حمید سجادی:

انتخابات کمیته المپیک لغو نمی گردد

انتخابات کمیته المپیک لغو نمی گردد

به گزارش مرکز اسپرت وزیر ورزش و جوانان به گرفتن کارت زرد از جانب نمایندگان مجلس واکنش نشان داد و توضیحاتی در مورد تأثیر اظهاراتش درباره پرونده ویلموتس روی انتخابات فدراسیون فوتبال ارائه نمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، حمید سجادی در واکنش به این که ظاهراً توضیحات وی در مجلس شورای اسلامی مورد قبول نمایندگان قرار نگرفته است، اظهار داشت: نظر نمایندگان برای ما قابل احترام است و درباره توضیحاتی که در ارتباط با سوال دادم، بسیاری از نمایندگان اعلام نمودند از این توضیحات قانع شدیم.
سجادی که در حاشیه رونمایی از دستاوردهای تاریخ شفاهی با خبرنگاران گفتگو می کرد، اضافه کرد: سوال این بود قانون وزارت ورزش در شهریور ۹۹ قطعی و در تاریخ ۱۰ مهر به رئیس جمهور وقت از جانب مجلس ابلاغ گردید. مهلت زمانی ۶ ماهه ای لازم بود تا آیین نامه های در رابطه با این قانون تبیین شده و به کمیسیون ها برود تا در نهایت در هیأت دولت تصویب شود سپس قانون به مجلس باز می گردد تا مورد بررسی های قانونی قرار گرفته و در نهایت اجرایی شود.
وی در جریان این مصاحبه بار دیگر به حواشی پرونده مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران پرداخت و اظهار داشت: بحث ویلموتس را دو شب پیش تبیین کردم که یک سونامی است. منظورم با افراد خاصی نیست. اگر وزیر، کار را سَمبل کند خوب نیست.
وزیر ورزش و جوانان افزود: مبحث بیت المال است و دور زدن مردم درست نیست. سوال کننده گفت ویلموتس این اتفاق را رقم زده و مسببان آن برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کرده اند. من اختیار ندارم و از نظر قانونی نمی توانم ورود کنم. اجازه نمی دهم به کسی چیزی بگویم. تنور انتخابات فدراسیون فوتبال باید گرم باشد اما ما از اتفاق ویلموتس راضی نیستیم. باید پیگیری نماییم، چه پرداخت پول و چه برخوردی با مسببانش می شود که این هم کار من نیست.
سجادی در مورد گرفتن کارت زرد از جانب نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد: به مجلس و نمایندگان اعتماد دارم و به رای شان احترام می گذارم. آرا ۱۲۰ در مقابل ۱۱۲ شد.
وی درباره شرایط تیم فوتبال امید و انصراف این تیم از بازی های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: بعنوان یک ایرانی آرزو دارم تیم امید به المپیک برود. بنده مسئول هستم و پاسخگو. مهدوی کیا سرمربی تیم امید به من گفت در ماه رمضان هیچ کجا به من زمین نمی دهند که من زمین شماره یک آزادی را هماهنگ کردم. برای چیزی که به عقلم می رسید انجام وظیفه کردم. از این مساله خیلی متاسف شدم که همکاری خوبی وجود نداشته است. از سمت فدراسیون چیزی به ما اعلام نشده و من خبر را از رسانه ها شنیده ام.
وزیر ورزش افزود: نمی توانم اعلام موضع کنم. با میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال هم هنوز صحبتی نکرده ام و نامه ای نیامده است. ما مثل تثبیت دراگان اسکوچیچ در تیم ملی، به کارشناسی فدراسیون احترام می گذاریم اما علت آن برای ما مهم می باشد. مسابقات مهم آینده، ساده نیست.
سجادی همینطور درباره برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک و ابهامات و چالش هایی که برای این انتخابات با بحث فدراسیون های المپیکی و غیر المپیکی بوجود آمده است، اظهار داشت: بحث انتخابات کمیته احتیاج به تحلیل کارشناسی دارد. باید با پولادگر (معاون وزیر) و دفتر مشترک صحبت نماییم و با اساسنامه و کمیته هماهنگ نماییم تا بحث فدراسیون های المپیکی و غیرالمپیکی را پیش ببریم. ببینیم آیا می شود بالانس کرد یا نه تا چیزی که به خیر و صلاح ورزش است، پیش ببریم.
وی در انتها تصریح کرد: انتخابات که لغو نمی گردد اما امکان تأخیر همیشه هست. همانطور که تا هم اکنون بوده ولی هدف ما برگزاری آن در موعد قرار است. جای نگرانی نیست.

1401/05/11
22:21:43
0.0 / 5
635
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت