تاکید بر سه محور در دیدار سجادی با وزیر ورزش ترکیه

تاکید بر سه محور در دیدار سجادی با وزیر ورزش ترکیه

مرکز اسپرت: وزرای ورزش ایران و ترکیه بر تعامل نزدیک و همکاری در دو حوزه ورزش و جوانان با محورهای مختلف تاکید نمودند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، همزمان با سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران، وزیر ورزش و جوانان این کشور در نهاد ریاست جمهوری با دکتر سید حمید سجادی دیدار نمود.
در این دیدار که به مدت ۹۰ دقیقه برگزار شد، «محمد محرم غصاب اغلو» با ابراز علاقه فراوان به ایران و ظرفیت های گسترده همکاری بین دو کشور ایران و ترکیه در دو حوزه «ورزش و جوانان»، بار دیگر از وزیر ورزش و جوانان ایران برای حضور در مسابقات کشورهای اسلامی دعوت به عمل آورد.
در جریان این دیدار قرار شد ایران و ترکیه یادداشت تفاهم مشترکی را در دو حوزه ورزش و جوانان به امضا برسانند که برمبنای مذاکرات انجام شده میان دکتر سجادی و همتای ترکیه ای، هشت بند از این تفاهم نامه مختص به همکاریهای دو کشور در زمینه جوانان است. دراین زمینه وزرای ورزش و جوانان ایران و ترکیه توافق کردند برنامه های گسترده ای را برای همکاری در این عرصه تنظیم کنند.
تقویت گردشگری ورزشی دو کشور، برگزاری اردوهای مشترک ورزشی و حضور تیم های مختلف دو کشور در ایران و ترکیه همچون دیگر توافق های انجام شده بین وزرای ورزش و جوانان دو کشور است.
در این دیدار «اوغلو» از وزیر ورزش و جوانان ایران برای سفر به ترکیه و بررسی ظرفیت های بیشتر همکاری دعوت کرد. همین طور قرار شد وزیر ورزش و جوانان ترکیه بار دیگر برای بسط همکاری ها و بررسی ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در دو حوزه ورزش و جوانان به ایران سفر کند.
در یک ماه اخیر وزیر ورزش و جوانان ایران برای بسط همکاری ها با کشورهای مختلف دیدارهایی را با وزرای ورزش و جوانان کشورهایی نظیر قطر، آذربایجان، فلسطین و عراق داشته است.


منبع:

1401/04/28
22:11:31
0.0 / 5
630
تگهای خبر: تیم , دیدار , سفر , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت