هرچه بگویم توجیه است؛

علی پاکدامن: ناکامی آسیایی ام را در مسابقات جهانی جبران می کنم

علی پاکدامن: ناکامی آسیایی ام را در مسابقات جهانی جبران می کنم

مرکز اسپرت: عضو تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر می گوید در مسابقات قهرمانی آسیا نتوانستم عملکرد قابل انتظاری داشته باشم و از این بابت شرمنده ام اما تلاش می کنم در مسابقات جهانی جبران کنم.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، علی پاکدامن با تجربه ای که از حضور در دوره بازی های المپیک دارد با تجربه ترین شمشیرباز اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی جهان بود با اینحال این بازیکن نتوانست عملکردی در حد انتظارات داشته باشد چونکه پس از صعود از مرحله مقدماتی و با شکستی که برابر نماینده قزاقستان متحمل شد از دور رقابت ها کنار رفت و بدین ترتیب جایگاه هفدهم انفرادی و مدال برنز بخش انفرادی به کار خود در این دوره رقابت ها تمام کرد.
این ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عملکردش در کره جنوبی و عوامل مؤثر بر آن ابراز امیدواری کرد که بتواند ناکامی آسیایی اش را در مسابقات جهانی جبران کند.
پاکدامن با اعلان اینکه در مورد رقابت های قهرمانی آسیا و عملکردی که در بخش انفرادی داشتم واقعاً حرفی برای گرفتن ندارم، اظهار داشت: فقط می توانم بگویم شرمنده مربی و رییس فدراسیون شدم. خودم هم انتظار چنین عملکردی نداشتم و این که نتوانم نتیجه در خور شانی بگیرم اما به هر حال خیلی عوامل دست به دست هم می دهد تا نتیجه ای رقم بخورد.
وی با اعلان اینکه دو سال بود در مرحله مقدماتی مسابقات شرکت نکرده بودم (به دلیل رنکینگ بالا و قرعه استراحت) اشاره کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا ۷ بازی مرحله مقدماتی را بردم و به عنوان نفر سوم صعود کردم. سپس به نماینده قزاقستان باختم نتوانستم صعود بیشتری داشته باشم. همین شمشیرباز قزاقستانی در ادامه رقابت هایش نمایندگان چین و ژاپن که بسیار قدرتمند بودند و سطح بالایی هم داشتند را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
پاکدامن در مورد دلایلی که موجب شکست و حذف زودهنگامش در بخش انفرادی مسابقات قهرمانی آسیا شد، اشاره کرد: من پس از مدت ها در مرحله مقدماتی بازی کردم در حالی که به خاطر اختلاف ساعت زیاد و جت لک شدنف ساعت خوابم هم به هم ریخته بود. این اواخر هم در اردوها و مسابقات زیادی شرکت داشتم. البته همه اینها توجیه است، نباید می باختم، باید مدال می گرفتم اما به هر حال ورزش حرفه ای است. تلاش می کنم به زودی به دوران خوب و عالی خودم بازگردم.
این ملی پوش اسلحه سابر با بیان دستم برای حریفانم سبک است، اظهار داشت: پس از المپیک تا حالا در هر رویدادی که شرکت می کنم یکی از مدال ها به شمشیربازی اختصاص پیدا می کند که من به او باختم و حذف شدم. در همین مسابقات قهرمانی آسیا هم شمشیربازی قزاقستانی که موجب شکست و حذف من شد در نهایت مدال برنز گرفت. طی این مدت در تمام رویدادها با این مساله مواجه بودم. اطمینان پیدا کرده ام که دستم برای حریفانم سبک است (خنده)
وی با یادآوری این که تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در مسابقات قهرمانی آسیا صاحب مدال برنز شد در مورد نارضایتی رییس فدراسیون از این نتیجه اظهار داشت: کاملاً حق می دهم، در مورد این بخش مسابقات هم شرمنده مربی و رییس فدراسیون هستم اما باید این مساله را در نظر داشته باشیم که ۱۵ سال تیم ملی بازیکنی را در اختیار داشت که حالا دیگر ندارد (مجتبی عابدینی)، در حقیقت پس از سال ها تیم ملی اسلحه سابر با ترکیب جدید در مسابقات شرکت می کند. محمد فتوحی تا قبل از این حضور ثابت و همیشگی در ترکیب تیم ملی نداشت اما در این رقابت ها یکی از نفرات اصلی تیم بود. نیما زاهدی هم که برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت داشت و اتفاقاً خیلی هم خوب کار کرد.
پاکدامن با یادآوری این که نیما زاهدیِ جوان در بخش انفرادی تا جمع هشت بازیکن برتر پیش رفت، اضافه کرد: برای نیما و عملکردی که داشت خیلی خوشحالم. همانجا و در جریان مسابقات هم چندبار به او گفتم که بهت افتخار می کنم. نیما نخستین بار بود که در ترکیب اصلی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا قرار می گرفت اما خیلی خوب کار کرد.
شمشیرباز ملی پوش اسلحه ضمن انتقاد ضمنی از عملکرد داوری در مسابقات قهرمانی آسیا و به ویژه بخش تیمی این رقابت ها اظهار داشت: نمی خواهم مدال برنز و این که مدال خوش رنگ تری نگرفتیم را گردن داور بیندازم اما واقعیت این است که بی تأثیر هم نبود. داور یونانی در این رقابت ها و در دیدار برابر ژاپن هم قضاوت قابل انتقادی داشت. من حتی اعتراضم را همانجا به رییس جهانی کمیته داوران اعلام کردم، او از من اعتراض کرد اما واقعاً اعتراض چه تأثیری داشت وقتی نتایج ثبت شده بود.
وی با اشاره به روندی که تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در مسابقات قهرمانی آسیا طی کرد، اظهار داشت: پس از استراحت در دور نخست مسابقات در یک دیدار به نسبت راحت موفق به شکست تایلند شدیم. سپس با باخت به ژاپن از صعود به فینال بازماندیم و در نهایت با غلبه بر هنگ کنگ صاحب مدال برنز شدیم.
پاکدامن با اشاره به این که پیمان فخری سرمربی پیشین تیم ملی شمشیربازی در این رقابت ها کنار تیم بود، اظهار داشت: حضور او خیلی کمک حال بود. البته ابتدا با سفر آقای فخری و همراهی تیم ملی مخالفت هایی شد اما با پیگیری های انجام شده و لطف ریاست کمیته ملی المپیک این مهم محقق شد. ما با امین قربانی سرمربی تیم ملی عالی هستیم اما واقعاً وقتی آقای فخری هم کنار تیم هستند، عالی تر می شویم. امیدوار هستم برای رقابت های آتی هم این مهم صورت گیرد.
عضو تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با اعلان اینکه مسابقات قهرمانی جهان (مصر) را در پیش دارد و باید برای حضور در آن آماده شود، در مورد عملکرد خود و نتیجه ای که می تواند کسب کند، اظهار داشت: پیش بینی ندارم و قولی هم بابت مدال نمی هم فقط قول می دهم که تمام تلاشم را برای کسب بهترین نتیجه داشته باشم و این که ناکامی در آسیا را جبران کنم.


منبع:

1401/03/29
13:41:00
0.0 / 5
627
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت