لیگ برتر بی نوایان!

لیگ برتر بی نوایان!

در فاصله یک ماه مانده تا شروع لیگ فوتسال، هیچ چیزی جای خودش نیست و نه هنوز تعداد تیم های حاضر در این مسابقات مشخص است و نه تکلیف سهمیه های تیم های انصرافی روشن شده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، قرعه کشی لیگ برتر فوتسال در حالی از ساعت ۱۲ روز یک شنبه به میزبانی فولاد زرند و در شهر کرمان انجام شد که هنوز تکلیف نیمی از تیم های لیگ معین نیست و تنها یک ماه بیشتر به برگزاری این مسابقات هم باقی نمانده است.

لیگ برتر نصفه و نیمه

لیگی که آمار انصرافی های آن روز به روز بیشتر و از تعداد تیم های شرکت کننده آن کاهش می یابد. دیدار افتتاحیه در حالی مقرر است به میزبانی گیتی پسند اجرا شود که حریف آن یعنی سپاهان از مدت ها قبل انصرافش از این لیگ را اعلام نموده اما هنوز امتیازش را واگذار نکرده است. اتفاقی که طبق صحبت های آرش جابری، رئیس سازمان لیگ فوتسال، باید در خود استان رخ دهد و اجازه انتقال امتیاز به خارج از استان اصفهان وجود ندارد. اتفاقی که مدیران فوتسال هم پیگیر آن نشده اند و مشخص نیست که اگر سپاهان تنها انصراف دهد و امتیازش را انتقال ندهد، چه بلایی بر سر افتتاحیه لیگ فوتسال خواهد افتاد.

فردوس قم دیگر تیمی است که شنبه شب اعلام نمود که حاضر نیست در فصل جدید لیگ برتر فوتسال حاضر شود و حاضر است امتیاز تیمش را به فروش برساند. البته ظاهرا این باشگاه هم باید امتیازش را به فوتسال دوستان قمی واگذار کند و اجازه فروش آن به غیر از استان قم را ندارد. قبل از این دو تیم هم راگا شهرری امتیازش را به قند کاترین واگذار کرده بود. فرش آرا هم به دنبال منابع مالی برای بقا در فوتسال می گردد و هنوز اخبار مثبتی از جانب این باشگاه مخابره نشده است.

یک ماه عجیب در انتظار لیگ یکی ها

افتتاحیه فصل جدید لیگ برتر فوتسال مقرر است ۲۳ تیرماه باشد و سایر بازی روز بیست و چهارم اجرا شود. در این بین هنوز بازی های مرحله نهایی لیگ یک فوتسال ایران به پایان نرسیده است و هنوز ۳ هفته باقی مانده است که در بهترین حالت این ۳ هفته را در ۱۰ روز اجرا شود. با این حساب دو تیم صعود کرده به لیگ برتر که احیانا گهر زمین سیرجان و صنایع پشتیبان هرمزگان باشند، تنها ۱۰ تا ۱۵ روز برای حضور در لیگ برتر فرصت خواهند داشت و بدون استراحت و حتی برگزار نکردن جلسات ریکاوری و بدنسازی باید وارد این مسابقات شوند. در جدول مرحله نهایی لیگ یک و بعد از ۷ بازی، گهر زمین سیرجان با ۱۸ امتیاز صدرنشین است و صنایع پشتیبان هرمزگان با ۱۴ و شهرداری ساوه با ۱۰ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند.

این در حالی است که هنوز برخی از تیم های لیگ برتری کار خویش را برای آماده سازی برای حضور در این مسابقات آغاز نکرده اند و تنها ۴ تیم گیتی پسند، قند کاترین، مس سونگون و کراپ الوند تمرینات خویش را آغاز نموده اند.

اتفاقات در لیگ برتر فوتسال به شکلی پیش می رود که انگار نه انگار این لیگ تا یک ماه دیگر شروع می شود و جابری و سایرین مسؤلان فوتسالی هم به تماشا نشسته اند تا ببیند تا بیست و سوم و بیست و چهارم تیر چه اتفاقاتی خواهد افتاد. بیخیالی و درماندگی در فوتسال ایران دو چندان شده از اصولی، رئیس کمیته فوتسال گرفته تا دیگر مسئولین فوتسالی کاری برای بهبود اوضاع نمی کنند.

منبع:

1401/03/23
08:28:54
0.0 / 5
551
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت