مراسم بدرقه تیم اهداف پروازی به بازیهای کشورهای اسلامی برگزار شد

مراسم بدرقه تیم اهداف پروازی به بازیهای کشورهای اسلامی برگزار شد

به گزارش مرکز اسپرت مراسم بدرقه تیم اهداف پروازی کشورمان جهت حضور در پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با حضور مرتضی قربانی برگزار گردید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، مراسم بدرقه تیم ملی اهداف پروازی به پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با حضور مرتضی قربانی، رئیس فدراسیون، کبری غیاثی، نایب رییس بانوان، مهدی مبینی، دبیر، ناصر رسولی، مدیر سازمان تیم های ملی، احمدرضا هامونی حقیقت و اعضای تیم اعزامی به این بازی ها در محل فدراسیون برگزار شد.
بابک یگانه و مرضیه پرورش نیا، اعضای تیم تراپ، پیام رجایی، مربی تیم تراپ، هنریک آواکیان، مربی تیم اسکیت نفرات اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی بودند که در این مراسم حضور داشتند.
قربانی: باید اعتماد به نفس را به جوانان تزریق کنیم
در ابتدای این مراسم مرتضی قربانی گفت: مجموعه کارها به سمتی است که این رشته در راه رسیدن به نتیجه مطلوب حرکت نماید توان تیراندازی ارتقا یافته و این مورد را در تیراندازان می بینیم ما باید اعتماد به نفس داشته باشیم و ورزشکاران ما فعل خواستن را صرف کنند و نباید خودمان را در مقابل حریفان دست کم بگیریم باید این روحیه را به ورزشکاران جوان هم تزریق نماییم.
رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه بعد از چند سال موفق شدیم توسط محمد بیرانوند، نوجوان کشورمان در مسابقات اهداف پروازی قهرمانی جوانان آسیا به مدال برسیم که این یک یک اتفاق خوب شمرده می شود.
وی تصریح کرد: مرضیه پرورش نیا، دختر محجبه ایرانی در این بازی ها، جایگاه و شأن یک دختر مجبه مسلمان و معتقد را به نمایش خواهد گذاشت.
مبینی: حرکت اهداف پروازی رو به رشد است
مهدی مبینی، دبیر فدراسیون تیراندازی هم اظهار داشت: پس از دو سال تعطیلی اردوهای اهداف پروازی با هماهنگی ها و برنامه ریزی کمیته فنی اردوهای این رشته از سر گرفته شد و خوشبختانه روند حرکت تیراندازان در این بخش رو به رشد است.
در ادامه اضافه کرد: امیدوارم نمایندگان کشورمان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی بهترین نتیجه را کسب کنند و با دست پر به کشور بازگردند.
آواکیان: تیراندازان ما در راه رسیدن به قله هستند
هنریک آواکیان، مربی تیم اسکیت کشورمان در این مراسم اظهار داشت: بچه های ما موفق شدند از ۲۰۰ امتیاز، ۱۹۷ را ثبت کند و این نشان میدهد که تیراندازان ما در راه رسیدن به قله هستند.
وی در مورد شرایط علی دوستی قبل از اعزام به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی خاطرنشان کرد: علی دوستی در بهترین وضعیت خود نسبت به ۶ ماهه گذشته قرار دارد و در آمادگی به سر می برد به احتمال ۹۰ درصد در این مسابقات در مرحله نیمه نهایی خواهیم بود.
مربی تیم اسکیت کشورمان اضافه کرد: علی دوستی سایر تیراندازان مانیز روند رو به رشدی را آغاز کردند و امید داریم که نتایج خوبی را در آینده کسب کند.
رجایی: اهداف پروازی بخشی از کاروان ایران در قونیه است که با لبخند به کشور باز می گردد
پیام رجایی مربی تیم تراپ کشورمان هم اظهار داشت: از هفته آخر اسفند ماه تمرینات خویش را آغاز کردیم و هر هفته ۳ جلسه تمرین داشتیم تیراندازان ما در رشته تراپ در باکو حاضر شدند و در مسابقات قزاقستان هم محمد بیرانوند حضور داشت که خوشبختانه به مدال رسید.
وی در ادامه اضافه کرد: باید این نکته را یادآوری کنم که در رشته ما اسکور ملاک تعیین نیست بلکه رتبه ملاک کار ما شمرده می شود. درست است پس از سه سال وقفه هنوز به پیک آمادگی ۳ سال قبل نرسیدیم اما اگر اتفاق خاصی نیفتد این مژده را می دهم که اهداف پروازی بخشی از کاروان ایران در قونیه است که با لبخند به کشور باز می گردد. تیم هماهنگی داریم و بیشتر از ۹۰درصد راه را کنار هم طی کردیم.
مربی تیم تراپ کشورمان تصریح کرد: کارهای خوبی در بخش استعدادیابی انجام شده و هم اکنون ۶ جوان سرحال و آماده در این رشته داریم دو دختر و یک پسر جوان را هم شناسایی کردیم که از استعدادهای این رشته هستند. در بخش پسران اگر حمایت شویم در آسیا هیچ مسابقه ای در رده جوانان را بدون مدال پشت سر نمی گذاریم.
در آخر این مراسم مرتضی قربانی، قرآن کریم را باز کرد که با سوره مومنین همراه بود و وی با قرائت آیاتی از این سوره مبارک و ضمن آرزوی موفقیت برای نمایندگان کشورمان، این ورزشکاران را با عبور از زیر قران راهی پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی کرد.

1401/05/13
13:41:00
0.0 / 5
532
تگهای خبر: بازی , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت