واکنش دبیر فدراسیون وزنه برداری به برکناری 2 رئیس هیات

واکنش دبیر فدراسیون وزنه برداری به برکناری 2 رئیس هیات

به گزارش مرکز اسپرت دبیر فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: فدراسیون مبادرت به تغییر روسای هیات های اصفهان و البرز نکرده است بلکه اداره کل ورزش و جوانان استان مربوطه این درخواست را داشتند که بند ج ماده 14 اساسنامه هیات های ورزشی را اجرا نماییم.


حسین مقامی در گفت و گو با ایسنا درباره این که گفته می شود رئیس هیات وزنه برداری اصفهان به درخواست فدراسیون برکنار شده است؟ بیان نمود: فدراسیون مبادرت به برکناری رئیس هیات نکرده است. فدراسیون آنقدر مشکلات دارد که فرصتی برای کارهای حاشیه ای ندارد. ما حتی برگزاری مجامع استان ها را با تغییر در برنامه های فدراسیون انجام می دهیم چون ماه ها از انتهای دوره هیات ها گذشته اما برگزار نشده بودند و حتی سرپرست هم نداشتند. فدراسیون مشکلات بزرگتری دارد و این که بخواهیم به این کار بپردازیم که رئیس هیات عوض نماییم غیر حرفه ای است اما در مورد تغییر رییس هیات اصفهان، در حقیقت خود جامعه وزنه برداری استان اصفهان به شدت دنبال جابجایی بود.
* شکایت های زیادی از اصفهان شده بود
او افزود: از روزی که فدراسیون تغییر نمود، تعداد زیادی نامه از استان اصفهان برای ما ارسال شد که رئیس هیات بجای این که دنبال کارهای استان باشد، دنبال ارتقای شغلی خودش بوده است و در مدت زمان کوتاه به مربیگری تیم ملی، مسئول کمیته آموزش و همگانی فدراسیون وزنه برداری رسیده است. مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان با عنایت به شکایت هایی که از هیات وزنه برداری این استان شده بود، مستنداتی را به فدراسیون ارائه کرد و خواهان تغییر شد که تمام مستندات در اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان موجود است. ما پاسخ دادیم با عنایت به این که بیشترین خدمات را ادارات کل استان ها به هیات ها می دهند و اشرافیت کامل به مشکلات هیات ها دارند، بررسی کند و نتیجه را بگوید. اداره کل با توجه مستندات خواهان برکناری شد و فدراسیون بر طبق بند قانونی موافقت نمود.
* اداره کل اصفهان در خواست اعمال بند ج اساسنامه را داشت
مقامی همین طور اظهار داشت: در ماده ۱۴ اساسنامه هیات های ورزشی آمده است که رئیس هیات به سه شیوه می تواند برکنار شود. بند الف، یک سوم اعضای مجمع هیات مربوطه درخواست مجمع فوق العاده کنند. بند ب، چهار نفر از اعضای هیات رییسه درخواست برکناری رئیس هیات را داشته باشند و بند ج، مدیر کل به هر علتی رضایت نداشته باشد، می تواند با موافقت رئیس فدراسیون، نسبت به برکناری رئیس هیات اقدام نماید. مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان با عنایت به شکایت هایی که برخی اعضای مجمع، پیشکسوتان و اهالی وزنه برداری اصفهان از رئیس هیات داشتند از ما درخواست نمود که بند ج ماده ۱۴ اساسنامه هیات ورزشی را اعمال نماییم و این تمام فرایندی است که برای جابجایی رئیس هیات وزنه برداری اصفهان صورت گرفت.
* برای البرز هم از اداره کل خواستیم بررسی کند و نتیجه را بگوید

مقامی در مورد علت تغییر رئیس هیات وزنه برداری البرز اظهار داشت: در مورد هیات وزنه برداری البرز اعتراض هایی از جانب این استان به فدراسیون وقت ارسال شده بود و فدراسیون نامه ای به هیات به اداره کل ورزش و جوانان البرز ارسال کرده بود در خصوص این که با عنایت به اعتراضاتی که جامعه وزنه برداری البرز دارد، نسبت به بند ج ماده ۱۴ اساسنامه اقدام گردد که مدیر کل ورزش جوانان البرز موافقت نمی کرد. روزی که ما به فدراسیون آمدیم، تعداد زیادی از اهالی وزنه برداری البرز به فدراسیون آمدند و خواهان پیگیری مجدد نامه شدند. ما همان نامه ای که برای مدیر کل ورزش و جوانان اصفهان ارسال کردیم را برای مدیر کل البرز هم فرستادیم و اعلام کردیم با عنایت به این شکایت ها و اشرافیتی که اداره کل ورزش و جوانان البرز نسبت به وضعیت هیات استان دارد، بررسی کند و نتیجه را به ما اعلام نماید. مدیر کل ورزش و جوانان البرز به فدراسیون اعلام نمود که تقاضای اعمال بند ج اساسنامه هیات های ورزشی را دارد و از فدراسیون خواست که موافقت کند ما هم اعلام کردیم با عنایت به درخواست شما، بلامانع است. با عنایت به این که اداره کل، تمام امکانات را در اختیار هیات ورزشی مربوطه قرار می دهد اگر ما بخواهیم در مقابلش ایستادگی نماییم، موجب می شود که به آن رشته ورزشی در آن استان لطمه وارد شود.
* افراد نباید هیات را سکوی پرتاب خودشان قرار دهند
مقامی در مورد انتخاب سرپرست برای هیاتها اظهار داشت: معرفی سرپرست و ابلاغ سرپرستی حتما باید مورد تایید فدراسیون وزنه برداری قرار بگیرد. با صراحت می گویم کسانی را تایید می نماییم که نگاهشان ارتقای وزنه برداری باشد نه این که با فدراسیون وزنه برداری خوب بوده اند یا نه و این را ملاک قرار نمی دهیم. کسانی در راس هیات قرار می گیرند که فقط به دنبال ارتقاء وزنه برداری در استانشان باشند نه این که به فکر منافع خودشان باشند. افراد نباید هیات را سکوی پرتاب خودشان کنند. اگر فدراسیون نامه می زند و درخواست معرفی یک مربی یا داور را می کند، نباید رییس هیات خودش را بعنوان مربی یا داور معرفی نماید و این فرصت را باید در اختیار دیگر نفرات در استانش قرار دهد چون آنها در طول سال زحمت می کشند.
وی همینطور اظهار داشت: از طرفی اگر رئیس هیات بعنوان مربی دعوت می شود باید حتما در استان خودش کار مربیگری هم انجام دهد و من این درخواست را دارم که بررسی کنید و ببینید رئیس قبلی هیات وزنه برداری استان اصفهان کار مربیگری در استان انجام داده است یا خیر؟ نفراتی چون بهرام زاده در بوشهر، شاهو جوانمردی در کردستان، شاهرخی در کردستان کار مربیگری هم انجام می دهند. در نامه اعتراضی که نسبت به هیات وزنه برداری اصفهان وجود داشت، آمده بود که این فرد در استان خود کار مربیگری انجام نمی دهد اما بعنوان مربی تیم ملی فعالیت می کند. همین طور بعنوان رئیس هیات هیچ کاری برای یکتا جمالی انجام نداد. زمانی که یکی از وزنه برداران فریاد می کشید که در اردوی تیم ملی حتی آب معدنی هم نداریم رئیس هیاتش بعنوان مربی در کنار او بود اما هیچ اقدامی انجام نداد. از طرفی من این سوال را دارم خود حمید محمدی چگونه بر سر کار آمده است؟ بعد از انتخابات سال ۹۸ رئیس سابق هیات را به این علت که به علی مرادی در انتخابات رای نداد برکنار کردند و حمید محمدی را جایگزین کردند. همان نفراتی که تصمیم گرفتند به حرف رئیس وقت فدراسیون گوش بدهند و به حمید محمدی رای دادند، آمدند و درخواست دادند که ما این رئیس هیات را نمی خواهیم.
* اگر تخلف کردیم هر چه خواستید به ما بگویید
دبیر فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این پرسش که این شائبه بوجود آمده است که فدراسیون فعلی می خواهد مبادرت به تغییر روسای هیات های استانی کند و چنین چیزی صحت دارد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: هر جایی که دیدید تخلف آئین نامه ای صورت گرفته است و ما فردی را آوردیم و به اعضای مجمع گفتیم که باید حتما به این فرد رای بدهید، مطمئن باشید که شجاعانه می گوییم چنین کار غیر قانونی را انجام داده ایم و هرچه خواستید به ما بگویید. مطمئن باشید نگاه ما اینطور نیست. ما دین قانونی، شرعی و عرفی افراد دیگر را گردن نمی گیریم. قانونگذار شرایط برگزاری مجمع را مشخص کرده است. هر کسی یک رای بیشتر ندارد. معتقدیم هر کسی رای خودرا به فدراسیون بفروشد خیانت کرده است و باید گریبان او را گرفت.
او اضافه کرد: البته انتخابات برخی هیات ها در زمانی برگزار شده که علی مرادی بلاتکلیف بوده، ازاین رو درگیری در این هیات ها زیاد است و شکایتهای زیادی به دست ما رسیده است. مانند گلستان که فقط بیایید ببینید ما چه تعداد نامه از استان گلستان دریافت کرده ایم. گفته اند فدراسیون دو سال تمام انتخابات هیات را برگزار نکرد و در نهایت با مهندسی و تایید صلاحیت نکردن برخی کاندیدا، انتخابات را برگزار کرد. البته ما هیچ واکنشی نشان ندادیم و گفتیم هر اتفاقی که می خواهد رخ دهد باید حتما از ناحیه اداره کل ورزش و جوانان استان مربوطه باشد.
منبع:

1401/05/08
13:12:53
0.0 / 5
620
تگهای خبر: آموزش , تیم , تیم ملی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت