عضو كمیته فنی فدراسیون فوتبال می گوید؛

انتخاب جانشین اسکوچیچ تا هفته آتی

انتخاب جانشین اسکوچیچ تا هفته آتی

مرکز اسپرت: عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال می گوید هیات رئیسه فدراسیون همیشه تصمیمات این کمیته را تایید کرده و دراگان اسکوچیچ با صد درصد آرا از هدایت تیم ملی برکنار شده است.علی اصغر مدیر روستا در گفت و گو با ایسنا، درباره تصمیم کمیته فنی فدراسیون فوتبال برای برکناری دراگان اسکوچیچ از هدایت تیم ملی اظهار داشت: عملکرد آقای اسکوچیچ به لحاظ فنی و مدیریتی آنالیز شد و بدون این که یک نفر هم مخالفت کند، اعضا به برکناری ایشان رای دادند. اعضای کمیته فنی شناخته شده و صاحب نظر هستند و تصمیم کارشناسی گرفته اند.
اسکوچیچ به اتفاق آرا رد صلاحیت شد
این عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره این که چرا زودتر از این درباره ماندن یا رفتن اسکوچیچ تصمیم گیری نشد، اظهار داشت: کمیته فنی در صدد این بود که زودتر جلسه ای با اسکوچیچ داشته باشیم اما متاسفانه ایشان خارج از کشور بودند و برگزاری جلسه بصورت آنلاین به صلاح نبود. خودمان گفتیم که او باید به ایران بیاید. قبل از این هم هنگام برگزاری اردوی تیم ملی در قطر این امکان وجود نداشت. در نهایت روز گذشته با سوال هایی که به لحاظ فنی و مدیریتی مطرح شده بود، کمیته فنی به اتفاق آرا تصمیم به قطع همکاری با اسکوچیچ گرفت.

این عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره دو دستگی در تیم ملی و تاثیر این مساله در برکناری اسکوچیچ و همین طور حضور استیلی به عنوان مدیر تیم ملی در این جلسه اظهار داشت: یکی از دلیلهای مهم همین مساله بود. استیلی هم عضو کمیته فنی است و از نزدیک با این تیم زندگی می کند. او اطلاعات خودرا در بین گذاشت و ما شاهد چند دستگی در تیم ملی بودیم. این مساله نشان می داد که اسکوچیچ نتوانسته مدیریت خوبی بر تیم ملی داشته باشد و کادر فنی تسلطی بر این تیم ندارد.

وی با اعلان اینکه مطرح کردن رد صلاحیت برای اسکوچیچ درست نیست، اضافه کرد: ما صلاحیت ایشان را زیر سوال نمی بریم. منظور این است که ادامه همکاری با ایشان در جام جهانی به صلاح نیست.
هیات رئیسه تصمیمات کمیته فنی را تایید می کند
مدیر روستا در پاسخ به این پرسش که اگر هیات رئیسه تصمیم کمیته فنی را تایید نکند، چه اتفاقی رخ خواهد داد اظهار نمود: اصولا هیات رئیسه روی تصمیماتی که کمیته فنی گرفته، صحه گذاشته است. وظیفه کمیته فنی این است که تصمیمات فنی را عرضه نماید. تصمیم گیرنده هیات رئیسه است. آقای رضاییان (عضو هیات رئیسه) هم در تلویزیون گفت ما تصمیمات کمیته فنی را لحاظ می نماییم. اگر کامرانی فر (دبیرکل فدراسیون فوتبال) طور دیگری صحبت کرده نظر خودش است. البته نظرش هم درست است. البته باید این را هم اشاره می کرد که هیات رئیسه با نظر کمیته فنی موافقت می کند و قبول دارد. در نهایت باید هیات رئیسه نظر خودرا اعلام نماید.
اولویت با مربی ایرانی است
مدیر روستا در واکنش به این که پس از برکناری اسکوچیچ چه راه حل و گزینه هایی را در نظر دارند؟ اظهار داشت: در وهله نخست، گزینه ایرانی مدنظر است. باتوجه به فرمایشان مقام معظم رهبری که چند روز پیش ایراد کردند و از سویی خودمان هم سه هفته پیش به گزینه ایرانی رسیده بودیم، تصمیم بر انتخاب یک مربی ایرانی است. هنوز صحبتی با گزینه ها نشده و شایعاتی دراین زمینه مطرح است اما گزینه های ما مربیان ایرانی و خارجی هستند.
اگر مربیان ایرانی قبول نکردند، به سراغ خارجی ها می رویم
وی افزود: مربیان خارجی هم مدنظر ما هستند. اگر این عزیزان (مربیان ایرانی) پیشنهاد مربیگری را قبول نکنند، ما نمی توانیم به هر جهت یک مربی داخلی را بیاوریم که توانایی لازم را هم ندارد. گزینه خارجی در مرحله دوم و سوم مطرح است.
برانکو و کی روش رد شدند
او درباره این که آیا مربی خارجی باید نسبت به فوتبال ایران شناخته داشته باشد یا خیر؟ اظهار داشت: باید با فرهنگ ما همخوانی داشته باشد. مربیان خارجی که دوستان مطرح می کنند، مدنظر ما نیستند. آقای برانکو و کی روش در این نشست رد شدند.

این عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره گزینه های خارجی مدنظر کمیته فنی تصریح کرد: زبان فوتبال زبان بین المللی است. درست است که فرصت کم است اما مربیان خارجی خوب وجود دارد. الحمدالله بازیکنان ما لژیونر و حرفه ای هستند و زبان بین المللی فوتبال را می فهمند. اینطور نیست که یک مربی ماه ها وقت بگذارد و تیمش را بشناسد. البته هر چه زمان زیاد باشد بهتراست. بازیکنان ومربیان حرفه ای زبان هم را می فهمند و بازیکنان ما باید ۷۰ درصد خواسته مربی را اجرا کنند. مربی در مدت کم می تواند فلسفه خودرا جا بیاندازد.
سه نفر جزو گزینه های ایرانی هستند
او درباره تعداد مربیان ایرانی مدنظر کمیته فنی اظهار داشت: تعداد گزینه ها اندک است. شاید دو، سه نفر مدنظر ما باشند ولی تعداد از سه نفر بالاتر نرفته است.
تا هفته آتی باید سرمربی جدید معرفی شود
مدیر روستا درباره زمان تغییرات در تیم ملی اظهار داشت: هر چه زودتر بهتر است ولی بیش از دو، سه روز وقفه جایز نیست. تا هفته آتی باید جابجایی صورت گیرد.

منبع:

1401/04/22
08:26:02
0.0 / 5
603
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت