انتخابات كمیته ملی المپیك؛

لزوم تعیین کارشناسان خبره در نشست آینده هیات اجرائی

لزوم تعیین کارشناسان خبره در نشست آینده هیات اجرائی

مرکز اسپرت: هیات اجرائی کمیته ملی المپیک در حالی زمان نام نویسی از نامزدهای انتخابات این کمیته را مشخص کرده که هنوز برای معرفی کارشناسان خبره جهت حضور در مجمع اقدامی انجام نشده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، طبق مصوبه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک از ۵ مردادماه نام نویسی از متقاضیان تصدی ریاست و دیگر پست های این کمیته آغاز خواهد شد این در شرایطی است که هنوز وضعیت برخی اعضای مجمع برای مشارکت در این انتخابات مشخص نیست؛ همچون کارشناسان خبره!
طبق اساسنامه کمیته ملی المپیک ۵ نفر از ترکیب ۶۴ نفره مجمع این کمیته (افراد دارای حق رای) کارشناسان خبره هستند که دو نفر از این کارشناسان باید از میان بانوان باشند و یک نفر هم با عنایت به اهمیت بازی های المپیک جوانان از میان کارشناسان حوزه ورزش دانش آموزی انتخاب خواهد شد.
بر همین اساس برای مجمع ۱۷ اسفندماه سال قبل کمیته ملی المپیک سیدنصرالله سجادی، اصغر رحیمی، مهرزاد حمیدی، فریبا محمدیان و مهین فرهادی زاد بعنوان کارشناس خبره معرفی گشتند. ترکیب کارشناسان خبره برای مجمع فوق العاده ۳ خردادماه هم با حضور همین نفرات کامل شد اما برای مجمع پیش روی کمیته ملی المپیک که به خاطر انتخاباتی بودن اهمیت زیادی هم دارد باید کارشناسان خبره جدیدی مشخص شوند.
در همین راستا آئین نامه ای تدوین شده است که اتفاقا به خاطر تاکید بر برخی شرایط و ممنوعیتی که برای ورود سیاسیون به انتخابات ایجاد می کند، ابهامات و انتقاداتی نسبت به آن مطرح گردیده است اما به هر حال همین آئین نامه باید ملاک عمل قرار بگیرد تا هرچه سریعتر ترکیب جدید کارشناسان خبره مشخص شوند.
با توجه به این که تنها اعضای مجمع کمیته ملی المپیک و همچون همین کارشناسان خبره می توانند به انتخابات ورود داشته باشند و برای آن مبادرت به ثبت نام کنند، لازم است که قبل از آغاز رسمی فرایند اطلاع رسانی انتخابات (۲۵ تیرماه) و بخصوص آغاز نام نویسی از کاندیداها (۵ مردادماه) ۵ کارشناس خبره جدید مجمع مشخص شوند.
طبق اساسنامه کمیته ملی المپیک (ماده ۵ - ترکیب مجمع عمومی) انتخاب کارشناسان خبره - با لحاظ کردن آئین نامه تدوین شده- به پیشنهاد رئیس و تایید در هیات اجرایی به نتیجه خواهد رسید. ازاین رو لازم است در نشت آینده اعضای هیات اجرایی که طبق روال باید دو هفته دیگر برگزار گردد در این حوزه تصمیم گیری و جمع بندی نهایی حاصل شود تا حداقل از این حیث خللی در روند انتخابات کمیته ملی المپیک ایجاد نشود باآنکه ابهامات در مورد برخی دیگر از اعضای مجمع انتخاباتی به قوت خود باقی است!


منبع:

1401/04/06
12:31:31
0.0 / 5
493
تگهای خبر: المپیك , بازی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت