حذف ناباورانه تیم ملی بسکتبال ایران توسط اردن

حذف ناباورانه تیم ملی بسکتبال ایران توسط اردن

تیم ملی بسکتبال ایران در یک چهارم نهایی کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی، مقابل اردن تن به شکست داد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، از ساعت ۱۵ امروز (چهارشنبه) ۲۹ تیر ۱۴۰۱، تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی، به مصاف اردن رفت که در انتها با نتیجه 91 بر 76 مقابل حریف خود تن به شکست داد تا از صعود به نیمه نهایی مسابقات باز بماند و حذف ناباورانه ای داشته باشد.

ترکیب ایران:
حاد حدادی، بهنام یخچالی، ارسلان کاظمی، محمد جمشیدی و سجاد مشایخی

ترکیب اردن:
امین ابو هواس، دار تاکر، فردی ابراهیم، زید عباس و احمد الدوآیرینیمه اول: ایران ۳۸ - ۴۴ اردن

۳ امتیاز نخست بازی را بهنام یخچالی برای ایران به دست آورد، اما در ادامه پرتاب سه امتیازی «تاکر» و اسلم های «هواس» و «دوآیری» اردن را با ۴ امتیاز پیش انداخت تا نتیجه ۷ - ۱۱ شود. در حالیکه ایران دفاع خوبی مقابل نفوذهای تاکر نداشت، اختلاف دو تیم به ۸ امتیاز افزوده شد تا بازی ۱۵ - ۲۳ به سود اردن شود. با سه امتیاز جمشیدی، این کوارتر در نهایت ۱۸ - ۲۴ به سود اردنی ها به پایان رسید.

در آغاز کوارتر دوم، با سه امتیازی مشایخی و دو امتیازی حسن زاده ایران ۵ امتیاز متوالی را به دست آورد و با کاهش اختلاف به یک امتیاز، اردن را مجبور به تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین ترن اُورهای بازیکنان ایران زیادتر شد تا با درخشش تاکر اردن ۳۵ - ۲۹ پیشی گرفته و ارمغانی مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. کوارتر دوم ۲۰ - ۲۰ مساوی شد تا اردنی ها با برتری ۴۴ - ۳۸ به رختکن بروند.نیمه دوم:

با شروع بازی سرعت حملات ایران بالا رفت تا با درخشش یخچالی، شاگردان یخچالی سه دقیقه پس از کوارتر سوم ۴۷ - ۴۸ پیش بیفتند. یخچالی اولین سه امتیازی خویش را در این کوارتر وارد سبد اردنی ها کرد تا ایران ۴۹ - ۵۱ پیش بیفتد. با سه پرتاب سه امتیازی یخچالی، مشایخی و حدادی، ایران ۵۶ - ۶۲ پیش افتاد تا اردنی ها تقاضای وقت استراحت کنند. این کوارتر ۲۰ - ۲۹ به سود ایران به پایان رسید تا بازی ۶۴ - ۶۷ به سود شاگردان ارمغانی ادامه داشته باشد.

اما در کوارتر چهارم ایران افت عجیبی کرد. فردی ابراهیم ستاره اردن در کوارتر چهارم بود که با سه امتیازی های خود اردن را ۷۲ - ۷۰ پیش انداخت. «احمد الدوآیری» سنتر اردنی ها دو امتیازی خویش را روی دست حدادی به سبد ایران رساند تا نتیجه ۷۴ - ۷۰ به سود اردن شود. این کوارتر با درخشش «دار تاکر» (شوتینگ گارد اردن) و «فردی ابراهیم» (پوینت گارد) در پرتاب های سه امتیازی ۲۷ - ۹ به سود اردن به پایان رسید تا ایران با حساب ۷۶ - ۹۱ برابر حریف خود مغلوب شود و حذف ناباورانه ای از مسابقات داشته باشد.

در این بازی «دار تاکر» شوتینگ گارد آمریکایی الاصل اردنی ها ستاره اول بازی بود. MVP لیگ آرژانتین در این بازی ۲۹ امتیاز را به دست آورد تا به همراه ۲۳ امتیاز «فردی ابراهیم»، بیشتر از نیمی از امتیازات اردنی ها (۵۲ امتیاز) را به دست آورده باشند.

منبع:

1401/04/29
21:39:37
0.0 / 5
592
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت