فرونشست، بازی های ورزشگاه نقش جهان را به تعطیلی می کشاند؟

فرونشست، بازی های ورزشگاه نقش جهان را به تعطیلی می کشاند؟

به گزارش مرکز اسپرت اصفهان مدتی است که مبحث اخطار برانگیز فرونشست، زنگ خطر را در اصفهان به صدا درآورده و کم آبی، برداشت های بی رویه از آب های زیرزمینی و خشکسالی های به وجود آمده، روند این بحران را تسریع کرده است. تا جایی که حالا گریبان گیر اماکن ورزشی و ورزشگاه های این استان شده است.چندی پیش رئیس بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی کشور گزارشی ۱۶۰ صفحه ای در مورد وضعیت فرونشست عرضه کرد که در آن تمام مناطق شمالی اصفهان همچون ۱۵، ۱۴، ۹، ۲، ۸، ۷ و به شکلی مناطق شمال و هلالی اصفهان تماماً درگیر نرخ بالای فرونشست زمین هستند و در این گستره علاوه بر ساختمان های مسکونی که نزدیک به ۸۰۰ هزار واحد را در بر می گیرد، زیرساخت های مهم دیگری هم وجود دارد.

علی بیت الهی، مدیر بخش مرکز زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی توضیح می دهد: علاوه بر این زمین و خاکِ محدوده شمالی اصفهان از نوع واگرا است که در اثر فرونشست زمین شکاف و ترک هایی اتفاق می افتد که یکی از این شکاف های تیپیک در محدوده ورزشگاه نقش جهان است که تصاویر آن هم موجود است و این ها علائمی دال بر روند پیشروی فرونشست زمین در اصفهان دارد که پیشبینی می نماییم در ماه های آتی این علایم بیشتر شود.

به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، ورزشگاه نقش جهان که طی قراردادی ۴۵ ساله به باشگاه سپاهان اجاره داده شده، در خطر فرونشست قرار گرفته تا جایی که بنابر شنیده ها امکان لغو برگزاری مسابقه در این ورزشگاه وجود دارد. برخی منابع از اعزام تیمی جهت بررسی شرایط فرونشستی این ورزشگاه اطلاع داده اند.

با این حال دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان می گوید: ورزشگاه نقش جهان هیچ مشکلی برای برگزاری مسابقات ندارد. شاید کارشناسان احتمال فرونشست ورزشگاه را در آینده پیشبینی کرده باشند، اما فعلا هیچ مشکلی ورزشگاه را تهدید نمی کند.

حمیدرضا دادخواه با اشاره به اینکه ورزشگاه های فولادشهر و نقش جهان آمادگی لازم برای میزبانی مسابقات لیگ برتر را دارند، تصریح می کند: خوشبختانه تمام شرایط برای برگزاری مسابقات در اصفهان فراهم است. البته هر دو ورزشگاه نقصها کوچکی دارند که مقرر است طی چند روز باقی مانده تا زمان آغاز مسابقات برطرف شود.

وی ضمن اشاره به شرایط لازم برای حضور هواداران، خاطرنشان می کند: نصب گیت های ورودی در ورزشگاه فولادشهر به اتمام رسیده و در ورزشگاه نقش جهان هم رو به اتمام است. سازمان لیگ فعلا چیزی درباره عدم حضور تماشاگران به ما اعلام نکرده و تا این لحظه بازی ها طبق روال گذشته برگزار شده و باشگاه ها می توانند از ۳۰ درصد ظرفیت ورزشگاه ها برای حضور تماشاگران استفاده کنند.

دادخواه با تکیه بر ضرورت راه اندازی سامانه بلیت فروشی توسط باشگاه ها یادآور می شود: سامانه بلیت فروشی یکی از الزامات برگزاری مسابقات است و هیئت فوتبال اصفهان از دو باشگاه ذوب آهن و سپاهان پیگیری های لازم در این حوزه را به عمل آورده است. فصل گذشته سامانه بلیت فروشی در زمان برگزاری بازی های حساس با اشکالاتی مواجه بود که به باشگاه ها تاکید کردیم باید این نقصها را برطرف کنند. هر دو باشگاه ذوب آهن و سپاهان همکاری زیادی با هیئت فوتبال داشتند و متعهد شده اند که نقصها قبلی را رفع کرده و هیئت هم قبل از آغاز لیگ از سامانه هر دو باشگاه بازدید خواهد کرد، چونکه دسترسی ساده هواداران به بلیت مساله مهمی است.
1401/05/19
12:03:15
0.0 / 5
650
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت