بهترین دستگاه حضور و غیاب

بهترین دستگاه حضور و غیاب

دستگاه اثر انگشت حضور و غیاب برای پیگیری ساعات کار پرسنل و ثبت ساعت ورود و خروج آنها از محل کار مناسب است.


دستگاه اثر انگشت حضور و غیاب

شخصی که در یک سمت شغلی فعالیت دارد به ازای انجام کار, دستمزد دریافت می کند. بنابراین,  پیگیری ساعات کاری برای محاسبه میزان حقوق و مزایا اهمیت زیادی دارد. دستگاه اثر انگشت حضور و غیاب برای پیگیری ساعات کار پرسنل و ثبت ساعت ورود و خروج آنها از محل کار مناسب است. تقریبا, اواخر دهه ۱۸۰۰ ساعت های الکترونیکی وارد عرصه رقابتی با ساعت های مکانیکی شدند. در نهایت, ساعت های الکترونیکی جایگزین ساعت های مکانیکی شدند. با این حال, آنها در معرض خرابی بودند و به تعمیر مکرر نیاز داشتند.

رشد تکنولوژی در زمینه سیستم های محاسباتی و نرم افزار های ساعت باعث پیدایش سیستم های حضور و غیاب بیومتریک شد. فروش دستگاه حضور و غیاب  با شناسایی خصوصیات منحصر به فرد هر شخص, مشکلات ثبت اطلاعات یک فرد به جای فرد دیگر را حل کرد. خرید دستگاه حضور و غیاب انگشتی کمک می کند, اسکن اثر انگشت یک فرد به عنوان کد منحصر به فرد ورود و خروج از محل کار ثبت شود.

دستگاه حضور و غیاب الکترونیکی

علاوه بر اثر انگشت اسکن های بیومتریک عنبیه (اسکن چشم), چهره, صدا, آهنگ تایپ و سایر موارد برای ایجاد الگوهای منحصر به فرد مورد استفاده قرار می گیرند. تمام اسکن های بیومتریک گفته شده, توسط هیچ فرد دیگری قابل تکرار نیستند. راه اندازی دستگاه ورود و خروج بیومتریک, احتمال هر نوع تخلف مانند ورود پروکسی به سیستم حضور غیاب را به صفر می رساند. به این دلیل که جزئیات بیومتریک یک فرد با هیچ فرد دیگری مطابقت ندارد.

آموزش دستگاه حضور و غیاب الکترونیکی

خرید دستگاه اثر انگشت حضور و غیاب, امکان نظارت بدون مزاحمت بر ساعات کار پرسنل را در محل کار فراهم می کند. راه اندازی دستگاه ورود و خروج با اسکن اثر انگشت کارکنان و کارگران شروع می شود. اسکن اثر انگشت هر فرد به مختصات خاصی که توسط سیستم تعریف شده است, ترسیم می شود. مختصات هر اثر انگشت در برابر یک نمودار رسم شده و در سیستم حضور و غیاب ذخیره می شود.

زمانیکه هر فرد نوک انگشت خود را روی اسکنر دستگاه حضور غیاب قرار می دهد, مختصات با مختصات نقشه برداری و ذخیره شده, مطابقت داده می شود. ورود فرد به محل کار درصورتی ثبت می شود که اسکن با اسکن های ذخیره شده مطابقت داشته باشد. انواع دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی, چندین مختصات نقشه برداری را در زمان اسکن اثر انگشت ذخیره سازی می کنند. اسکن های حضور و غیاب با تمام مختصات های ذخیره شده تطبیق داده می شوند و احتمال خطا را به صفر می رسانند.

مختصات نقشه برداری شده از هر اثرانگشت منحصر به فرد است و توسط هیچ فرد دیگری قابل تکرار نیست. منحصر به فردترین بودن اثر انگشت, دستگاه اثر انگشت حضور و غیاب را به رایجترین سیستم حضور غیاب بیومتریک تبدیل کرده است. یکی از عواملی که استفاده از سیستم بیومتریک را محدود می کند, قیمت انواع دستگاه حضور و غیاب است. پایگاه داده دستگاه کارت ساعت زنی توسط هکرها قابل هک است. با این حال, به دلیل عدم ورود به حریم خصوصی کارکنان محبوبیت دارد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب

بهترین دستگاه حضور و غیاب بیومتریک, سیستم های اسکن اثر انگشت و عنبیه چشم هستند. با این حال, خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و تشخیص الگوی ورید رو به افزایش است. در ادامه به برخی معایب و مزایای دستگاه کنترل تردد پرسنل, اشاره داریم.

دستگاه اثر انگشت حضور و غیاب

تصاویر انتهای برآمدگی و دوشاخه های الگوی اثر انگشت به عنوان تصویر در دستگاه اثر انگشت ذخیره می شوند. این محبوب ترین تکنیک مورد استفاده در نرم افزار سیستم حضور غیاب است. اسکن اثر انگشت برای افراد مسن و کارگران که دچار ساییدگی در ناحیه نوک انگشت هستند, دشوار است.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

شکل و موقعیت پوست واندام های مختلف صورت, نقشه برداری و ذخیره سازی می شود. تکنیک تشخیص چهره, بیشتر برای تنظیمات شناسایی از راه دور درمیان جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد. شخص باید برای ایجاد امکان تشخیص, مستقیما به دستگاه تشخیص چهره نگاه کند.

دستگاه تشخیص عنبیه چشم

الگوهای منحصر به فرد عنبیه چشم, به عنوان بارکدهای رمزگذاری ذخیره می شوند. تشخیص عنبیه چشم یکی از بهترین تکنیک های مورد استفاده در دستگاه حضور غیاب بیومتریک است. اسکن عنبیه توسط نور مادون قرمز انجام می شود و سطح بالایی از امنیت را فراهم می کند. برخی نگرانی ها مانند: مشکلات بهداشتی, ناراحتی فرد و زمان صرف شده برای فروش دستگاه حضور و غیاب اسکن عنبیه وجود دارند.

دستگاه حضور غیاب تشخیص ورید (رگ)

اسکن الگوهای ورید زیر پوست انگشت و ثبت الگوها و انشعاب به عنوان تصاویر دیجیتال یکی از تکنیک های تشخیص چهره است. استفاده از دستگاه تشخیص ورید بسیار سریع و راحت است. فروش دستگاه حضور و غیاب تشخیص ورید برای مشاغلی که پرسنل آنها دچار بیماری های خاص یا انگشتان سر هستند, محبوب نیست. سیستم تشخیص الگوی ورید کف دست ساده تر, راحت تر و ایمن تر است.

 

ویژگی های دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

فشار بی سابقه بر دیجیتال سازی کسب و کارها در سراسر جهان, انجام وظایف را به سمت اتوماتیک شدن سوق می دهد. کسب و کار های زیادی, خرید دستگاه های حضور و غیاب را به منظور نظارت بر ساعات کاری کارمندان انجام دادند. اگر قصد خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب را دارید, باید ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید.

ظرفیت ذخیره سازی دستگاه اثر انگشت

حتی در صورتیکه فقط چند کارمند دارید, دستگاه حضور غیاب با قابلیت ذخیره سازی و تایید تعداد بالای اثر انگشت را خریداری کنید. خرید دستگاه حضور و غیاب باید در صورت گسترش کسب و کار و افزایش تعداد کارمندان, قابلیت ذخیره سازی جزئیات اثرانگشت تمام پرسنل را داشته باشد.

دوام و استحکام دستگاه کنترل تردد اثر انگشت

دستگاه کنترل تردد اثر انگشت باید در برابر خاک, دمای شدید, گرد و غبار مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد.

زاویه تایید ۳۶۰ درجه دستگاه اثر انگشت

کارکنان در حال ورود و خروج از محل کار, همیشه عجله دارند. فروش دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت باید صرفه نظر از نحوه قرارگیری اثر انگشت بر روی حگر نوری, سرعت و دقت بالایی در شناسایی داشته باشد.

کنترل دسترسی دستگاه کنترل تردد اثر انگشت

علاوه بر نظارت بر ساعات کار کارکنان, سیستم حضور و غیاب برای اهداف امنیتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. خرید دستگاه کنترل تردد اثر انگشت, امکان جلوگیری از افراد غیر مجاز به مکان های حفاظت شده را فراهم می کند. با این حال, دستگاه های که عملکرد کنترل دسترسی بالایی را ارائه می دهند, خریداری نمایید.

زمان شناسایی اثر انگشت

سرعت و دقت شناسایی اثر انگشت یکی از مهمترین ویژگی ها هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب اثرانگشت است. حسگر نوری باید به سرعت اثر انگشت را تشخیص داده و همان را انتقال دهد.

ویژگی هایی مانند:پشتیبان گیری باتری, خدمات پس از فروش, ادغام با سیستم حقوق و دستمزد و اتصال به اینترنت در فروش دستگاه حضور و غیاب اهمیت دارند.

 

1401/04/11
21:31:48
0.0 / 5
1153
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت