عضو IOC:

بعید است ورزشکاران روسیه در المپیک پاریس باشند

بعید است ورزشکاران روسیه در المپیک پاریس باشند

مرکز اسپرت: عضو کمیته بین المللی المپیک شانس حضور روس ها در المپیک 2024 را بعید خواند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از سایت اسپورت ۲۴، کریگ ریدی، عضو کمیته بین المللی المپیک، شانس حضور روس ها در المپیک ۲۰۲۴ را بعید خواند. او اشاره کرد که حالا به سبب محرومیت از مسابقات بین المللی، ورزشکاران روسیه نمی توانند در انتخابی بازی های پاریس شرکت نمایند و به همین خاطر و با از دست دادن بازیهای انتخابی خیلی بعید است که ورزشکاران این کشور بتوانند در المپیک پاریس رقابت کنند.
کریگ ریدی، رییس سابق آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) و یکی از اعضای کمیته بین المللی المپیک است. وی در صحبت هایی درباره شانس حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس در المپیک پاریس اظهار داشت: من می ترسم که ما مجبور باشیم در مورد این دو کشور یک تصمیمی بگیریم و من حدس می زنم که اجماع عمومی این باشد که آنها نباید برای بازی ها انتخاب شوند. هم اکنون هیچ راه روشنی برای حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس در المپیک وجود ندارد. بدین سبب وضع موجود تا آن زمان حفظ می شود.
بگفته ریدی، مشکل اینجاست که حالا حدود دو سال مانده به بازی های المپیک پاریس، رقابت های کسب سهمیه شروع می شود که این رقابت ها از طرف فدراسیون های بین المللی و کمیته بین المللی المپیک به عنوان محلی برای کسب سهمیه المپیک تعیین شده است. یک مشکل واقعی برای فدراسیون ها به وجود آمده است که می خواهند برمبنای دستورالعمل ها عمل کنند و به این ترتریب ورزشکاران روسیه و بلاروس در بازیهای انتخابی محروم خواهند بود و بنا بر این شانسی برای حضور در المپیک بعدی ندارند. نمی گردد در میانه های راه به ورزشکاری که سهمیه المپیک را کسب کرده است بگوییم سیستم تغییر کرده است و الان باید با ورزشکاران روسیه هم رقابت کنند. به همین خاطر غیبت ورزشکاران روسیه در انتخابی به مفهوم غیبت آنها در المپیک است.
فدراسیون های بین المللی دوچرخه سواری، جودو و تنیس به ورزشکاران روسیه و بلاروس اجازه دادند تا در مسابقات بین المللی به عنوان ورزشکاران بی طرف شرکت نمایند و غیر از این ۳ رشته ورزشی بقیه رشته ها شرایط مبهمی دارند.
منبع:

1401/04/21
10:04:01
0.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت