سرمربی سابر ایران:

از عملکرد تیمم در آسیا راضی ام

از عملکرد تیمم در آسیا راضی ام

مرکز اسپرت: سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر ایران در مورد عملکرد ملی پوشان توضیحاتی ارائه داد و اظهار داشت: رقابت در آسیا سخت شده است و این طور نیست که فقط ما خوب باشیم و بقیه کار نکنند.امین قربانی در گفت و گو با ایسنا درباره عملکرد تیم ملی شمشیربازی سابر که در بخش انفرادی از کسب مدال بازماند و در تیمی برنز گرفت، بیان کرد: با توجه به این که سابریست های ما بازیکنان بزرگی هستند و تیم در سالهای قبل، در مسابقات سخت خودش را نشان داده است، این توقع به وجود آمد که بهترین نتیجه در قهرمانی آسیا حاصل شود. این توقع را کادر فنی از تعدادی از بازیکنان داشت. در انفرادی توقعات آنطور که باید و شاید در مورد برخی بازیکنان برآورده نشد. البته باید این را هم در نظر بگیریم، در جایی رقابت می کردیم که قهرمانان بزرگی حضور داشتند و تیم ها با تمام قوا شرکت کرده بودند و تیم ژاپن حتی بازیکن تمرینی نیز همراه خود آورده بود. بدین جهت کارمان سخت بود و این طور نیست که فقط ما خوب هستیم و بقیه کار نمی کنند.
*بازیکنان بزرگ افت و خیز دارندوی در مورد این که انتظار بود رهبری و پاکدامن برای کسب مدال انفرادی رقابت کنند، اظهار داشت: پاکدامن و رهبری انتظاراتی که دیگران و کارشناسان داشتند را برآورده نکردند اما این دو نفر بازیکنان حرفه ای و بزرگی هستند. بازیکنان بزرگ هم افت و خیز دارند. علی پاکدامن هر لحظه بوی مدال می دهد چون بازیکن حرفه ای و با استعدادی است و خیلی خوب هم تمرین می کند. او تمام زندگی اش را برای ورزش گذاشته است و این که گاهی اوقات، نتیجه ای که می خواهد را نمی تواند بگیرد، طبیعی است.

*جوانگرایی روی زاهدی جواب دادقربانی در پاسخ به این پرسش که نیما زاهدی توانایی شکست دادن بازیکن کره ای و صعود به مرحله نیمه نهایی را داشت یا خیر؟ اشاره کرد: نیما زاهدی بازیکن جوانی است که برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در ترکیب اصلی تیم ملی ایران قرار گرفت و توانست تا ۸ نفر برتر مسابقات جلو برود. وی در مقابل بازیکنی، بازی کرد که کوله باری از مدال را به همراه دارد با این وجود با اختلاف سه امتیاز شکست خورد. زاهدی در مرحله گروهی هم که یک باخت داشت مقابل همین بازیکن کره ای بود و آنجا اگر داور یکی، دو ضربه نیما را قبول می کرد، می توانست آن بازیکن را در مرحله گروهی شکست دهد. خدا را شکر می کنم که جوانگرایی روی نیما زاهدی جواب داد و امیدوار هستم که روند خوبش را ادامه بدهد.
*عملکرد فتوحی راضی کننده بود
سرمربی تیم ملی سابر ایران در مورد این که فتوحی با وجود انتقاداتی که نسبت به حضورش در ترکیب تیم ایران وجود داشت، توانست در قهرمانی آسیا عملکرد خوبی از خود نشان دهد، اظهار داشت: ما زمانی که تصمیم گرفتیم جوانگرایی در تیم ملی داشته باشیم، فرصتی هم بازیکنان دیگر دادیم و خواستیم که بیایند و خودشان را نشان دهند. فتوحی از این فرصت بهره برد و با هزینه ای غیر از هزینه فدراسیون به مسابقات رفت و در آنجا عملکرد خوبی از خود نشان داد. عملکرد او ما را مجاب کرد که برای قهرمانی آسیا انتخابی بگذاریم و نشان داد که می تواند در ترکیب تیم ملی سابر ایران باشد. در مسابقات قهرمانی آسیا هم راضی کننده بازی کرد. البته فتوحی و زاهدی بدانند که باید حرفه ای تر و بیشتر از این تمرین کنند.

* با تیم رویایی هم شکست خورده بودیمقربانی در پاسخ به این پرسش که چه چیزی موجب شد که ایران در مقابل ژاپن شکست بخورد و نتواند به فینال قهرمانی آسیا صعود کند؟ اشاره کرد: ما در سال ۲۰۱۴ و با تیم رویایی که داشتیم مقابل همین تیم ژاپن شکست خوردیم بدین سبب شکست مقابل ژاپن اتفاق جدیدی نیست. نباید فراموش نماییم که بازیکن بزرگی چون مجتبی عابدینی را دیگر در ترکیب تیم نداریم. محمد فتوحی پس از سالها تازه در ترکیب ثابت تیم ملی قرار گرفته است و نیما زاهدی هم که برای نخستین بار قهرمانی آسیا شرکت کرد. ما به ژاپن با اختلاف یک امتیاز باختیم. در سال ۲۰۱۶ هم با تیم رویایی خود مقابل ویتنام شکست خوردیم اما حالا ترکیب تغییر کرده است. از طرفی تیم ژاپن، چین و کره جنوبی تیم های دست و پابسته ای نیستند و در شمشیربازی دنیا قدرت نمایی می کنند. پس مدال برنز ما با ارزش است. از طرفی چند ماه است که این تیم جوان شده است.
او اضافه کرد: تیم سابر ایران، تیم بزرگی است و خودش را به دنیا ثابت کرده است و می تواند درخشش داشته باشد. آقای فخری سال ها پیش زحمت کشید و شاکله این تیم را درست کرد و ما هنوز داریم از زحمات او برداشت می نماییم. خدا را شکر هنوز هم از کمک های وی استفاده می نماییم و هم فکری داریم و کار گروهی را به خوبی انجام می دهیم.
*رهبری به شرایط ایده آل قبل بر می گرددسرمربی سابر در مورد این که محمد رهبری هنوز با روزهای اوج خود فاصله دارد، اشاره کرد: رهبری بازیکن بزرگی است و همیشه به تیم ما کمک کرده است. کادرفنی او را از نظر فنی به شرایط ایده آل بر می گرداند. با خودش هم که صحبت کردیم، مصمم است عملکردش خودش را بالا ببرد.

*تیم سابر بدون تغییر در قهرمانی جهان مصروی در مورد این که از چه زمانی تمرینات برای قهرمانی جهان مصر شروع می شود، اظهار داشت: ما دو اردو داریم و از اوایل هفته بعد تمرینات را شروع می نماییم. با همین ترکیب هم در قهرمانی جهان حاضر خواهیم شد.

منبع:

1401/03/25
07:48:49
0.0 / 5
549
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت