برگزاری المپیک نسل ها با حضور یکصد هزار پدر بزرگ و مادر بزرگ

برگزاری المپیک نسل ها با حضور یکصد هزار پدر بزرگ و مادر بزرگ

المپیک نسل ها با حضور یکصد هزار پدر بزرگ، مادر بزرگ و نوه هایشان شهریورماه سالجاری با مشارکت شهرها و استانهای سراسر کشور برگزار می شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مراسم رونمایی از نخستین دوره «المپیک نسل ها» با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی، حامد عباسی رئیس انجمن ورزش سالمندان و برخی از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها به همراه نوه هایشان بامداد امروز شنبه در سالن شماره یک آکادمی ملی المپیک برگزار گردید.
افشین ملایی در این مراسم اظهار داشت: تغییر سبک زندگی مانع از آن شده که کودکان و نوه ها کمتر از نعمت همراهی و حضور پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها بهره مند شوند. ما به دنبال این هستیم که عاطفه ورزی را در میان نسل های روز گذشته و امروز به وجود بیاوریم تا خانواده ها استقامت عاطفی بیشتری داشته باشند.
وی افزود: یکی از بهترین رویدادهای ورزشی که می تواند به تحقق این هدف کمک نماید، برگزاری «المپیک نسل ها» است که نخستین دوره آن با همت انجمن ورزش سالمندان فدراسیون ورزشهای همگانی برگزار می شود و امیدوارم همه نهادها همچون شهرداری ها به برگزاری این رویداد کمک شایانی داشته باشند تا حال مردم ایران روز به روز بهتر شود.

رئیس انجمن ورزش سالمندان فدراسیون ورزشهای همگانی هم با بیان اینکه این المپیک برای پدربزرگ ها و مادربزرگ های بالای ۶۰ سال و نوه های کمتر از ۱۰ سال برگزار می شود، اظهار داشت: ثبت نام برای حضور در این المپیک از آغاز مردادماه در سایت Events.isfaf.ir آغاز خواهد شد و شهریورماه سالجاری هم در یکصد شهرستان منتخب آغاز خواهد شد که از در هر شهرستان هزار نفر مشارکت خواهند کرد.
وی افزود: این المپیک در هفت بازی که هر دو نسل توانایی انجام آنرا داشته باشند برگزار می شود که یکصد هزار نفر آن شامل ۲۵ هزار پدربزرگ، ۲۵ هزار مادربزرگ، ۲۵ هزار نوه دختر و ۲۵ هزار نفر پسر خواهد بود. امتیازات در نظر گرفته شده برای هر بازی مشخص است و در انتها تیم منتخب به مسابقه استانی و سپس کشوری راه خواهند یافت که در مرحله نهایی که آذرماه سالجاری به میزبانی تهران برگزار می شود ۳۲ تیم چهار نفره از استان ها حضور خواهند داشت و در یکی از سالن های ورزش شهرداری تهران به مسابقه خواهند پرداخت.
رئیس انجمن ورزش سالمندان فدراسیون ورزشهای همگانی تصریح کرد: تکنولوژی نسل ها را از هم دور کرده و هدف ما این است که بتوانیم با برگزاری این رویداد پدربزرگ ها و مادربزرگ ها با نوه ها را بهم نزدیک نماییم. از آنجاییکه این دو نسل زمان بیشتری را کنار م هستند و افراد میانسل شامل پدرها و مادرها درگیر مسائل و مشکلات زندگی هستند، سعی کردیم حرکاتی را برای این المپیک در نظر بگیریم که مناسب هر دو سن باشد.

در این مراسم ایمان متقیان نژاد سرپرست نایب رئیسی، علیرضا مهدوی سرپرست سازمان ورزش و تفریحات و رفیعی رئیس انجمن بازیهای کودکان فدراسیون ورزشهای همگانی به همراه مسؤلان انجمن ورزش سالمندان حضور داشتند.


منبع:

1401/04/25
19:58:01
0.0 / 5
610
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت