج که امروز برگزار شد، اظهار داشت: برای من جای خرسندی داشت که بهترین مربی جهان شدم، شاید همین فرصتی بود برای مصاحبه اما من خیلی حرف نمی زنم چون رک هستم. البته ضربه این کار را خوردم چون من مصاحبه نداشتم و مقابل تیم بانوان در المپیاد انتقاد شد. وی با اعلان اینکه در جریان المپیاد روزی ۴ ساعت می خوابیده چون درگیری های زیادی داشته است، به «استوری» پرهام مقصودلو در واکنش به برخی انتقادها اشاره نمود و اظهار داشت: پرهام گفته وزیر اصلاً فدراسیون نیامده در صورتیکه اشتباه کرده، وزیر برای یک جلسه به پارکینگ فدراسیون آمد اما داخل ساختمان نه! نایب رییس فدراسیون شطرنج با اعلان اینکه مسئولان ملی پوشان شطرنج را نمی بینند، اشاره کرد: بارها نامه زده ایم، مکاتبه داشته ایم اما اصلاً توجهی نمی گردد، چرا فیروزجا از ایران رفت؟ واقعاً دلیل همه ورزشکاران برای رفتن از کشور یکی است، ؟ پریدر با اعلان اینکه هم اکنون مشکل اصلی امین طباطبایی شطرنج باز ایران خدمت سربازی است، اضافه کرد: طباطبایی هر بار به خارج از کشور می رود مشکلاتی از بابت سربازی ایجاد می شود. مگر شطرنج مانند فوتبال جام جهانی ندارد که این ورزشکاران مشکل سربازی شان حل شود؟ من چقدر تلاش کنم تا این ورزشکاران را در ایران نگه دارم وقتی هیچ نوع حمایتی نمی شود؟ این تیم بدون هیچ پولی از وزارت ورزش راهی المپیاد جهانی شطرنج شد.
نایب رییس فدراسیون شطرنج اشاره کرد: وزارت ورزش و امضای معاونین وزارتخانه پای قرارداد مسابقاتی که به فیده بدهکاریم را امضا نموده است اما هیچ حمایتی نمی نماید. واقعاً وزارت ورزش خجالت نمی کشد که اینطور با شطرنج برخورد می کند؟ وزارت ورزش پول نداد اما نماینده حراست این وزارتخانه با ما آمد و همان موجب بروز حواشی درباب کاپیتانی تیم ملی شد. پریدر با اعلان اینکه چون در بازی های آسیایی هستیم کمیته ملی المپیک ۱۰ هزار یورو به ما اختصاص داد، اظهار داشت: البته در ابتدا ۵ هزار یورو به مربیان خارجی پرداخت گردید. پیشنهاد دادم که یا وقت نداشتند و یا این پول را قبول نکردند. از کمیته ملی المپیک هر وقت کمک خواستیم حامی شطرنج بودند. نایب رییس فدراسیون شطرنج اشاره کرد: درباب هیأت رئیسه باید بگویم که انتخابات خرداد ماه انجام شد و همین الان تاکید می کنم که تأیید صلاحیت اعضای معرفی شده آمده، اما وزارت ورزش اعلام نمی نماید. در داخل اساسنامه آمده که هیأت رئیسه باید در ابتدا اساسنامه را تأیید کند و سپس روند انتخابات شروع شود. واقعاً کارهایی که وزارت ورزش انجام می دهد عجیب است.

1401/05/26
09:44:28
0.0 / 5
449
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت