رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ به مركز اسپرت:

استقلال و پرسپولیس باید متن قراردادهای خویش را افشا کنند

استقلال و پرسپولیس باید متن قراردادهای خویش را افشا کنند

مرکز اسپرت: رئیس سازمان خصوصی سازی با تکیه بر این که استقلال و پرسپولیس باید متن قراردادهای خویش را افشا کنند اظهار داشت: منابع حاصل از افزایش سرمایه دو باشگاه به صورت کوتاه مدت سرمایه گذاری شده و هیات مدیره باشگاه اختیار دارد از محل سود ماهانه این سرمایه گذاری، هزینه کنند اما نمیتوانند از اصل منابع و تسهیلاتی که به پشتوانه این منابع دریافت می کنند در امور جاری استفاده کنند.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، حسین قربانزاده در پاسخ به پرسش ایسنا با اعلان اینکه تعدادی از هواداران دو تیم سرخابی نسبت به قراردادهای منعقده با بازیکنان و مربیان دغدغه دارند که بسیار مهم می باشد، اظهار نمود: از زمان بورسی شدن، این دو باشگاه حتما باید رویدادهای عمده مالی خودرا در سایت کدال بورس افشا و متن کامل همه قراردادها را علاوه بر تنظیم گران تخصصی مانند سازمان لیگ و... به شرکت فرابورس و سازمان خصوصی سازی ارائه نمایند.

وی افزود: دقت نماییم که منابع حاصل از افزایش سرمایه دو باشگاه بصورت کوتاه مدت سرمایه گذاری شده و هیات مدیره باشگاه اختیار دارد از محل سود ماهانه این سرمایه گذاری هزینه کنند اما نمیتوانند از اصل منابع و تسهیلاتی که به پشتوانه این منابع گرفتن می کنند در امور جاری استفاده کنند. درحقیقت حداقل ۶۵ درصد از سرمایه گذاری، تا سقف ۲۵ درصد از بازپرداخت بدهی های معوق و تا سقف ۱۰ درصد برای بازارگردانی سهام هزینه کنند. بدین سبب برای پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان نمی توانند از اصل این منابع استفاده و باید از منابع دیگر باشگاه شامل کارگزاری و اسپانسری و... استفاده کنند.
آخرین وضعیت بازگشایی نماد سرخابی ها
رئیس سازمان خصوصی سازی در ادامه درمورد بازگشایی نماد دو باشگاه نیز توضیح داد: درباب بازگشایی نماد باشگاه استقلال همه کارها انجام شده و فقط متوقف بر اعلام نظر حسابرس درباره صورت های مالی شش ماهه اصلاحی است که امیدوار هستم این هفته بازگشایی صورت پذیرد. پرسپولیس کمی عقب تر از این مراحل است و برای مستندسازی تلاش می کنند.
قربانزاده افزود: اخبار منتشره در خصوص انتخاب یا انتصاب دو عضو هیات مدیره، از آنجائی که هنوز تشریفات مجمع انجام نشده رسمیت ندارد. تا پیش از بورسی شدن چون شرکت صددرصد دولتی بود انتخاب هیات مدیره به پیشنهاد وزارت ورزش و تایید دو عضو دیگر مجمع یعنی وزیر اقتصاد و دادگستری صورت میگرفت اما پس از بورسی شدن، از آنجا که این دو باشگاه سهامدار غیردولت دارند باید تشریفات برگزاری مجمع بورسی رعایت و اطلاعیه ۱۰ روز قبل از برگزاری مجمع منتشر شود و در دستور کار انتخاب اعضای هیات مدیره قرار گیرد که این اتفاق هنوز رخ نداده است.
ماجرای بورسی شدن سرخابی ها
بر اساس این گزارش، در زمستان سال قبل سرانجام طلسم ورود سرخابی ها به تالار شیشه ای شکسته و پروسه پذیره نویسی سهام دو باشگاه انجام شد. بر این اساس پذیره نویسی تعداد یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۵۶ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) در نماد معاملاتی (استقلالح ۱) و تعداد یک میلیارد و ۳۴ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۶۷ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) در نماد معاملاتی (پرسپولیسح ۱) ناشی از سلب حق تقدم به روش ثبت سفارش در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس ایران، از ۱۵ اسفندماه شروع شد و در ۲۸ به انتها رسید.
طبق آمار در پذیره نویسی پرسپولیس ۳۲۰ هزار نفر مشارکت کردند. ۲۶۱ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط حقوقی ها و بیش از ۸۸ میلیارد تومان نیز توسط حقیقی ها خریداری شد. همین طور ۲۸۶ هزار نفر در پذیره نویسی استقلال شرکت کردند که ۲۸۰ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط حقوقی ها و ۷۹ میلیارد تومان توسط حقیقی ها خریداری شد. به عبارت دیگر این پروسه موجب شد ۳۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عاید باشگاه پرسپولیس و ۳۵۹ میلیارد تومان نیز عاید باشگاه استقلال شود.
منبع:

1401/04/10
13:27:09
0.0 / 5
613
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت