شعبانی بهار :

کمانداران معترض به اردو نیایند نفرات دیگری جایگزین می شوند

کمانداران معترض به اردو نیایند نفرات دیگری جایگزین می شوند

به گزارش مرکز اسپرت رییس فدراسیون تیروکمان با اشاره به دعوتی که از کمانداران معترض برای حضور در مرحله جدید اردوی تیم ملی شده، اظهار داشت: در صورت غیبت نفرات دیگری برای اعزام به قونیه جایگزین می شوند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، در آستانه اعزام کاروان ورزش ایران به بازی های کشورهای اسلامی فدراسیون تیر و کمان که در این کاروان نماینده دارد با حواشی و چالش های جدیدی روبه رو شده است. این حواشی به خاطر اعتراضات کمانداران اعزامی به قونیه در ارتباط با عملکرد فدراسیون، عدم توجه کافی به شرایط اردویی و تبعیضی میان کمانداران قائل می شود، به وجود آمده است.
محمد کاظم پور، محمدصالح پالیزبان، حسام الدین کوثر، گیسا بایبوردی، کوثر خشنودی و راحله فارسی ترکیب تیم اعزامی کامپوند آقایان و بانوان به بازی های کشورهای هستند اما تعدادی از این کمانداران عنوان کرده اند تا آن زمان که به مشکلات شأن رسیدگی نشود از حضور در اردوها و اعزام امتناع می کنند. این در حالیست که رییس فدراسیون تاکید دارد کمانداران اعزامی و معترض باید در موعد مقرر در محل اردو حاضر شوند در غیر این صورت مبادرت به معرفی نفرات جایگزین برای آنها خواهد شد.
غلامرضا شعبانی بهار رییس فدراسیون تیر و کمان در گفتگو با خبرنگار مهر دراین زمینه اظهار داشت: دلیل اصلی مطرح شدن اعتراضات ملی پوشان کامپوند به خاطر دستورالعمل کمیته برگزاری بازی های کشورهای اسلامی در خصوص کاهش ترکیب تیم ها از ۴ به ۳ کماندار بود.
وی در این رابطه افزود: قبل از این مقرر شده بود تیم کامپوند ایران در هر دو بخش بانوان و آقایان با چهار ورزشکار به بازی های اسلامی اعزام شود بر همین مبنا از خیلی وقت پیش ترکیب تیم مشخص شده بود و با همان نفرات اردوها و اعزام ها را دنبال می کردیم اما دوشنبه هفته گذشته از جانب کمیته ملی المپیک مکاتبه ای صورت گرفت در خصوص این که حداکثر تا اختتام همان روز باید یک نفر از ترکیب نهایی شده را حذف و سه نفر باقی مانده را به عنوان نفرات اعزامی مشخص نماییم.
رئیس فدراسیون تیر و کمان اشاره کرد: این مساله مورد رضایت من و اعضای کادر فنی نبود اما به هر حال دستورالعمل برگزارکنندگان بازی ها بود که باید از آن تبعیت می کردیم. بمحض این که اقدام لازم را دراین زمینه انجام دادیم با واکنش کمانداران دیگر مواجه شدیم و این که در پشتیبانی از نفرات حذف شده نمی خواهند به اردوها ادامه دهند.
شعبانی بهار اشاره کرد: وقتی آنها را در جریان موضوع قرار دادیم و مستندات را هم در اختیارشان گذاشتیم مسائل دیگری در خصوص تبعیض فدراسیون و مواردی مانند بی کیفیتی غذاهای سرو شده در اردو را مطرح نمودند در صورتیکه ما در طول هر روز از مراحل اردو سه وعده غذای رستورانی همراه با میان وعده در اختیار اردونشینان قرار می دهیم. اعزام ها هم حتی المقدور با حداکثر ترکیب تیم ها بوده است.
وی با یادآوری این که تیم ایران با دو کماندار کامپوند در جام جهانی فرانسه شرکت داشت، اظهار داشت: قرار بود پالیزبان و بایبوردی در بخش آقایان و بانوان بازی های جهانی (ورلد گیمز) شرکت داشته باشند به همین دلیل با هماهنگی اسپانسر این دو نفر را به جام جهانی فرانسه اعزام کردیم تا آمادگی بیشتری کسب کنند بااینکه در نهایت به خاطر عدم صدور ویزا بازی های جهانی را از دست دادیم.
رئیس فدراسیون تیر و کمان با یادآوری این که از روز شنبه دور جدید اردوی تیم های کامپوند و ریکرو برای حضور در بازی های کشورهای اسلامی برگزار می شود، اظهار داشت: از کمانداران اعزامی که افراد معترض هم جزوشان هستند دعوت شده تا در این اردو شرکت داشته باشند. مبنای تصمیم گیری ما در مورد کمانداران معترض هم همین اردو و روز نخست آنست. اگر آنها در محل اردو حاضر شوند با روی باز پذیرای شأن بوده و تا زمان اعزام و حتی پس از آن حمایت شأن خواهیم کرد در غیر این صورت تصمیم دیگری گرفته می شود.
شعبانی بهار در پاسخ به این پرسش که «در صورت غیبت کمانداران معترض نفرات دیگری جایگزین می شوند یا قید حضوردر بازی های اسلامی زده خواهد شد شد؟»، اظهار داشت: دلیلی برای منتفی شدن حضور در بخش کامپوند بازی های اسلامی وجود ندارد، اگر کمانداران معترض روی حرف خود باشند و از حضور در اردو امتناع کنند با نظر کادر فنی و برمبنای لانگ فهرست نفرات دیگری جایگزین می شوند.
«با توجه به ثبت نام نهایی انجام شده برای کاروان ورزش ایران امکان جابجایی و معرفی نفرات جدید در بخش کامپوند بانوان و آقایان وجود دارد؟» رییس فدراسیون تیروکمان در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: به هر حال لانگ فهرست برای مواقع اضطراری اعلام می شود و این شرایط هم برای ما یک موقعیت اضطراری بشمار می رود. البته تا حد ممکن از حضور کمانداران معرفی شده در اردو و اعزام شأن استقبال می نماییم اما اگر آنها راضی به بازگشت نشوند مجبوریم رایزنی هایی انجام داده و تصمیمات دیگری بگیریم.


منبع:

1401/04/19
14:11:32
0.0 / 5
544
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت