لزوم تعیین تكلیف زودتر؛

وضعیت سوارکاری سه هفته پس از انتخابات

وضعیت سوارکاری سه هفته پس از انتخابات

بیشتر از سه هفته از برگزاری انتخابات پُرحاشیه فدراسیون سوارکاری می گذرد اما تا به امروز وزارت ورزش نه برای گزینه منتخب مجمع حکم ریاست صادر کرده و نه سرپرستی تعیین کرده است!



به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، با وجود تاکید چندباره ای مسؤلان وزارت ورزش در ارتباط با عدم پذیرش مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری و نتیجه آن داشتند و حتی برنامه ای که جهت انتخابات سرپرست در این فدراسیون داشتند اما تا به امروز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده است.
انتخابات فدراسیون سوارکاری در حالی ۲۱ خردادماه برگزار شد که یک روز قبل از آن وزارت ورزش تشکیل مجمع را لغو و برگزاری آنرا به ۳۱ خردادماه موکول کرد با این وجود اما دبیر و دیگر اعضای مجمع این فدارسیون مبادرت به تشکیل آن در همان زمان مقرر اولیه کردند اما بدون حضور نماینده ای از وزارت ورزش و با حمایت کامل کمیته ملی المپیک و در محلی که این کمیته در اختیارشان گذاشته بود.
نتیجه هم ادامه ریاست مسعود خلیلی برای سومین دوره متوالی شد. وی البته تا به امروز حکم ریاست خویش را از وزارت ورزش دریافت نکرده است اما با این وجود دوره جدید مدیریتش در این فدراسیون را شروع کرده بخصوص که فردی هم بعنوان سرپرست و برای رسیدگی به رتق و فتق فدراسیون تعیین نشده است.
مسعود خلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از نظر برخی افراد و با استناد به اساسنامه فدراسیون ها و آیین نامه انتخاباتی، مجمع برگزار شده برای فدراسیون سوارکاری کاملا قانونی بوده است. با این وجود باید مرجع رسمی باشد که در این حوزه حکم بدهد و در مورد سلامت و صحت مجمع و نتجیه آن قضاوت کند.
وی افزود: احیانا دوستان مان در وزارت ورزش در این حوزه استعلام هایی گرفته اند، امیدوارم زودتر پاسخ آن مشخص و اعلام رسمی شود. منتظر هستیم با دوستان به توافق برسیم و بدون مشکل کارها دنبال شود.
رئیس منتخب مجمع فدراسیون سوارکاری با تکیه بر این که فعالیتش در این فدراسیون را شروع کرده است، تصریح کرد: چاره ای نبود، من کارم را شروع کرد. طبیعی است وقتی فرد جدیدی معرفی نشود فردی قبلی همچنان مسئول است و باید کارش را ادامه دهد.
خلیلی همینطور با تکیه بر این که طبق اساسنامه مجمع بالاترین رکن در هر فدراسیونی است، خاطرنشان کرد: اساسنامه فدراسیون ها مصوب دولت می باشد و تاییدیه شورای نگهبان را دارد. طبق این اساسنامه، تصمیماتی مانند انتخاب رئیس با مجمع است و نتیجه آن ملاک عمل قرار می گیرد. مجمع فدراسیون سوارکاری هم قانونی تشکیل شد آن با حضور و رای حداکثری؛ ازاین رو امیدوارم با درایت، تدبیر و مدیریت وزارت ورزش مبحث حل و فصل شود.
وی در واکنش به این پرسش که «تا به امروز برای پیگیری مبحث و بخصوص صادر شدن حکم ریاست مکاتبه و رایزنی با وزارت ورزش داشته اید؟»، اظهار داشت: خیر، اقدام اینچنینی نداشتم. شاید به خاطر صحبت هایی که از سوی مسؤلان وزارت ورزش مطرح می شد ترجیح دادم اقدام نداشته باشم اما حتما در صورت ادامه این روند خدمت دوستان در وزارت ورزش می رسم تا پیگیر قضیه باشم.
رئیس فدراسیون سوارکاری همینطور با تکیه بر این که تا به امروز از سوی وزارت ورزش دعوت نامه ای برای حضور در این وزارت خانه و انعقاد تفاهمنامه همکاری دریافت نکرده است، اظهار داشت: در کل طی چندماه گذشته فقط یک مرحله تخصیص از وزارت ورزش داشتیم که آنهم در ارتباط با هفته های پایانی دوره قبلی ریاستم می شود. مبلغ دریافتی هم خیلی ناچیز بود. پس از آن از محل اعتبارات وزارت ورزش مبلغی به حساب مان واریز نشد. از سوی بودجه ۲ میلیاردی مصوب مجلس هم تا کنون هیچ دریافتی نداشته ایم. در این حوزه هم باید تعیین تکلیف شود که نحوه تخصیص به چه صورت است.


منبع:

1401/04/15
14:21:28
0.0 / 5
598
تگهای خبر: المپیك , تیم , سلامت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت